Šta je novo?

LG 2015 series

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
attachment.php.jpg http://www.lg.com/rs/led-tv

info o panelima i zemlji porekla:

Na kutiji nigde ne piše IPS,nego se na nalepnici gledaju kodovi tj. slova

W - LG Display Co., Ltd. (2012, 2014) IPS
Y - LG Display Co., Ltd. (2011, 2013) IPS
Z - LG Display Co., Ltd. (2011, 2014) IPS
U - LG Display Zrt. IPS
P - LG Display Kft. IPS
Q - LG Display Zrt. IPS
V - LG Display Kft. IPS
R - LG Display Kft. IPS
H - Chi Mei Innolux (IPS)
F- HEESUNG ELECTRONICS Ltd (IPS)

J - Chi Mei Innolux (S-MVA)
D - AU Optronics Corp.. (A-MVA)
T - AU Optronics Corp.. (A-MVA)
M - SHARP CORPORATION (MVA), vagy Heesung ELECTRONICS LTD
S - a Sharp Corporation (MVA)
G - Chi Mei Innolux. (TN)

42LF652V ZA.BEEYLJP

znači ako posle BEE ima Y onda je IPS( 4 slovo od zadnjeg slova)


последња два слова означава где је произведен ТВ:
JP - Poland
JG - Poland
JU - Russia
JA - ? Kazahstan
LH - Коrеa
LA - Чехия
HO - Mexico

ево овде имате све: клик
 
Poslednja izmena od urednika:
Stigli kod madjara, ali nisu nesto preterano povoljni koliko mi se cini
LG 42LF561V - 450€
LG 42LF652V - 600€
 
Po broju modela reklo bi se da Full HD i 42'' polako gube trku. UHD preuzeo primat, bar sto se tice broja modela za 2015.

LG line-up za 2015.
attachment.php.jpg
 
Koliko vidim i cene su im boga mi, dosta jače u odnosu na LB seriju... Baš sam gledao neki od 42" koji je pandan (po oznaci) LB 650v modelu, gde je cena veća za dvesta evra kod Mađara. Mogu misliti koja će tek razlika biti kod nas. Baš ću da potražim neku specifikaciju da uporedm koje su razlike.
 
Sada sam zvao par njih iz Subotice. Ocekuje se cena za 42LF652 da bude oko 520e za nedelju, dve.
Sto je i dalje previse u odnosu na LB671 koji je bio 480e sa sve magicnim daljinskim, cinema screen-om itd.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam na taj model mislio, koliko vidim "slika" im ista kao kod lb serije, sad verovatno ima nekih džidžamidža, ali što je mnogo, mnogo je.
 
Pre nedelju dana uzeo model LG 43LF630V u madjarskoj za 150000 HUF a jos bio i na snizenju...
E sad da li ima neki THREAD u vezi webOS platforme aplikacija za njega i slicno,ima par pitanja sto bih postavio
 
Pitaj ovde, tema se zato i zove tako kako je nazvana, samo mislim da ces biti medju prvim kupcima LF serije pa ces morati sam dosta toga da otkrivas...
 
Uzeh juče LG 32LF561V, i super je tv, samo me nervira što ne prepoznaje titlove integrisane u mkv fajlovima, dok mi je stari tv, neki užasni hyundai prepoznavao. Jel tako inače na LG televizorima? Kada se ubace obični titlovi kao eksterni fajl, to prepoznaje bez problema.
 
tako je samo ako pustas preko mreze dnla a ako ide preko usb cita interne titlove.
 
Ne znam za integrisane ali kada ubaciš titlove istog naziva kao mkv prepoznaje sa čćžšđ bez problema(kao i titlove naravno :p).
 
to radi uvek covek je pitao za interne titlove a oni ne rade preko mreze kao da ne postoje nevezano sa nasim slovima.
 
Poslednja izmena:
Puštam preko usb-a i nema ih. Inače ovaj model nije Smart, ne znam da li to ima neke veze.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, do NG ce to biti redovne cene a na akciji jos nize. Steta sto su napravili ovo ruzno postolje, LA serija je imala najlepse, i proslogodisnja je isto bila bzvz sa onim nozicama.
 
Uzeh pre dva dana 32LF58, stan u kome živim je mali tako da mi je 32'' sasvim dovoljno za gledanje. Budući da nemam iskustva pre ovoga sa Smart TV, prilično sam zadovoljan. Izašao me je 340e, cenim da će do oktobra biti oko 300. Ipak, idu atletika i Eurobasket, tako da nisam mogao da čekam. :)
 
Uzeh pre dva dana 32LF58, stan u kome živim je mali tako da mi je 32'' sasvim dovoljno za gledanje. Budući da nemam iskustva pre ovoga sa Smart TV, prilično sam zadovoljan. Izašao me je 340e, cenim da će do oktobra biti oko 300. Ipak, idu atletika i Eurobasket, tako da nisam mogao da čekam. :)
I ja razmisljam o istom, ali me zanima da li mogu da pustam filmove sa usb-a? Jedino me to koci...
 
A koja je razlika izmedju verzije 580v i 650v osim 3d? Jesu oba smart? Planiram da kupim neki pa gledam da li da za cenu od 400, 420 evra uzmem neki smart tv od 32 ili obican od 42 pa da kupim neki android box? Sta mi pre preporucujete?
Zvao sam neke ljude koji prodaju ovu novu LF seriju i kazu mi da su mnogo brzi od LB verzije i da LB seriju vise nece nabavljati.
 
Posle kratke pretrage i prikupljanja informacija odlučio sam se za LG LF42LF561V. Imao sam ideju da idem sa većom dijagonalom ali prevagnuo je razum jer tv gledam sa 1.5 m udaljenosti. Kod onih likova koji švercuju iz Mađarske koštao je 390e a u radnjama najeftiniji je bio oko 430e u dinarima i to kod nekih nepoznatih firmi koje mi nisu ulivale sigurnost da li će biti tu ako se pojavi problem sa garancijom ili su jednostavno promenile delatnost, pa sad uvoze banane.
Preko vikenda je bila neka akcija u jednom od poznatijih prodajnih lanaca (ww) pa sam posle malo pregovaranja dobio cenu koju su tražili i ovi preko "kupujem prodajem" sajta tj. 390e u dinarima i sigurnu garanciju u ovlaštenom servisu.
Prvi utisci, baš lep tv, deluje kvalitetno, meniji se otvaraju normalnom brzinom, sinoć sam odgledao jedan film sa USBa (titl mora imati isto ime kao i film), crna je crna, sve u svemu odlična kupovina.
Jedino što mi smeta je katastrofalan dizajn daljinskog upravljača. Prosto je neshvatljivo da ozbiljan brend dozvoli sebi ovakavo ***** od plastike. Natrpani tasteri, neudoban kockast oblik, kratak, svako malo slučajno otvorim poklopac za baterije, užas. Kada pogledam Samsungov daljinski sa starog tva dođe mi da ga bacim kroz prozor koliko me nervira. Nogice deluju lepo na nekoj polici ali kod mene nema toliko mesta pa ću morati da kupim još i ugaoni zidni nosač kao i produžni USB kabal jer su konektori zavučeni duboko pozadi.
Nadam se da će ovo biti nekome korisno, pogotovo jer izjedačavanjem cena preko oglasa i u regularnoj prodaji nestaje dilema gde kupiti.
 
Uzeo sam LG 32LF561v. Podesio HDMI 1 na PC, i u Catalyst Control Centre stavio Pixel Format na RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB) da li je to sve sto treba da se odradi, zaboravio sam?
 
I jos jedno pitanje samo, da li se kod ovih TVa osvetljenje nalazi po ivicama? Zato sto kod jarkih boja a i bijele primecujem kao malo jace osvetljenje u poredjenju sa sredinom panela, mozda me oci varaju ali mislim da sam u pravu.
 
U jednom trgovinskom lancu snizenje modela 40LF630 i 632. Sada kostaju kao kod Madjara. 450 evra.
 
55 000 dinara je priblizno 450 evra. U pitanju je ni na webu ni na zemlji lanac tehnike.
 
Lose resavam zagonetke, tako da molim jasno ispisano ime tog nevebno/nezemljanog prodavca...
 
Win win je u pitanju.
 
Meni se izgleda kvari/pokvario tv nakon skoro 4g.
USB izgleda pravi probleme, nece normalno i brzo da pusta/pokrece filmove... nesto izgleda otkazuje/otkazalo pa sam "prinudjen" da zagledam novi...
Ako ga servis ne popravi sigurno kupujem novi.

LG 32" LF 650V ima one dve nogice, nema jednostubno postolje koje se moze okretati?

LG 42" LF 652V ima jednostubno podnozje. Da li se moze okretati levo/desno bez pomeranja baze?

Da li oba ova LCD imaju magicni daljinski ili samo pripremu za njega?

Oba su 3D?
Da li su oni potpuno LED ili su samo po rubu ekrana LED?
Osim cene, velicine i postolja, po cemu se razlikuju, u cemu su isti?

Da li je postolje na 32LF632V i 32LF630V isto kao na 42LF652V?

Razlika izmedju 32LF632V i 32LF630V je u cemu?
Da li 32LF632V ima magicni daljinski?
 
Nazad
Vrh Dno