Šta je novo?

Koji interni HDD od 2, 3 tb

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,466
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Ne znam kakvi su sad black WD, ranije su bili bucni.. ali i brzi + traju.

I ja moram da kupim 2-3Tb hard uskoro pa sam pratio slicne teme, uglavnom WD Red dosta hvale.. imam 1Tb blue (5 godina) i tisi je od black 750Gb a brzine su tu negde. Tako da mislim da su Red/Blue dobar izbor.
 
Poslednja izmena:
Ja imam WD RED u jednom NAS kod korinsika (2x 1T) vec skoro malo manje od 2 godine i nijednom nisam imao ni jedan stuc ili problem - jako sam zadovoljan.
Doduse, na UPS-u su, ali stvarno nisam imao ni jedan jedini los sektor ili bilo sta, a nas je non stop ukljucen i staln ose nesto cangrlja po njemu (dnevni bekapi za ceo ofis).
Moja super preporuka za RED - pretpostavljam da su i veci kapaciteti isto tako dobro uradjeni.
poz
 
Hvala drugari, uzece se Red.
 
Ja ima 2 WD RED-a od 3 tb. Jedan je za storage a drugi radi u kompjuteru. Star je dve ipo godine i super je. Ne čuje se i hladan je. Nikakvih problema sa njim nisam imao. Za 5.400rpm je odličan.
 
Kod Reda jedino moze biti problem ako dodje do toga da moraju podaci da se cupaju jer je tehnologija takva da samo preskace necitljive sektore i zbog toga se vise koristi u sistemima za video nadzor. Black se vise ne cuje kao nekad (dosta je tih), o performansama nema potrebe pricati, a garancija od 5 godina svakako vredi doplate. Imam 2x1 TB Black (jedan stariji utisan i noviji koji je skoro necujan) i posle 5 godina sve je perfektno.
 
Kod Reda jedino moze biti problem ako dodje do toga da moraju podaci da se cupaju jer je tehnologija takva da samo preskace necitljive sektore i zbog toga se vise koristi u sistemima za video nadzor. Black se vise ne cuje kao nekad (dosta je tih), o performansama nema potrebe pricati, a garancija od 5 godina svakako vredi doplate. Imam 2x1 TB Black (jedan stariji utisan i noviji koji je skoro necujan) i posle 5 godina sve je perfektno.
Grešiš.
To što pričaš su Purple a ne Red :)
 
Sad tek vidim za Red da je broj obrtaja 'intellipower'. to je 5400 rpm? Jel dovoljno to?

I da, imao sam strasan san sinoc... dolazim u radnju, pitam imate li to i to, radnik (nasmejan, trebao je to da mi bude dovoljan hint da je san), kaze 'naravno, evo tu je...', zapakova mi covek, i ja izadjoh iz radnje... nedugo zatim alarm na telefonu se pali.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakvi su vam kriterijumi i mozda nisam to naglasio, ali ovo bi bio glavni, 'windows' disk, moze li i taj zadatak da obavlja?
 
Onda bolje idi na Black ili, kao zlatna sredina, Blue varijantu.

Nisam instalirao sistem na njemu pa ne mogu ni reći kako se u tim uslovima ponaša. Računam da je kao na bilo kom laptopu ili nešto bolje, jer većina ima takve diskove (one sa SSD-om ne računam). Pa ako ti na laptopu ne smeta...
 
E krastavac, izgleda ne smes na benchu da postavis 'nejasnu' temu, jos naglasio '7200 rpm' u prvom postu :d :) Fora je sto sam ga vec porucio u winwinu (jer nemaju nista u samoj radnji, ono su sve plasticni rekviziti i nista sto vidite u radnji nije pravo..)
 
Kupi blue/red za pakovanje podataka a onda neki ssd 128Gb na snizenju (60-ak evra) za sistem i to je to..
 
Da, upravo naginjem ka toj varijanti.. ako nekog ne mrzi, jos jedna na brzaka preporuka isto iz Pobede-pobede za 128gb SSD, pristojno novcano cenjen :)
 
Bio je jedan SanDisk na bench akciji.. ali mislim da je to zavrseno. U svakom slucaju mnogo je bolja opcija 128Gb ssd + 2-3Tb za storage (a i ti blue/red su dovoljno brzi) nego samo neki preskupi black wd..
I onda ce Assetto Corsu da ti ucitava munjevito, kako i dolikuje pravom simmeru :d

Posle toga ti ostaje kupovina polovnog fx83xx (100-110e) i polovne graficke (100e) i eto opet dosta dobrog kompa za sve sto igras :) Naravno da prodas phenoma/6870 sto ce umanjiti doplatu..
 
Poslednja izmena:
E krastavac, izgleda ne smes na benchu da postavis 'nejasnu' temu, jos naglasio '7200 rpm' u prvom postu :d :) Fora je sto sam ga vec porucio u winwinu (jer nemaju nista u samoj radnji, ono su sve plasticni rekviziti i nista sto vidite u radnji nije pravo..)
Nema potrebe da budeš "šaljiv", jesi, napisao si 7200 ali ne i namenu, 7200 ne znači automatski da mu je namena ova ili ona, kao što i ima hardova koji su 7200rpm a primarna namena im je storage.
Nisi od juče na forumu pa da ne znaš da što si određeniji to će ti drugi lakše dati pravi savet/informaciju.

Ako si naručio što ti ne treba, a ti opozovi narudžbu, ili vrati hdd, ako sam dobro razumeo naručio si sa interneta/telefonski dakle nije problem.
 
Ma naravno, moja je greska :) Nego me drzi ogorcenost sto nikad nista u srbiji sto ti treba istog trenutka, nema tog dana u radnjama vec u nekim misterioznim 'magacinima'.. Ali ovo je jos bolja varijanta, SSD + WD Red.. Verovatno neki od ovih 128gb sandiskova. (Vec vidim neke plave ekrane, ploca nekompatibilna sa SSD-om, trebam da izvadim bateriju iz ploce i to :d al otom potom)
 
Poslednja izmena:
I naravno da nemaju nista od ovog sto drze na sajtu :d Koliko mogu da se prevarim sa SSD-om, u fazonu sam sutra da banem u neku random usputnu radnju i uzmem bilo koji od nekog poznatog brenda i mrs.
 
Ne razumem zasto, ali nema cenu 'dobar dan dobar dan', ja bih to i to, izvolite, prijatan dan.. '
 
Zato sto drzanje velikog lagera povlaci velika ulaganja, moras da platis robu pa da je dovuces, tako sedi duze na policama i pitanje je dal ce neko da bane i kupi bas to. Znaci, drzis svoje pare zarobljene, a to kosta+rizik od kradje+pozara i sli.+u slucaju nelikvidnosti zarobljen si sa robom, nemas pare+rizik od globalnog pada cena ili kursa...ima tu cega hoces, to mi je samo prvo palo na pamet.
 
Uzet Transcend SSD370S od 128 i WD Red, Red se ne cuje.. hvala na savetima.
 
Aj i ja da se ubacim.Isto planiram da uzmem neki hdd od 2 ili 3tb (sto vise to bolje).Za sistem koristim ovaj ssd iz potpisa.Tako da mi za hdd nije bitna brzina jedino dugovecnost.Imam neki wd od 320 gb i razbija kako radi

Screenshot_2.jpg
Screenshot_1.jpg

Ali prosto je malo 320gb,gledam da nista ne trpam na njega,a u zadnje vreme je poceo da se baguje,npr kad hocu da ga otvorim treba mu nekoliko sekundi da ucita da mi otvori fajlove,to pre nije radio.

Tako da ako moze neka preporuka,neki wd od 2 ili 3tb moze i green ili red samo mi je bitno da je pouzdan tj da nece da ljosne posle nekoliko meseci.Ja bih najradije black ali ne bih da dam toliko vise para:d
 
Nazad
Vrh Dno