Šta je novo?

Baterije veceg kapaciteta za S5 i S4 mini

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,888
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Za pomenute telefone ima li neka preporuka i gde se moze kupiti.
 
A ima li neka koja bukvalno moze da stane umesto originalne bez zamene zadnjeg covera.
 
Nema. To je već maksimalan kapacitet za bateriju tih dimenzija. Ako želiš bateriju većeg kapaciteta, ona mora imati i veće dimenzije.
 
Teško da budu iste veličine. Veći kapacitet = veće dimenzije simple as that ;)
 
Slabo:) Nervira me sto baterija na s5 traje 24h. Navece mi je na 40% nit je za punjenje nit da ga ostavim.
 
Aha. Onda da ne tripujem

Kako da izracunam SoT.
 
1h22m12s na 48%
 
Na minimalnom osvetljenju... Ali kad upregneš G2 ili Note 4 sa 100% osvetljenjem i 3G dodje on na 4 sata ekrana :)
 
Brightnes na 7, 3g i wifi ukljuceni, facebook... Potrosnja za screen 4%
 
Na minimalnom osvetljenju... Ali kad upregneš G2 ili Note 4 sa 100% osvetljenjem i 3G dodje on na 4 sata ekrana :)
G2 je pojačan brightness sigurno preko pola, a Note 4 je na 5 sa štrikliranom auto opcijom. Oba uređaja su većinom na WiFi. Juče je Note radio surf od 3 sata preko HSDPA.

P.S. Ne znam ko povećava toliko brightness, može da se oćoravi koliko je neprijatno gledati tako.
 
Da samo sto Note na +5 auto i 100% osvetljenje nije isto :) Naravno da mislim za upotrebu napolju :)
 
Juce, sa ekranom na auto, sot 1:45 na okruglo 50% bateruje. Vise su mi potrosili, pojedinacno, facebook i messanger.
 
Danas sot 1:59 na 50%. Znaci ovo nema vezu s vezom.
 
Nije Android čudo nego zavisi kako ga koristiš.
Naravno da neće biti isto vreme ako mu pustiš Antutu zaredom dok se ne ugasi ili igraš neku zahtevne igru, i kad bi čitao na Tapatalk ili samo ostavio upaljen ekran.
Jeste da je krajnost ali je primer ilustrativan jer će razlika biti 3 puta pa i više.

Uostalom, ubaci mu Gsam Battery monitor pro, pa ćeš videti kako si ga koristio i šta mu je najviše oduzimalo bateriju.
 
Poslednja izmena:
Ti proveri koji je proces pa vidi da li si upravu. Disable Services i rešićeš problem. Ali prvo moraš da vidiš da li je to problem a ne...
Znam da su neke verzije Google servisa pravile problem na određenim uređajima, ali se to rešilo apdejtom. A nisam čuo da se nekom to tako čas dešava, čas ne. To hoće Viber da radi sa nekim apdejtom, pa ga posle peglaju. Opet kažem, proveri ti to :)
 
Ma ja sam disableovo vecinu stvari koja me ne interesuje. Facebook i Messanger nose po 6-7% baterije, viber 2-3% i par drugih sistemskih procesa. Ekran ispade najmanji potrošač (5-6%). Bitno je da izgura dan. Nije mi jasno samo kako kod žene koja ima iste aplikacije ko ja uvek ima 600-700mb slobodno a kod mene 300-400. Ona ima S4 mini duos a ja S5 duos znači imam 512mb više mem.
 
Nazad
Vrh Dno