Šta je novo?

Koliko je RAM-a danas dovoljno?

@smith_bre

Tebi tu nesto debelo ne valja.
Skeniraj, da se neko djubre nije zavuklo. I/Ili rokni reinstalaciju Windowsa. :d
 
Surf par sati na 4gb rama:

11.PNG

12.PNG

Kad vidim Vistin task manager na sedmici nije mi dobro , taj task manager je napravljen 2005-2006.
 
Čini mi se da se posle svakog update Adobe Flash-a računar sve više i više usporava! [emoji34]
 
Izbegavaj da ga koristiš.
 
Флеш не користим од како постоји html5.
 
Radi HTML5 na Youtube vec duze vreme bez problema. Flash Player baguje i vise od HTML5 i trosi vise resursa.
Sto se tice zauzeca RAMa tokom surfovanja, retko predjem 2GB
KcFXqk8.png

5 tabova Bench foruma, 2 pauzirana Youtube klipa, 2 XDA Developers forum
Veliko iznenadjenje je bio GTA V koji me naterao da upalim pagefile :D Bez problema pojede 7-8GB. Verovatno zauzima i vise na masinama sa vise RAMa.
 
Poslednja izmena:
Pa imas ga u "moja masina" phenom X4 960t koji se mogao otkljucati kao X5 ili X6 :)
 
A hvala, dakle, overklokovan. Znam da je AMD imao procesore sa 3 jezgra, pa reko nije valjda da su pravili i sa 5. :D
 
Overklok je podizanje frekvencije, a ovo je otključavanje jezgara
 
Da prenesem moje iskustvo sa 4GB i surfovanje netom. Ja koristim Firefox (32-bitni, logično) i nikada mi ukupno zauzeće RAM-a nije prešlo 3GB a imao sam i po 30-40 otvorenih tabova.
Instaliram 64-bitni Chrome nakon što se pojavio. Krenem da otvaram tabove i već kod 15-ak krene da koči. Prvo sam mislio da je neki bag u programu. Otvorim Task Manager a ono ceo RAM popunjen a i swap (koji fiksno držim na 1GB) skoro do kraja. Ništa čudno kad sam i sa 32-bitnim Chrome-om 2-3 puta "popio" low memory upozorenje.
 
Da, YT kompletno radi HTML5 svuda, IE, FF, Opera.
 
Meni Witcher 3 (sa pokrenutim Steam-om, GoG Galaxy-em i Windowsom xD) pojede 8GB... Ne smem da pokrenem Chrome, crashuje igra odmah uz informaciju da nema dovoljno RAM-a, ili u boljem slucaju Chrome baguje do neupotrebljivosti...
Dokupio sam jos 4GB memorije, sad je sve ok...

U svakom slucaju, memorija nije toliko skupa, 12GB ako je komp namenjen za igre... 16GB, za Dual Channel...
 
8+4GB takodje moze u dual channel rezim. Koji je opet nebitan. :)
 
8+4GB takodje moze u dual channel rezim. Koji je opet nebitan. :)

Hmm... Nisam znao da moze... A nije problem sto je ova "nova" razlicita (stare su HyperX Blu, ova nova je standardna Kingston)?
Mada, i sto kazes, nije bitno...

edit:
Sad shvatam da si napisao da moze u Dual Chanelu, ako su dve memorije... U ovom slucaju sam imao 2x4GB HyperX Blu, i sada sam dodao jednu standardnu Kingston od 4GB... to, verujem, ne moze...
 
Poslednja izmena:
Ovih dana sam imao par puta situaciju da mi 8gb nije bilo dovoljno, zauzeće memorije je išlo i do 99%, sve to bez nekih babaroga programa.

Firefox sa 20-ak tabova, Chrome sa 10 tabova, Photoshop CC, Word, Excel, CoffeeCup editor, i pozadinski procesi tipa Dropbox, Google Drive, itd.

OS je Windows 7 x64
 
Ja bas nesto gledam da uzmem jos 8gb, imao sam par situacija da ostanem bez memorije. Nego ne mogu da nadjem istu kao moju, nadjem od istog proizvodjaca ali 1866mhz cl10. Jel bi moglo to da se zategne na 1600mhz cl9?
 
ja imam 32gb, koristeci cesto virtuelne masine i to moze biti nedovoljno, ali arhitektura ne podrzava vise od toga.
 
Meni ni sa 4 nije zapao u vece probleme. Visual Studio + Opera sa 20ak tabova + photoshop i sve fercera kao ludo. Svi programi na SSDu i lagano. Ne bih rekao da to rade prosjecni korisnici, a opet nije da moram imati 8 ili 12 gb da bi ovo funkcionisalo. Tako da malo pretjerujete.
 
Ja bas nesto gledam da uzmem jos 8gb, imao sam par situacija da ostanem bez memorije. Nego ne mogu da nadjem istu kao moju, nadjem od istog proizvodjaca ali 1866mhz cl10. Jel bi moglo to da se zategne na 1600mhz cl9?

To sam se i ja pitao. Kupi i proveri pa javi. :D
 
Meni ni sa 4 nije zapao u vece probleme. Visual Studio + Opera sa 20ak tabova + photoshop i sve fercera kao ludo. Svi programi na SSDu i lagano. Ne bih rekao da to rade prosjecni korisnici, a opet nije da moram imati 8 ili 12 gb da bi ovo funkcionisalo. Tako da malo pretjerujete.

to mozes na 4gb ko od sale pa i na 3gb bi islo...virtuelizacija zahteva dosta memorije pa iako imam 256gb 840 pro ssd opet rama nikad dosta :) za igrice 8gb puna kapa ali za neki ozbiljniji rad, video encoding, remastering itd 32gb ume da bude malo.
 
Nazad
Vrh Dno