Šta je novo?

Koji interni HDD od 2, 3 tb

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
E pa to sam pitao,black mi nesto poskup.A za red sam video da kao ima problem ako ima bad sector,pa neki tler kontroler itd.Vidim da je isto ovaj decko sto je otvorio temu pitao:d.Sad me zanima da li ce isto da posluzi svrsi kao i bilo koja druga serija?
 
Taj Seagate je dosta nepouzdaniji nego WD Red.
Nije kao ST3000DM001, koji je jedan od najgorih diskova koje je Seagate izbacio (ogroman % otkaza u toku garantnog roka), ali ja bih kao storage Red (ako planiraš za storage).
 
Da, za storage. Imam jedan WD Green 2TB, na kome su mi samo video fajlovi i on je super, ali na ovome bi isto bili video fajlovi, ali i oko 100GB raznih instalacija, dokumenti, slike i jos neki raznorazni fajlovi gde bi mi bilo potrebno brze startovanje.
 
Pazi, WD Red je optimizovan za NAS i najbolje funkcioniše tu.
Ja sam promenio 7-8 različith Red diskova od 2, 4, i 6 TB i svi su radili perfektno. 4 x 2TB su bili u 4bay USB enclosure-u i radili su perfektno, kao i par ovih od 4 i 6 TB u NAS-u.
Imao sam i dotični Seagate, kao i ovaj koji sam "opljunuo" i sa oba nisam imao nikakvih problema, ali ovi diskovi su omraženi, pošto imaju nešto više otkaza nego što je uobičajeno, posebno ovaj od 3TB.

Ako bih morao da biram između ova dva, Red u svakom slučaju, 1 god. duža garancija + izvanredno iskustvo do sada.
 
Nazad
Vrh Dno