Šta je novo?

Otkljucavanje mac-ova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

AmigaFAN

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
170
Pozdrav, dobio sam macpro retina i7 2013 na poklon ali je zakljucan, kolega ga kupio preko za male pare bez punjaca i kad ga je doneo ovde nmz da se udje u sistem. Kaze da nije zakljucan na icloudu ili kako vec. Stoji samo slika korisnika i to je to. Hteo bih sam to da odradim, kakva oprema mi treba za to?
 
Od preko, za male pare, bez punjaca......

Zakljucak: kraden
 
Od preko, za male pare, bez punjaca......

Zakljucak: kraden

To se mene ne tice, a ne tice se verujem ni tebe. Nije ni bitno. Zvao sam razne servise, kad mi kazu cenu otkljucavanja samo se nakikoce, u Danskoj otkljucavanje 10e i 15 minuta..ovde traze trocifrene brojeve.
 
Moraces onda u Dansku da ga nosis ako neces da platis nasim serviserima. :p
 
To se mene ne tice, a ne tice se verujem ni tebe. Nije ni bitno. Zvao sam razne servise, kad mi kazu cenu otkljucavanja samo se nakikoce, u Danskoj otkljucavanje 10e i 15 minuta..ovde traze trocifrene brojeve.
Gresis, decko, gresis. Tice te se dali je roba kradena ili ne, a tice se i nas, jer si postavio pitanje na forumu. Ovo je IT forum, a ne forum za dilovanje ukradene robe.
 
Decko je pitao kako da ga otkljuca i za koji novac moze to da odradi a ne da li ti mislis da je ukraden ili ne. I, da, ne tice te se da li je kraden ili ne. Nigde nije napisao da je kraden i kako da ga otkljuca. Moguce da ga je uzeo a da ne zna kako je dosao kod nas.
 
@AmigaFAN

MBP kupljen preko za male pare, bez punjača, i to zaključan je 100% kraden, nema tu šta da se misli i raspravlja.
To što si ga ti dobio na poklon nema nikakve veze i ne oslobađa te odgovornosti.
Stvar je samo da li neko hoće da ti pomogne ili ne.
Meni ne pada na pamet, a mislim da ni ovaj forum nije mesto za to.
 
Tema je za zatvaranje. Niko ovde nema pojma kako se to otkljucava, ne pada mi na pamet da dajem 150e za otkljucavanje. Ja nisam rekao da je kraden i ne znam da li jeste ili nije. Ne znam zasto vas to toliko zanima ako mene ne zanima. Ako ovo jeste IT forum kao sto kazete, sto se onda bavite pravom a ne IT stvarima.
"Stara majka zaboravila sifru a ne zna zena mail, koristi ga i ovako samo za radio da slusa na njega, i nekad odigra pasijans" Jel to menja ista, da sam to napisao odmah ne bi se niko pravio pametan, ili mozda bi.
 
Poslednja izmena:
Nisi dovoljno precizno napisao, ako stoji slika korisnika i trazi password to je klasican login screen za OS X i onda mozes da reinstaliras operativni sistem. Ako trazi trazi unlock code/PIN, to znaci da je macbook zakljucan jer je ukraden/izgubljen.
 
Poslednja izmena:
Što kaže e6111 ako traži username i password običan reinstall (reset to default) vrši posao, inače hakleraj maca
 
naruci to sa ebay-a i mlati lovu u Srbiji, budi jeftiniji od ostalih i imaces posla preko glave
 
Tema je za zatvaranje. Niko ovde nema pojma kako se to otkljucava, ne pada mi na pamet da dajem 150e za otkljucavanje. Ja nisam rekao da je kraden i ne znam da li jeste ili nije. Ne znam zasto vas to toliko zanima ako mene ne zanima. Ako ovo jeste IT forum kao sto kazete, sto se onda bavite pravom a ne IT stvarima.
"Stara majka zaboravila sifru a ne zna zena mail, koristi ga i ovako samo za radio da slusa na njega, i nekad odigra pasijans" Jel to menja ista, da sam to napisao odmah ne bi se niko pravio pametan, ili mozda bi.

Tema jeste za zatvaranje, tu se slažem sa tobom.
Da si postavio pitanje kako zaobići admin pass OSX-a možda bi i dobio adekvatan odgovor, ovako ljudi neće da učestvuju u nečemu za šta postoji osnovana sumnja da je u pitanju saučesništvo u nelegalnoj radnji (ja bar neću).
I jeste velika razlika da li se pomaže staroj majci koja je blago posenilila i zaboravila šifru ili nekome ko je u načelu svestan odakle potiče ovakav mbp (osim ako IQ nije debelo ispod 90).

I što napisa čovek inad, nisi precizirao da li ti traži PIN ili user/pass kod login-a (ovo prvo znači da je 100% kraden).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno