Šta je novo?

Wayteq xTAB-100qcr - nemam recovery!? HELP HELP HELP

tibby

Čuven
Učlanjen(a)
28.04.2003
Poruke
362
Poena
619
Muku mučim i dalje sa ovim tabletom... odradio sam mu hard reset, wratio sam Android 4.4.2. na "početno" stanje, ali sam imao ideju da vratim prethodnu verziju Androida 4.2.2 koja je originalno bila na njemu, jer sam našao razniho komentara da ovaj lošije radi posle apdejta, i da mu wifi dosta slabije radi. To mogu i sam da potvrdim. Kada sam krenuo da nabacim stari softver i da podignem recovery, preko dugmića nisam uspeo, pa sam ga resetovao preko Titanium Backup-a u recovery gde se tablet restartovao i pokazao robotića sa crvenim uzvičnikom i porukom "NO COMMAND"... Googlao sam i našao da ipak mogu da uđem u "neki" recovery kombinacijom tastera, ali svakako nema opcije da ga stavim u download mode pa da ga BatchTool na kompu prepozna i da uspem vratiti stari 4.2.2. Od opcija u tom "nekom" recovery-ju imam samo da wipe-ujem dalvik i particiju te da instaliram apdejt sa externe memorije.
Na taj način ne mogu da instaliram origilni 4.2.2. Ima li neko ideju kako da nabacim neki odgovarajući custom recovery i posle da odradim konačno povratak na stari sistem ili da iskopam neki custom za njega, a kojih nema previše.
Hvala na pomoći i dobroj volji!
 
I to sam probao, ista je fora... potrebno je da se sa volume up + power dugmetom upali tablet, nakon čega Android Tool treba da ga prepozna i onda da se ubacim CWM.
Problem je što se on ne može upaliti tako, jedino kada ga restartujem iz Titanium backup-a u recovery mode, digne "mrtvog robotića" nakon čega sam našao način da uđem u taj neki... hmmm... ne znam kako da ga nazovem, "rezervni recovery" gde postoje opcije koje sam gore upisao. Svakako ga u tim fazama Windows ne prepoznaje, nevezano za drajver.
On redovno diže postojeći sistem sa kojim sad posle hard reseta ok radi, ali ne mogu nikako da nabacim 4.2.2 ili bilo šta uradim bez stavljanja u download mode iz recovery-ja.
 
Poslednja izmena:
Čvrsto verujem da se razumeli nismo... ili ja nisam dobro pojasnio. Dakle, znam ja proceduru šta kojim redom treba, i nisam prvi put menjao kernele, custom romove i ostala čuda na telefonima isl... što je očigledno da sam uradio i ovde, jer sam sa 4.2.2. digao na 4.4.2 uz pomoć Batch Tool-a. Dakle, glavni problem je što se sa kombinacijom tipki tablet NE UPALI I NE PODIŽE recovery mode. Pali se isključivo redovno na power dugme kada redovno podiže sistem koji je trenutno na njemu - 4.4.2.
Zbog nemogućnosti paljenja i podizanja u recovery mode-u, dosetio sam se da u Titanium backup-u ima opcija da ga restartuje i digne recovery, a kada sam to uradio onda se pojavio "crknuti robotic" sa crvenim uzvicnikom. Da bih nabacio stari android sa Batch Toolom, isto kai i za ovu opciju za ubacivanje CWM i upotrebu Android Tool-a, takođe je potrebno butovati ga u recovery, što se ne dešava! Dakle, ili normalan start sistema ili nikakav!
 
da li si probao sve moguce kombinacije dugmica(bilo to logicno ili ne) za ulazak u recovery?
 
Od opcija u tom "nekom" recovery-ju imam samo da wipe-ujem dalvik i particiju te da instaliram apdejt sa externe memorije.

Ono što je vidim da ovde ima prilično konfuzije.
Ajmo redom:
Prvo kaže da je ušao u stock recovery, a posle govori da ne može da udje u stock recovery.
Kombinacija dugmića se koristi upravo kada je na slici android robot sa no command porukom, pa se tako ulazi u biranje opcija stock recovery-ja.
Ako jeste uspeo ući u stock recovery (a quotovano je dokaz da jeste, makar jednom), u čemu je onda problem?



Koliko vidim on i ne shvata šta je stock a šta custom recovery.
Googlao sam i našao da ipak mogu da uđem u "neki" recovery
Problem je što se on ne može upaliti tako, jedino kada ga restartujem iz Titanium backup-a u recovery mode, digne "mrtvog robotića" nakon čega sam našao način da uđem u taj neki... hmmm... ne znam kako da ga nazovem, "rezervni recovery" gde postoje opcije koje sam gore upisao



Tablet mu je ispravan, sa ispravnim stock recovery-jem, to je ono što hoću da kažem.
Te se ponovo vraćam na savet koji sam mu dao u prošlom komentaru, sve je u redu sa njegovim tabletom, ali on po svoj prilici ne razume osnovne stvari.
 
Druže, uspeo, jednom i više nikad... iako, kao što rekoh, sistem diže redovno.
Što se stock recovery-a tiče, opcije sa priložene slike postoje. Mogao sam da izaberem pored wipe-ova i restarta apply update from external ili update from cash.
Šta god uradio, za gore navedeni CMW treba da tablet ubacim nekako u download mode, odnosno da mi Android Tool prepozna tablet i poveže se, da bih mogao da stavim CWM, right? E, to se ne dešava. Da li mogu CWM da instaliram i sa externe memorije bez tog batch tool-a? Doduše, kao što rekoh, jednom sam uspeo da ga kombinacijom dugmića ubacim u stock recovery i posle više nikad... Eto, ne sporim ja, možda negde grešim u koracima, samo bih voleo da onda znam gde...
 
Da li mogu CWM da instaliram i sa externe memorije bez tog batch tool-a?
Ne.


Šta god uradio, za gore navedeni CMW treba da tablet ubacim nekako u download mode

3rd Power off your tablet and then a USB data cable for the device side of the computer, connect to the PC!
4th The tablet has been turned off, connect the data cable to a USB port on the device, and the POWER VOLUME UP button and then hold ~ 5 seconds let them go!
If the connection is successful, the PC will begin the search for driver / experiment to be installed which will not succeed, this must be done manually. (Except if you have already installed!)


A potom ideš na ručnu instalaciju drajvera, jer bez uspešno instaliranih drajvera još uvek nemaš download mode koji funkcioniše.
Drajveri su nepotpisani, što znači da ako koristiš windows 8/8.1 moraš isključiti driver signing enforcement, inače ne može da uspe instalacija nepotpisanih drajvera.
A kada su drajveri uspešno instalirani, tada je ostatak praktično automatizovan.

5th The unzipped folder RK_Android_Tool_v1.35 logged in, simply open the file RKAndroidTool.exe!
The bottom of the window indicates a RKAndroid Found Rock USB Loader text when the tablet is connected and the drivers are installed properly.
There is nothing to be set in the application is pre-configured.
Press the button called Run! The flash recovery starts, and the success of this befejeztéről information section on the right side of the window is used to make it.
After the flash up, the device will automatically reboot and load the system.
 
... and the POWER VOLUME UP button and then hold ~ 5 seconds let them go!

U ovom je i najveći problem! Napisah gore, ne mogu ga upaliti sa power+volume up... jednom sam uspeo, dobio ovo sa donje slike (predpostavljam to je stock recovery) i vise ga nisam mogao tako upaliti, vec samo redovnim putem kada se normalno digne postojeci sistem na njemu. Sto se drajvera tice, to vec imam instalirano, jer sam isto to morao instalirati kada sam 4.2.2 upgradeovao na 4.4.2.
Za CWM sa externe memorije sam i predpostavljao da ne moze, ali reko ajd da pitam.
 
U ovom je i najveći problem! Napisah gore, ne mogu ga upaliti sa power+volume up... jednom sam uspeo, dobio ovo sa donje slike (predpostavljam to je stock recovery) i vise ga nisam mogao tako upaliti, vec samo redovnim putem kada se normalno digne postojeci sistem na njemu. Sto se drajvera tice, to vec imam instalirano, jer sam isto to morao instalirati kada sam 4.2.2 upgradeovao na 4.4.2.
Za CWM sa externe memorije sam i predpostavljao da ne moze, ali reko ajd da pitam.
Sa koje donje slike?
 
Sorry, nije nakačio fotku, nisam primetio. Evo
035.jpg
 
Skroz nema smila...vec sam probao hiljadu stvari, nije da sam toliko pocetnik i nije da se od juce bakcem sa androidom, menjao sam romova i cuda na ranijim telefonima, ali ovaj tablet me vec izludeo, pa rekoh da proverim jel propustam neki bitan korak ili sta... Uradio i factory reset, same shit.
Doduse, nisam se nikad sretao sa ovim stock recovery-jem, srecom nisam imao "crknutog" robotica nikad pre :) U principu, standardna procedura sa njim bi bila ako bi se digao ovako stock ko na slici, onda da batch program (ukoliko su instalirani drajveri) prepozna tablet, nakon cega bih mogao ubaciti CWM. Right?
 
Jesam, ali ništa... onda sam izguglao da ulazim u stock recovery sa 5x pritiskanjem volume up + volume down + power. To je taj jedini put kada sam video stock recovery, i posle ga vise nisam uspeo dobiti nikako.
Jesam li u pravu, mislim, sad vec ono, proveravam sebe da li sam lud ili sta... u principu u stock recovery nisam trebao nista pritiskati vise, vec samo na onom screenu gore ga je trebao batch tool prepoznati, a potom bih onda uradio instaliranje CWM preko batch tool-a, right?
 
Jesam, ali ništa... onda sam izguglao da ulazim u stock recovery sa 5x pritiskanjem volume up + volume down + power. To je taj jedini put kada sam video stock recovery, i posle ga vise nisam uspeo dobiti nikako.
Jesam li u pravu, mislim, sad vec ono, proveravam sebe da li sam lud ili sta... u principu u stock recovery nisam trebao nista pritiskati vise, vec samo na onom screenu gore ga je trebao batch tool prepoznati, a potom bih onda uradio instaliranje CWM preko batch tool-a, right?
Ako dotični alat radi preko fastboot-a tada je potvrdan odgovor.
A možda Waytek tableti (pored fastboot-a, koga moraju imati) imaju još neki mod, poput naprimer flash moda kod Xperia uredjaja.

Imaš ovaj Waytek forum, probaj naći informacije i/ili pomoć tamo.
 
Nazad
Vrh Dno