Šta je novo?

Upgrade starog pc-a

lukac3

Cenjen
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruke
515
Poena
169
Poz,
Zamolio me drug da mu sastavim neku konfiguraciju za gaming. (cs go i dota2)
E sada kada smo bili na turniru ovde u bg (trg N.Pasica) video je da grafa powercolor r9 270 lepo vuce fps preko 200 je bio, pa je hteo da sastavi neki slican.Dao mi je 300e u kesu da mu sastavim neki da ima takav a i jaci fps. Igra na rezoluciju 1024x768.Ovo sam mu ja sastavio:

cpu: intel i5 3350p/3470 razlika je 10e
gpu: sapphire r9 270x
mb: msi h61m-p33 (G3) On vec poseduje ovu plocu, a koliko sam video po specifikacija soketa je 1155.
psu: TT smart SE 630w
ram: 4gb 1333hz (vec ima jedan stap od 4)

to ukupno izadje oko 280-295e

Da li bi moglo za te pare bolje da se sastavi ?

A sa turnira je konfiguracija bila i5 4440 + powercolor r9 270 + 8gb.

I da li se zna mozda koliko bi vukao fps, ja sam mu rekao zasigurno da ce imati preko 200 na toj rezoluciji, sa ovim komponentama.

Hvala unapred.
 
Zaboravio sam da napisem da svaku komponentu sto sam nasao ima domacu pisanu garanciju min. 6 meseci
EDIT:
Doslo je do greske prilikom kucanja ploca mu je msi h61m-p20 (g3), mada koliko vidim opet podrzava i3/i5/i7 i soket je 1155
 
Poslednja izmena:
Neznam, ali sastavljati 1155 platformu je malo zastarela stvar. Kad vec ima ovu plocu nek kupi i3 koji je 50e jeftinji (pricam o novim koji se mogu naci), a za grafiku i napajanje nek se isprsi misleci na buducnost. Inace izbor napajanja mi se svidja, ali i5 za h61m-p20 (g3) mislim da je krupan zalogaj.
 
Igram cs go na Intel I5 4430 + veoma stara grafička 5830 na rezoluciji 1920 x 1080 i nešto high nešto normal podešavanjima i uvek 150-220 fps imam.
Tako da je po meni grafička maltene nebitna
 
Evo ti iz prve ruke. Bitna je i grafa ali ne bas spektakularno. Najbitniji cpu i dobra ploca. Zbog grafe vuce do 50 fps vise u odnosu na recimo nvidiu 750. I3 zavoravi, neces ni 200 fps moci. Kao finalno meni [email protected] i 660gtx guraju preko 300. Lokovao sam na 300 da ne baguje. Poz.
 
Evo ti iz prve ruke. Bitna je i grafa ali ne bas spektakularno. Najbitniji cpu i dobra ploca. Zbog grafe vuce do 50 fps vise u odnosu na recimo nvidiu 750. I3 zavoravi, neces ni 200 fps moci. Kao finalno meni [email protected] i 660gtx guraju preko 300. Lokovao sam na 300 da ne baguje. Poz.
Koliko vidim nisi citao da covek ima na rasploganju 300e mozda malo vise da kazemo.


Pitanje samo da li je ova konfiguracija za taj novac najbolja moguce? On igra samo te 2 igra i njemu je bitno da on tu imam dobar fps ostale ga ne zanimaju.
 
Može li neko da mi objasni koja je razlika između 100 i 300 fps-a?
Koliko sam ja čitao da je od 30 do 60 fps-a sasvim dovoljno i da će se uskoro igrice praviti samo do 24.9 fps-a
 
Не једем ћевапе, али можемо се договорити за неко бело месо. ;) :)
 
Pa bas zato sam naveo fps da bude >200 iz razloga sto drugar imam 120hz monitor.

I da li je na kraju dobra kombinacija i5 3350p + r9 270x ? :D
 
Poslednja izmena:
Ни ја не контам, такође играм на 4:3, 1024х768...
 
Koliko vidim nisi citao da covek ima na rasploganju 300e mozda malo vise da kazemo.


Pitanje samo da li je ova konfiguracija za taj novac najbolja moguce? On igra samo te 2 igra i njemu je bitno da on tu imam dobar fps ostale ga ne zanimaju.

Rece covek da hoce konfu da gura isti fps, a i jace. Sinak, za 300 € ne da moze. Govorim kao covek koji je promenio/sastavio/probao previse masina. Pokretacu teme: nemoj taj p proc. ako vec mora neki od ona dva 3xxx onda onaj drugi.na telefonu sam pa ne mogu da vracam sad temu. U svakom slucaju moj najozbiljniji predlog je da drugaru objasnis da za 300 € takav komp tesko moze da pogura ono sto hoce.
P.S. Ja ti odgovorno tvrdim da ima itekako razlike u fps-u kao i u odnosu fps/refresh rate, ali to je jedna potpuno druga diskusija. Ljudi koji ti kazu da se ta razlika vidi, kazu verovatno iz iskustva. Uostalom ako razlike nema, sta ce onda kompu 300 fps-a? My2¢. Ja inace igram na 1280x1024.
 
@havier. Sve zavisi od navika igraca. To je subjektivno. Pod 4x3 ljudi misle da im slika ima dve crne strafte na wide monitoru, da ne bude stretched, nego da odrzi prirodni aspect ratio.
 
Ружније је него на фул хд, али су шири људи, лакше погодити. :)
 
95% profi igraca iz evrope igraju na 4:3 rezolucijama, dok su ameri poceli sa 1080p rezolucijom, ja recimo igram na 1024x768 stretched, a na FHD nisam uspeo da se sastavim ...
 
Nazad
Vrh Dno