Šta je novo?

B/G/N Cisco 3928s

VanDu

Slavan
Učlanjen(a)
10.09.2005
Poruke
177
Poena
319
Primer:
Sbb-ov cisco 3928s ruter. Preko wifi-a su nakačeni dva telefona i jedan laptop. Jedan od uređaja je N a druga dva podržavaju G standard.
Pitanje:
Dali sporiji uređaji usporavaju ovaj brži ili ruter svakom uređaju pruža maksimalnu brzinu koju on može da podrži?
Problem:
Radi se o Meizu MX4 telefonu koji gubi konekciju (usporava brzinu) pri direktnom strimingu. Npr. Twitch i skype video najbolje pokazuju problem. Znači, par minuta striming ide normalno i pri maksimimu (10-15 Mbit/s) i onda u jednom trenutku brzina padne na 10ak kbs. I tako stoji i ne može da se povrati. Da napomenem, udaljenost od rutera je 2m.
Probao sam telefon na drugom ruteru kod komšije, i nema tih problema. Drugi telefon takodje nema problema, kao ni laptop. Probao sam download velikog fajla, i on ide normalno, sa manjim varijacijama u brzini, ali nema prekida.
 
Ako ti se bar 1 uredjaj koji je G standard zakaci na ruter, ruter odma sve uredjaje spusta na G.

Prebaci u N only mode pa probaj kako ce strimovati
 
Јеси ли сигуран у то? Прво сам измерио брзину на лаптопу и показује ово:

4490596484.png


Онда сам на рутер (EPC3925) накачио стари мобилни који је B/G, пустио га да се апдејтује и док је то радио, опет измерио брзину па је овако изгледало:

4490599478.png


Не делује ми да је оборио на G. Наравно, рутер је подешен на B/G/N.
 
Сви се каче на колико максимално могу по својој бежичној картици. Тај рутер је ***** као и сви кабловски рутери са циско знаком у нашој понуди.
 
Па ја користим такав, али старији, па ради нормално. Мора да сам био срећне руке у извлачењу.
 
Ako pod stariji misliš na 3925, imao sam ga i ja i taj mi nije pravio ove probleme. Probat ću još kod nekoga ko ima isti ruter, čisto da ustanovim da ovaj moj nije nešto pobrljavio.
 
Ipak je bilo do rutera. Uradili su update firmwera na ruteru i sad je sve OK. Brzine su u fulu, i domet je nesto bolji nego pre
 
Nazad
Vrh Dno