Šta je novo?

Allison Road

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,228
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
00cdbbd8ef382a1ccabe0213b6813094.jpg


[youtube]__i_LoRKhJ0[/youtube]

Allison Road is a survival horror game developed in Unreal Engine 4, played in first person view with optional Oculus Rift support.

You will take on the role of the unnamed protagonist who wakes up one day without any recollection of prior events.
Over the course of five nights It is your objective to uncover the whereabouts of your family, unravel the mysteries of the house, and face off against Lily and other dark entities that are nested deep within the house, while the clock is relentlessly ticking towards 3:00am.

What would you do if you could feel something stalking you in the dark in the safety of your own home?
If you couldn't tell what's real and what's not?

Allison Road combines old-school survival horror and adventure game mechanics with next-gen graphics and optional VR support.

The game was initially developed by one person but then the team slowly grew to its current size of 6 people.



EmuGlx: When can we expect gamers all around the world will get the chance to play the final version of Allison Road?

Chris: We’re aiming for a demo Q4 this year and final version end Q3 next year. But as these things go I’d like to quote John Carmack here: “It’s done when it’s done” haha.


http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=453962371

https://www.facebook.com/AllisonRoadGame

EXCLUSIVE: ALLISON ROAD INTERVIEW

http://www.emuglx.org/reportaze/exclusive-interview-allison-road/
 
Te UE4 igre od individualaca i noname "kompanija" kako sami sebe nazivaju treba strogo zabraniti. Svaki ***** napravi par soba i onda trckaras kroz njih i sklapas puzzle uz neki story preko slika i obicnog dialoga. Katastrofa.
 
Fino ovo izgleda, podseća me na izvrsni Gone Home.
 
You will take on the role of the unnamed protagonist who wakes up one day without any recollection of prior events.
Over the course of five nights It is your objective to uncover the whereabouts of your family, unravel the mysteries of the house...
Bolje da su ovde stali.
 
Mazi7 Kada je za Silent Hills izasao PT, svi su svršavali po njemu. Kada uradi to isto indie studio, ne valja. I sa tim stvarima engine nema apsolutno nikakve veze osim sto je UE4 free pa se cesto koristi. A 90% horor igara je na ovaj kalup i da budem iskren, vise mi odgovara ovaj horor prikaz, ovaj kao i PT nego neki kvazi horori sa gomilom cudovista.

Ovo meni izgleda odlicno. Bas zbog UE4 enginea atmosvera izgleda super i ja sam uvjek vise za realizam nego kako reko neke cartoon horor bajke.

Krajem godine bi trebao biti demo pa cemo vidjeti.
 
PT je izazvao oduševljenje ne samo kvalitetom i konceptom, nego i time što se pojavio niotkuda, bio potpuno besplatan i zbog obećanja AAA SH reboota od neverovatno talentovane ekipe..

Ova igra svakako izgleda odlično, praktično kao Gone Home meets PT.:)
 
ne očekuješ da svaka igra bude odlična ko Skyrim i još da bude džabe

:d

Šta mislite koja igra će biti bolja, Allison Road ili Absention?



Nemam ništa protiv ovakvih igara ali me nervira nedostatak kreativnosti i majmunolika psihologija. Procedurally generated roguelike metroidvania RPG with pixel art retro graphics talas igara nas još uvek drma...
 
Aha. 'nedostatak kreativnosti pa Monkey see, Monkey do' ... ima smisla.
 
Mazi7 Kada je za Silent Hills izasao PT, svi su svršavali po njemu. Kada uradi to isto indie studio, ne valja. I sa tim stvarima engine nema apsolutno nikakve veze osim sto je UE4 free pa se cesto koristi. A 90% horor igara je na ovaj kalup i da budem iskren, vise mi odgovara ovaj horor prikaz, ovaj kao i PT nego neki kvazi horori sa gomilom cudovista.

Ovo meni izgleda odlicno. Bas zbog UE4 enginea atmosvera izgleda super i ja sam uvjek vise za realizam nego kako reko neke cartoon horor bajke.

Krajem godine bi trebao biti demo pa cemo vidjeti.

Ja nisam nista rekao za PT niti me igra odusevila ili uopste privukla. Sama cinjenica da je UE4 free je dovoljan razlog da ja ili neko kao individualac ne voli taj fazon. Svima je free i svi bi da zarade pa ajmo po jedan hororcic. A na kraju ni H od horora. Niko nije pomenuo gomile cudovista again. Ne shvataj sve licno kao i vecina na ovom forumu pa se naprave 20 stranice sa glupom tematikom.
 
Mazi7 Ne svatam licno, naprotiv, vec ne razumijem hejt, "Te UE4 igre od individualaca i noname "kompanija" kako sami sebe nazivaju treba strogo zabraniti..." WTF ? Ako je nesto pozitivno u današnjoj gejming industriji, onda su to indie igre individualaca. Igre malih studija. AAA multi milionske igre danas nisu sigurno pozitivan predstavnik gejminga sa raznim rip off šemama kroz recikliranin false advertising proizvod. Igra uopste nije prestavljena u potpunosti i u ranoj je fazi ali djelic sto je prikazan do sada je odlicno i neosporivo. To sto bi ti zabranio ovakve igre je subjektivna ali ne i objektivna stvar.

"Sama cinjenica da je UE4 free je dovoljan razlog da ja ili neko kao individualac ne voli taj fazon. Svima je free i svi bi da zarade pa ajmo po jedan hororcic." I ne znam sta ti je neko uradio pa imas toliku odbojnost od malih studija. Pa bas je to dobra stvar sto mali individualnci poput mene i tebe imaju sansu da pokazu kreativnost a ne da prosimo 15000mil kao gubari oko SC i da ne stignemo nigdje..

To sto postoje retardirane igre poput Goat Simulatora ili Rock Simulatora nema veze sa indie igrama. I takodjer, činjenica da su veliki engine-i poput UE4 free je samo pozitivna stvar a ne negativna. Ne vidim tvoju logiku. Nije komunizam. na kraj ukrajeva kako neko rece, ne moras kupiti ili jos vise, posjecivati ovu temu ako te nervira. Chill out.
 
Poslednja izmena:
Ovo je sasvim ok pa makar bilo i na krace staze. Sa oculusom u kombinaciji ce biti dovoljno da se us***m od straha. To je ono sto sam i trazio. Jedno malo interaktivno hororce. Bice takvih naslova gomila i to je odlicna stvar.
 
Nazad
Vrh Dno