Šta je novo?

WD Purple VS Green

djalf

Uticajan
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poruke
10,786
Poena
1,945
Pozdrav, treba mi pomoc, prijatelj treba da uzme hard disk od 3TB. On se bavi snimanjem video materijala (slavlja i sl.) tako da hard disk ima dosta upisa prilikom montaze. Vidim da je Purple namenjen za video nadzor, racunam da je to konstantan upis podataka ali da li ce dobro raditi za ove namene? Green znam da radi ok u tim uslovima, ali garancija je godinu dana veca kod Purple modela pa reko ako neko ima iskustva neka podeli. Ja licno imam bolje iskustvo sa Seagate modelima, ali on je imao losa iskustva pa zeli WD.
Hvala unapred
 
Purple je za video nadzor i ako naiđe na grešku preskače taj deo, što se sigurno neće dopasti nekome ko snima/slika jer može da završi sa fajlova punih rupa...
Green nije za tu namenu nikad ni bio i on je samo za storage, čitaj najmanji kvalitet od svih serija. Red je pravljen i sertifikovan na 24/7 rad i ima dužu garanciju.

Eno u temi šta da kupim ga svi hvale, pa i ja. Hladan, tih, pouzdan :)
 
Nisam kompetentan da ti na to odgovorim.
Mogu samo da ti kazem da pogledas specifikaciju nekog HDD-a koji je za tu namenu i uporedis sa specifikacijom RED-a. Ako je ista/slicna onda je i za to namenjen. Sobzirom da pise da je za NAS i servere racunam da tamo bas i imas mnogo upisa (ali opet ide ono da nisam kompetentan). Ja ga koristim za skidanje torenta na njega (jedan od dva moja RED-a), pa gledam i brisem ili prebacujem na drugi storage i tako u krug. To sigurno nije toliki broj upisa koliko ce imati tvoj prijatelj, ali...
Valjda ce se naci neko da ti odgovori :)
 
Nek kupi 2TB ili 3TB enterprise WD.
 
Red je predviđen za RAID i po defaultu ima uključen TLER što, ako hard disk nije u raidu već radi standardno, može teoretski doći do zastoja u radu do par sekundi.

U predhodnim serijama se uz pomoć wd tler programa to moglo isključiti, ali u novijim kažu da ne može.

Moja preporuka je ili 2 RED diska u RAID0 (stipe) režimu, pa će samim tim da dobije i ubrzanje u video obradi u smislu bržeš upisa na disk, em je manje opterećenje po pojedinačnom disku, jer se fajlovi po pola ravnomerno razvrstavaju na oba harda, ili WD VelociRaptor ili WD Black serija ili RE serija (na njima može da se isključi TLER), ali je to dosta skuplje.
 
Poslednja izmena:
mislim da (koji god da kupi), treba iskljuciti ili smanjiti ono 'parkiranje' sa wdidle programcetom.
 
Red je predviđen za RAID i po defaultu ima uključen TLER što, ako hard disk nije u raidu već radi standardno, može teoretski doći do zastoja u radu do par sekundi.

U predhodnim serijama se uz pomoć wd tler programa to moglo isključiti, ali u novijim kažu da ne može.

Moja preporuka je ili 2 RED diska u RAID0 (stipe) režimu, pa će samim tim da dobije i ubrzanje u video obradi u smislu bržeš upisa na disk, em je manje opterećenje po pojedinačnom disku, jer se fajlovi po pola ravnomerno razvrstavaju na oba harda, ili WD VelociRaptor ili WD Black serija ili RE serija (na njima može da se isključi TLER), ali je to dosta skuplje.

em ako mu crkne jedaj ostade bez svega, i ne rasporedjuju se fajlovi podjednako nego bitovi i bajtovi. Oprezno sa raid nula, sto je brzo to je i kuso
 
Pa za video obradu treba da bude brzo, a posle sa tim snima na nešto drugo, da li na BD ili neki drugi hard. Dakle, ako hoće hard koji mora da podnese neuobičajeno velik broj upisa, ipak mora da se otvori za nešto skuplje.
 
Nazad
Vrh Dno