Šta je novo?

laptop se ne gasi na shut down vec se restartuje

mdshare

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2008
Poruke
404
Poena
320
E ovako upitanju je Pacard bell EN LM85 ,kojem sam odradio sistem Win 7 64bit upravo zbog problema sa gasenjem.Znaci kada mu se zada opcija shut down on se ne ugasi nego se restartuje,mislio sam da je do sistema i odradio mu sistem instaliro drjavre skinute odavde instalirao drajvere probao da ugasim laptop isti problem. Probao samo sa baterijom nista,samo na punjacu nista,probao punjac od Acer laptopa posto mu dogovara isti problem,probao iz safe moda nista,skidao aplikacije za automacko gasenje nista,flesovao BIOS nista.Laptop ugasim na gugme izvadim punjac vratim punjac laptop se sam pali cim mu dam struju,sta moze jos da bude???
 
Mislim da u BIOS-u postoji opcija da se automatski ukljuci ako je prikljucen napon. To se koristi da ne bi morao fizicki da dodjes do svakog racunara da bi ga ukljucio ako nestane struje recimo. Pogledaj u power settings mislim da se zove nesto kao restore after power loss ili start when power... tako nesto.
 
Mislim da u BIOS-u postoji opcija da se automatski ukljuci ako je prikljucen napon. To se koristi da ne bi morao fizicki da dodjes do svakog racunara da bi ga ukljucio ako nestane struje recimo. Pogledaj u power settings mislim da se zove nesto kao restore after power loss ili start when power... tako nesto.

Nema u BIOSU nista sto se tice Power podesavanja,ima samo da se postavi boot,zakljuca BIOS i nista vise od opcija.To sam nalazio na forume da moze da bude problem ali takve opcije nema u ovom BIOSU.
 
Ne može je ni biti zato što je to opcija za desktop pc.
Na laptopu koji ima bateriju to jest ima uvek napajanje opcija kojom se menja šta se dešava nakon nestanka struje sa mreže nema mnogo smisla ni upotrebljivosti.

Znaš li šta je live linux?
Skini linux mint na primer, nareži dvd ili napravi butabilnu flešku sa UnetBootin-om pa butuj živi linux.
Isprobaj iz njega šta se dešava kada zadaš gašenje računara.
Tako ćeš pouzdano saznati da li ti je vreme za posetu servisu, kao što jeste po svoj prilici situacija.
 
Problem sigurno nije softverske prirode.
Pokvario se neki element naponskog sklopa na ploči tvog laptopa.
Slažem se da je neophodna poseta nekom od servisa.
Ja sam imao sličan problem na HP laptopu.
Predlažem sledeći servis, koji je bar meni uspešno otklonio ovaj problem:
http://www.xelart.com/
Pozdrav
 
Problem sigurno nije softverske prirode.
Pokvario se neki element naponskog sklopa na ploči tvog laptopa.
Slažem se da je neophodna poseta nekom od servisa.
Ja sam imao sličan problem na HP laptopu.
Predlažem sledeći servis, koji je bar meni uspešno otklonio ovaj problem:
http://www.xelart.com/
Pozdrav

I ja mislim da je u ovome problem ,jer se laptop pali cim mu stavim punjac sto nebi trebalo da ima nikave veze sa softverom?
 
Имам и ја један крш лаптоп који се слично понаша, гашење није проблем али се скоро обавезно укључи када му убодем напајање. Пар пута се десило да ноћу штуцне струја и он се укључи па сам почео да га откачињем кад га не користим. Једном се можда и сетим да пробам да решим проблем.
 
Nazad
Vrh Dno