Šta je novo?

Asus K50C - problemi sa HDD, uslovno rečeno

ciki022

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2006
Poruke
2,105
Poena
379
Radi se o laptopu K50C i problemu koji nije baš jasan.
Naime, laptop nije hteo da podigne postojeći sistem, pa je pokušana reinstalacija Win 7, međutim po izboru particije za instalaciju dobija se poruka da
"Windows can not be installed on this partition" i dalje, u slobodnom prevodu, da ne može da se instalira na hard disk zbog problema sa kontrolerom, i da se provere podešavanja u BIOS-u.
SATA podešavanja u BIOS-u ne postoje, ono Native IDE - AHCI, i takoreći ne postoje nikakva podešavanja koja se odnose na SATA konfiguraciju.
Takođe probao da mu stavim image, Acronisom, koji koristim u nekim slučajevima, i to uspe, međutim, ne vidi boot particiju, a popravka boot managera ne uspeva.
Vadio sam disk, probao ga u desktopu, naravno da može da se instalira win i instaliran je, ali kad vratim HDD u laptop prijavljuje da ne postoji Boot Device, i poravka boot managera ne uspeva.
Disk ima neki bed sector, i health mu je malo manji od 100, ali u desktopu radi savršeno.

Sve to upućuje na problem sa SATA kontrolerom laptopa, ili možda ja grešim.
 
Imao sam isti problem sa sličnim modelom. Ćaletu pukao MBR... ajde uzmem da reinstakliram Win - neće, ta tvoja poruka. Ajde rekoh mozda zeza CD čitač, ispostavi se d ai on usput zeza. Ajde instalacija preko USB neće, čak prijavi greške na HDD. Ubacim HDD u neki rack, formatiram checkiram, opet isto. Uzmem nov hard disk isto. Uzmem disk iz neke HP mašine sa instaliranim OS, podigne sistem reistaliram sve drajvere, pregazim na seljaka i radi. Ostavim taj hdd i tako radi, ali nece da instalira sistem na novi hdd... Zasto pojma nemam. I tako ti ja nisam pomogao :d
 
Probao da instaliram Win 7, ne pomaže, isti je to boot loader, isto se ponaša ko Win 7
 
Probao i Linux, i to nekoliko verzija, neke prijavljuju u toku instalacije da prvo nađu sda device, al posle ne može da se instalira tu, neka instalacija prođe, al po završetku i restartu nema ga boot device
Stavio sam i drugi hard disk, ponašanje isto, definitivno sata kontroler otišo
 
Probao i Linux, i to nekoliko verzija, neke prijavljuju u toku instalacije da prvo nađu sda device, al posle ne može da se instalira tu, neka instalacija prođe, al po završetku i restartu nema ga boot device
Stavio sam i drugi hard disk, ponašanje isto, definitivno sata kontroler otišo
To je to, sada je jasna situacija/imaš potvrdu kako stoje stvari.
 
Prodaj da gurnes hard disk na mesto dvd roma mada cisto sumnjam da ces uspeti nesto..
 
Mislim da nece pomoci jer SATA kontrolise i DVD. Ostaje ti servis mada ne verujem da nesto moze da se popravi bez zamene ploce sto se verovatno ne isplati. Mozes da instaliras Linux na USB flash i tako koristis.
 
Nazad
Vrh Dno