Šta je novo?

Formatiranje hard diska

Bradivko

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
48
Poena
160
E ovako...
Imam wd blue 500gb i na njemu mi je Windows 8 i imam wd 160gb na njemu mi je win 7 koji ne koristim.
Planiram da formatiram wd 160gb i znam kako, ali ne znam da li mogu da formatiram wd 500gb na kome mi je Windows 8 jer njega koristim, loše sam ga fornatirao prvi put pa bih sada opet, da li je to moguće? Hvala unapred :)
 
Kako to misliš da si ga loše formatirao?

Ne postoji način da ga opet formatimaš a da zadržiš podatke. Tj možeš ali da praviš image od njega i staviš ga na neki drugi hdd privremeno.

Druga opcija je reinstalacija windowsa i pri tome ga opet formatimaš.
 
Nekako mi se javlja da on pod formatiranje smatra reinstalacijom Windowsa...
 
Ne, ne, pa hard je 500gb a ja sam ga podelio na 2 particije, samo što sam Windows instalirao na manjoj, tu sam pogrešio..
Pa me zanima da li ja moguće opet formatirati hard i kako da instaliram Windows (jel mora sa diska)? Na to sam mislio
 
Ma ne moraš da rušiš windowse zbog toga, samo proširi C: particiju na račun druge particije. Možeš i preko Disk Managment-a ili nekog programa kao EAsus Partition Master-a.
 
Mene intersuje da li je moguće sistemsku particiju smanjiti tj. pošto samo jedna postoji na hdd-u, da li se može podeliti na dve a da se ne izgube podaci?
 
Naravno da moze, ides na shrink volume u disk management i on ti sam pokaze koliko najvise mozes da ga smanjis. Od ostatka napravis drugu particiju.
 
Nazad
Vrh Dno