Šta je novo?

ADB A4010G DNS problem

topuz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
15.07.2004
Poruke
1,460
Poena
350
Imam vec neko vreme problem sa Telekomovim ADB A4010G ADSL ruterom. Naime, ima neke probleme sa DNS-om. Nekad sve radi kako treba danima, a nekada zabode i prestane da resolve-uje DNS-ove potpuno. U Chrome-u pise resolving host i tako dok ne timeout-uje. Ako unesem direktno IP adresu u browser-u mogu da pristupim sajtu. Takodje, stvari koje ne zavise od DNS-ova rade i konekcija je sve vreme up. Gledao sam u podesavanjima rutera (nisam noob, znam kako stvari rade, mada nisam ni pro) i nasao da postoji opcija koja se zove DNS Proxy. Kada tu opciju ugasim pa opet upalim sve proradi i radi tako dok se ne zabode ponovo. Ako je iskljucim u momentu kada sve radi kako treba, simptomi su isti kao i kada zabode, dakle sve stvari koje zahtevaju DNS prestanu da rade i moram da upalim ponovo da bi DNS-ovi proradili. Radio sam i nslookup, kada sve radi kako treba, prvi korak je Broadcom.Home (DNS Proxy), a kada je u zabodenom stanju ili kada ugasim DNS Proxy rucno tada je prvi korak Unknown na adresi rutera i uvek timeout-uje dok ne upalim DNS Proxy. Meni lici kao da ruter iz nekog razloga pita iskljucivo DNS Proxy, bez obzira da li je upaljen ili ne, i onda kada DNS Proxy nije dostupan (ili zato sto je zabo ili zato sto sam ga ja ugasio) uopste ne pita DNS server koji je zadat u podesavanjima rutera (probao sam i Telekomove DNS servere i Google-ove i OpenDNS, nema razlike). Ima li neko slicna iskustva, ili jos bolje, resenje problema? Muka mi je od Telekomovih call centara pa bih radije da prvo probam sam da resim. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno