Šta je novo?

Pilici - Velika Youtube prevara i manipulacija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LOL.
nemoj samo ti da branis, molim te.
posle tvoje odbrane ni sava ni dunav nas vise ne oprase.

I kad nije upravu Amigash je u uvek u pravu.
A ovi su samo hteli da preotmu kolach, kad su videli kako sa godina nadolazi testo sve vishe i vishe.
Ti ako mislis da nije tako idi kod Hrnjaka ili se uclani na te njihove forume.
 
mozda i jeste tako mige.
mozda i nije.
ja, kao i dosta ljudi ovde, smatramo da nije tako, i to najvise iz razloga sto ste (prvenstveno) ti i nyk na vrlo elegantan nacin probali da nas iskoristite kao gomilu ovaca da radimo vas prljav posao (prijavljivanje klipova njihovih, zalbe yt, da se ne klika na njihove linkove da im ne dizemo preglede...). i na jos elegantniji nacin precutali sve sto ne ide vama u korist, a ispricali samo one delove price koji demonizuju idjevce i hrnjaka.

kao sto rekoh ranije. niko u ovoj prici nije cist, ni blizu. a ti to znas i dosta bolje no ja i ostali koji ovde imaju oci, s' obzirom na tvoj odnos sa nykom.
jedino pitanje koje je ostalo nerazjasnjeno je ko je manje prljav.

pozdrav.
 
ok, super.
nadam se da će tema uskoro pod lock, da ne bude crtanja đavola na zidu.
 
Najpoucnija stvar vezana za ovu temu je da kada pilici porastu, kukuricu po redu staresinstva.
 
mozda i jeste tako mige.
mozda i nije.
ja, kao i dosta ljudi ovde, smatramo da nije tako, i to najvise iz razloga sto ste (prvenstveno) ti i nyk na vrlo elegantan nacin probali da nas iskoristite kao gomilu ovaca da radimo vas prljav posao (prijavljivanje klipova njihovih, zalbe yt, da se ne klika na njihove linkove da im ne dizemo preglede...). i na jos elegantniji nacin precutali sve sto ne ide vama u korist, a ispricali samo one delove price koji demonizuju idjevce i hrnjaka.

kao sto rekoh ranije. niko u ovoj prici nije cist, ni blizu. a ti to znas i dosta bolje no ja i ostali koji ovde imaju oci, s' obzirom na tvoj odnos sa nykom.
jedino pitanje koje je ostalo nerazjasnjeno je ko je manje prljav.

pozdrav.

Podrzavam.
Narocito mi je truo sam naziv teme koji kao da je smisljao neko od nasih modernih "novinara" - Velika Youtube Kradja (sa sve uzvicnicima). Fali jos samo "Skandalozno!!!" ili "Sokantno!!!" ili "Mislio je da su pilici bezbedni a onda se desilo nesto neverovatno..."
 
mozda i jeste tako mige.
mozda i nije.
ja, kao i dosta ljudi ovde, smatramo da nije tako, i to najvise iz razloga sto ste (prvenstveno) ti i nyk na vrlo elegantan nacin probali da nas iskoristite kao gomilu ovaca da radimo vas prljav posao (prijavljivanje klipova njihovih, zalbe yt, da se ne klika na njihove linkove da im ne dizemo preglede...). i na jos elegantniji nacin precutali sve sto ne ide vama u korist, a ispricali samo one delove price koji demonizuju idjevce i hrnjaka.

kao sto rekoh ranije. niko u ovoj prici nije cist, ni blizu. a ti to znas i dosta bolje no ja i ostali koji ovde imaju oci, s' obzirom na tvoj odnos sa nykom.
jedino pitanje koje je ostalo nerazjasnjeno je ko je manje prljav.

pozdrav.

Lepo sumirano. Identično sam doživeo celu situaciju.
 
mozda i jeste tako mige.
mozda i nije.
ja, kao i dosta ljudi ovde, smatramo da nije tako, i to najvise iz razloga sto ste (prvenstveno) ti i nyk na vrlo elegantan nacin probali da nas iskoristite kao gomilu ovaca da radimo vas prljav posao (prijavljivanje klipova njihovih, zalbe yt, da se ne klika na njihove linkove da im ne dizemo preglede...). i na jos elegantniji nacin precutali sve sto ne ide vama u korist, a ispricali samo one delove price koji demonizuju idjevce i hrnjaka.

kao sto rekoh ranije. niko u ovoj prici nije cist, ni blizu. a ti to znas i dosta bolje no ja i ostali koji ovde imaju oci, s' obzirom na tvoj odnos sa nykom.
jedino pitanje koje je ostalo nerazjasnjeno je ko je manje prljav.

pozdrav.

Slažem se u potpunosti.
 
Pa nisu sigurno dosli ovde jer nas mnogo vole, vec im je trebala masa :)
 
mozda i jeste tako mige.
mozda i nije.
ja, kao i dosta ljudi ovde, smatramo da nije tako, i to najvise iz razloga sto ste (prvenstveno) ti i nyk na vrlo elegantan nacin probali da nas iskoristite kao gomilu ovaca da radimo vas prljav posao (prijavljivanje klipova njihovih, zalbe yt, da se ne klika na njihove linkove da im ne dizemo preglede...). i na jos elegantniji nacin precutali sve sto ne ide vama u korist, a ispricali samo one delove price koji demonizuju idjevce i hrnjaka.

kao sto rekoh ranije. niko u ovoj prici nije cist, ni blizu. a ti to znas i dosta bolje no ja i ostali koji ovde imaju oci, s' obzirom na tvoj odnos sa nykom.
jedino pitanje koje je ostalo nerazjasnjeno je ko je manje prljav.

pozdrav.
U potpunosti saglasan. Inace u ovakvim zakonskim okvirima boljeg resenja i nije moglo biti. Zakonski okvir, to oko autorskih prava je vredjajuce lose resenje i samo destruktivno deluje na razvoj drustva. Zamislimo da je onaj koji je prvi isekao neko drvo Javorovo i od njega napravio buzdovan, autorskim pravima zastitio drvo kao sirovinu. Tada ne bi Stradivari bio umetnik vec plagijator ...tako je i u ovom slucaju - Hrnjak je zastitio obicnu sirovinu i time osporio trud i znanje koje je jedino Nikola ugradio u krajnji proizvod koji treba da bude naplacen?! Uvreda i nista drugo, uvreda za razum.

Ja i dalje smatram da je Hrnjak dobrovoljno dao svoje 3d animacije na dalju obradu jer nikakvim dokumentom nije ogranicio pravo na slobodno koriscenje i jer nije prijavio nestanak tog materijala, tad nekad kad je to bilo aktuelno ...dakle nije pokraden!

Pragmatican je Nikola, umeo je da pliva onda kad je Hrnjak tonuo ...ali ipak je on taj koji je sve zivo sto se tice samog prodatog proizvoda i uradio. Samo zbog toga sam i dalje na njegovoj strani, jer je on u stvari pravi stopostotni tvorac klipova.
 
Drvo kao sirovina se ne može nigde zaštititi. Mogao je da zaštiti buzdovan. Zakon o autorskim i srodnim pravima, je zapravo, jedan od boljih koje imamo i u skladu je sa svim međunarodnim konvencijama i ugovorima. To sam i pre u ovoj temi napomenuo.
On, po pitanju autorskih prava, zapravo štiti "malog" čoveka i njegov rad. To što su Tomić i Hrnjak uradili, a mige nam posle "uvalio" verziju koja odgovara Tomiću, je nešto što spada u domen "srpska posla", a benchmark zajednica je uvučena i žestoko je izmanipulisana da podrži Tomića. Čak sam i ja stao na njegovu stranu, dok nije isplivalo da nam se serviraju polovične informacije, ali to već svi znamo.

marxista, tvoje shvatanje autorskog prava i tvoje viđenje istog su čisto "kako Perica zamišlja zaštitu autorskog prava". Na strani si Tomića i tako i zamišljaš da treba da se tumači. Subjektivan si po ovom pitanju, te ti je i stav takav.
 
Nisam ja svoje negativne stavove po pitanju zastite autorskih prava izgradjivao na osnovu ovog dogadjaja pa da kazes da sam subjektivan po tom pitanju zato sto u stvari navijam za Tomica. Ne! Ja navijam za Tomica zato sto od uvek mislim da su zakoni o zastiti autorskih prava pogubni po drustvo i njegov razvoj u pravom smeru.

Smislis proizvod, prodas ga i naplatis i ides na novi proizvod ...kakve bre apanaze i zaradjivanje na konto minulog rada, to je nepravedno prema gradjaninu a kamoli prema konkurenciji.
 
Ljudi su u stanju da izvitopere svaku ideju na nacin koji im odgovara. Patenti su dobra ideja: uloga im je da podstakne na ulaganja i inventivnost u svrhu razvoja, a sa idejom da onaj ko je ulagao bude nagradjen. Na kraju je stvar u mnogome izvitoperena zbog pohlepe, i razvoj nije ubrzan ni izbliza koliko bi bio da smo roboti. Ali da se ukinu? Hehe, ko zna gde bi se kapital preselio i kakve bi to na kraju posledice i krize izazvalo. Da li neko stvarno misli da bi se ista ili slicna sredstva ulagala da nema dobre nagrade? Altruizam, sta? Pa da ta rec opisuje poslovni svet, ni patenti ne bi bili problem. A ukidanje bi bilo gasenje pozara benzinom, rekao bih.
 
Hvala za obrisan post :mad:
 
Ali je naslov teme VRH! Svaka čast onome ko ga je promenio :)
 
EDIT: @Rio

Kapitala zaradjenog po tom osnovu ne bi bilo a dosadasnji profit bi se pretocio u nizu cenu proizvoda od cega bi celo covecanstvo imalo korist.

Sam autor ama bas nista ne gubi jer je imao pol-pot poziciju na pocetku trke i sam je kriv ako je nije iskoristio na zadovoljavajuci nacin.

Mislim, sad neko hoce da mi objasni da ce neko radije kupovati kopije Mona Lize nego original. Jeste, sio mi ga djuro. :D

Autor je zasticen vec time sto je na pocetku celo trziste njegovo i samo njegovo. On samo treba da bude pametan i da ume da plasira svoj proizvod ...i cim posustane prodaja prvog treba da ima spremljen i drugi.

EDIT2: ...on dakle treba da kao i svi drugi nastavi da radi i stvara i nikako nema pravo da ocekuje da zivi ubiruci apanazu. Ni rudar ne prestajeda radi, ni kuvar, ni grobar...
 
Poslednja izmena:
Tema moze u lock jer je dobila epilog, posto vec brisete off-topic.
 
EDIT2: ...on dakle treba da kao i svi drugi nastavi da radi i stvara i nikako nema pravo da ocekuje da zivi ubiruci apanazu. Ni rudar ne prestajeda radi, ni kuvar, ni grobar...

Ne mešaj grobare sa poštenim radnicima u isti koš, a i pašće ti teza u vodu zbog jednog grobara i apanaže. :)
 
I sta je dobio na kraju Hrnjak i kompanija ? Nema vishe pilica a nema ni para.
Sad cemo umesto pilica da uzmemo k0koshku ili nesto slicno i eto opet Nikoli milionskih pregleda i kamara para.
 
I sta je dobio na kraju Hrnjak i kompanija ? Nema vishe pilica a nema ni para.
Sad cemo umesto pilica da uzmemo k0koshku ili nesto slicno i eto opet Nikoli milionskih pregleda i kamara para.

Suština svega. Sada bar znamo zašto nas je mige iskoristio, ima lični interes u ovome.
 
Pa okacice valjda idj vid one svoje pilice. A Hrnjak i Tomic su morali da se dogovore sami odavno, to je poenta. Taj nedostatak sluha sa Tomiceve strane je doveo do toga da ovaj drugi cak i po cenu da ceo trud bude cisto da Tomicu napakosti bude dovoljna satisfakcija.


@marksista
Ne mogu da se slozim sa tvojom teorijom. Mislim da su ljudi u vecini u danasnje vreme skloni da kupuju jeftinije. A onaj ko nije placao razvoj nego samo kopira, moze da napravi jeftiniji proizvod.

Ali da, i sistem koji postoji ima ozbiljne mane, ali njih su napravili pohlepni ljudi. Poenta je samo da nema tako ocigledno dobrih i lakih resenja kako se po forumima cesto predstavlja.

Na stranu to sto postoje lobiji koji stite krupne interese od potresa i sto je nase trabunjanje bespredmetno.
 
Ti si neki novopridosli, i da sam hteo da manipuishem tebe bi preskocio.
Jadno sa tvoje strane. Da se hvataš za jednu jedinu činjenicu i istinu koju si u stanju da napišeš, da sam ja novopridošli.

Sve ostalo što bi se setio da napišeš bi bile laži. [emoji6]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno