Šta je novo?

Dobar dual sim android mobilni?

Lave jel moze pomoc posto se razumes u samsung [emoji4]
Nemogu da nadjem di se ukljucuje vibracija kad kuckas slova da daje onaj efekat dodira [emoji6] malo je drukcije nego na sony-ju pa nemogu da iscackam di se to podesava!
Hvala unapred [emoji4]
 
E svašua sve živo ima al to nemogu da nadjem baš svašta hmmm..... probaću. Hvala
 
Haptic feedback se zove kod Samsunga (ako ga ima). Jedan od glupih problema je sto ako se ukljuci power saving mode, Haptic feedback nikada nece raditi, ma sta je drugo podeseno! Uzasna glupost, mene bas iritira, posto maltene slepo kucam.

Kod mene (S5 Duos, a cini mi se i na S3 Duos da je bilo tako) ima na dva mesta to podesavanje, i nisam shvatio koja je razlika :)
 
Niko da napomene koji Dual sim standard ima telefon koji predlaže kao dobar,da li je u pitanju Dual Active ili Dual Standby model.Ovo je najbitniji podatak pa onda sve ostalo.Iz nekog razloga proizvođači izbegavaju da napišu koji standard poseduju.
 
Poslednja izmena:
Haptic feedback se zove kod Samsunga (ako ga ima). Jedan od glupih problema je sto ako se ukljuci power saving mode

Hmmmmm eo ukljucio sam ton ono "ck ck ck" krastavac mislim sad je mnogo bolje nego silent a di bi to moglo da se nadje taj feedback u kom podesavanju krastavac malo mi je stran samsung u zivotu ovo mi je prvi android samsung ako mogu kratka upustva[emoji4] .
Inace ja sam power saving odma isključio posto je to slicno kao i na sonyiu a generalno nevidim ja koristi od tog power savinga(činimi se kao da je to samo šminka) !
 
I meni se cini da je samo sminka, ja bi hteo CPU da ne radi full throttle jer ne verujem da mi ikada treba, ali niti sam video ikakvu razliku u trajanju baterije, niti sam nasao nacin da mi radi haptic feedback :( I onda dzaba :)

E sad bas gledam, presao sam na Lollypop na S5D, pa nije isto kao ranije na KK, ali u Language and Input (ovo nije na istom mestu u Settings svugde, moras ga sam naci), idem na Samsung keyboard (ona je default), i na dnu ima Vibrations (to je haptic feedback).
Na KK sam imao jos jedno podesavanje zasebno, ne znam gde je, posto nemam KK vise :(

Plasma, jedini Full Active telefon provereno je Vibe X2-CU (ima ga kod nas u oglasima kod nekih, a ovo sto je u prodavnicama/MTSu je single SIM). Svi ostali su Dual Standby shite.
 
I

Language and Input (ovo nije na istom mestu u Settings svugde, moras ga sam naci), idem na Samsung keyboard (ona je default), i na dnu ima Vibrations (to je haptic feedback).
E bas sam ga dobrano(pogotovo ta lokacija sto si naveo) češljo i nażalost sve ima al hepatetic keybord to nema [emoji10] krastavac moracu skinuti neku s neta doduse ovaj sto sam ja uzeo nov i to jedva sam ga nasao posto je ipak s4mini duos stari model dosao je sa J.B o.s iskreno nebih da ga apdetujem na KK iz dosta razloga a, iskreno nema ni potrebe sve je tu i sve sljaka sem vibracije na tastaturi krastavac valda svakom fonu mora nesto da fali pa makar i sitnica poput toga [emoji6] .
E sad ajde ono cu da resim zaobilaznim putem ali pokusavao sam juce da napravim screenshots ekrana i to nisam skontao kako ide pa... ako neko zna kako neka podeli info [emoji4]
 
Lenovo S660
 
Cisto da prijavim screenshot desktpa ili aktivne app za S4 mini duos . u isto vreme se stisne "Home i Power" i tel uslika aktivnost sa ekrana [emoji6]
Inace telefon kao budzet kategorija me je odusevio mogu evo priznati posle mesec i po dana koriscenja tel je mala prziona ako poredim top klasu koju sam imao Sony Z sa ovim malisanom ruku na srce ovaj malisan sa duo core toliko trudi da ispostuje sve zahteve da je prosto neverovatno da je po preformansama i brzini skoro tu kao premium telefoni dobro ima trzavica pri Hardcore opterecenju mislim na multitasking ali za tel od 1,5GB Rama i duocore od 1,7GHz extra prati sve zahteve sto se tice stabilnosti i funkcionalnosti nemam ama bas nikakvu zamerku [emoji6] jedino da je bakterija [emoji4] jaca bio bi po meni u top klasi [emoji4] .
kamera je dosta dobra naravno nemoze da se meri sa Sony-jevim 13mpx senzorom ali prati ga prati jako lepo tako da u ovoj klasi nikakvih zamerki velikih nemam.
Generalno da sam ja u proizvodnji stavio bih ga u srednju visu klasu definitivno [emoji2] .
Toplo ga preporucujem svima kojima treba dual sim fon dobrih preformansi [emoji4]
 
Da li je neko probao Asus Zenfone 2? Po specifikacijama deluje jako dobro...
 
Pogledah sinoc u uscu Acer e 700 sa tri sim kartice,2gb rama,16 gb flesa,quad core mediatek,mali 400 gpu,5 inca ekran i sa dva blica pa da pitam vredi li to cemu i jos je baterija 3500mah.
Cena je oko 19000 na akciji.
 
Poslednja izmena:
Pogledah sinoc u uscu Acer e 700 sa tri sim kartice,
5 inca ekran
Aiiiii tri komada e tooo je bre aparatura mada mislim da taj trosi kao TENK na samo odrzavanje signala pogotovo ovde u srb [emoji6]
Inace ovaj moj samsung s4 duos vidim da se pati sa vip mrezom debelo(mislim na signal) stalno varira nije da sam nedostupan al kad god nazovem vip da ih pitam sta se desava odgovor im je imamo trenutno radove molimo vas za strpljenje [emoji41] , dok MTS pun signal di god da sam[emoji4] .
5" po meni veliko ali o ukusu nema rasprave [emoji4]


Cena je oko 19000 na akciji.
Cena je skroz dobra cak bi rekao dzaba za taj hardver mada cinimi se da je 2gb rama za tri kartice knap.

Ako ga je neko probao nek se javi bas me zanima kakve su mu preformanse u praksi [emoji6]
Eo i fotka bas je dobar [emoji4]
25c621023b03fcb2dc830ee36b13673e.jpg
 
Poslednja izmena:
Za tvoj S4 Mini Duos - VIP je na 2G a MTS na 3G kartici pretpostavljam? Proveri kako ti je podesen Data priority u SIM Card Manageru (ako uopste imas to podesavanje, moguce da na Lollypopu nema, kao i na S5 Duos :(). To je negde na dnu SIM Card Managera ako ga uopste ima (ne znam kako se tacno zove, ali nesto tipa... "receive incoming calls when using Data"...). UNCHECK ga, inace ces cesto imati problema sa 2G karticom.

Ja sam prilicno cesto nedostupan na 2G kartici, koja god da je, kada je ukljucen 3G net na 3G kartici, na S5 Duos na Lollypopu, jer data ima preveliki prioritet, i 2G kartica samo poruke ponekad stigne da primi! (cesto i ne mogu da saljem poruke sa nje - izludjuje me, vraticu se na Kitkat!)

Za ovaj Acer - koliko se secam, ekran mu nije neki uopste. Ostatak hardvera je skroz OK za Tri-SIM. Nije to Full Active telefon pa da mu ista vise treba - radio ce se vise grejati, ali vece koriscenje baterije je, po meni, cist mit. Posto radio ionako ne moze obe mreze u isto vreme da koristi :)
Kome ne treba nesto posebno, ovaj Acer je odlican telefon - ja sam ga hteo isto, ali posto ekran nije nesto extra, dzaba :( (mada, posle s5 SAMOLEDa, i iPhone IPS je krs)
 
Naravno da dual/triple sim troši više baterije, posebno kad se telefon koristi u pokretu, i često menja bazne stanice.
 
Ma podeseno je sve na 3g+ hs+ obe kartice da vuku lepo rade obe kad pa i vip al kad sam u BG cim odem do NS ili Subotice ili kikinde odma problemi sa baterijom naravno jel VIP spadne na dve crte a ubacen je u slot 1 koji je direktno na ploci posto mi je VIP primarna kartica, i ondak se tel pati da odrza a signal jel.. i ondak ga moram cesto puniti tacnije 1x na dan a kad sam slobodan i slucajno u BG ondak drzi i dva i po dana tako da VIP je obicna krs mreza i samo se vade na radove al nema veze kupio sam jos jednu bateriju i resio probleme pa kad VIP sredi mrezu kad god to bilo onda ce i fon da predahne hebiga [emoji6] .
A inace tel mi je na 4.4.2 tako nesto i prezadovoljan sam neznam dal ima neki apdejt ali ni netreba mi neplaniram menjati O.S ovaj kida sto ga sad imam [emoji4]
Inace dostupan sam idu pozivi ok i poruke idu ok nemam nikakvih problema sem eto sa te dve tri crte .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno