Šta je novo?

Firefox (32-bitni) vs 64-bitnih derivata

ilidan

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2006
Poruke
1,787
Poena
350
Bilo mi malo dosadno pa sam odlučuo da testiram 32-bitni Firefox protiv njegovih 64-bitnih derivata koristeći tri sintetička testa: Octane 2.0, SunSpider 1.0.2 i Peacekeeper. Pored Firefox-a i njegovih derivata uključio sam i 32-bitnu Operu, 64-bitni Google Chrome i Internet Explorer 11. Osim IE 11 svi ostali brauzeri su bili u portabl verziji (da ne napravim zbrku na sistemu).

Test sistem:
Matična: Asus H81M-K
Procesor: Intel Pentium G3220 (3GHz)
Grafička: Integrisana (GT1)
RAM: Kinston 4GB 1600MHz (1333Mhz radno)
HDD: WD 500GB Blue 7200rpm
OS: Windows 8.1 Pro x64, potpuno update-ovan.

Ovo su zbirni rezultati. Za Peacekeeper i Octane 2.0 veće je bolje dok je za SunSpider obrnuto. Za rezultte po pojedinim kategorijama svakog testa možete naći u priloženoj ZIP arhivi. U pitanju su screenshot-ovi.

octane-20.png


peacekeeper.png


sunspider.png


Koliko se meni čini 64-bitne verzije nisu nimalo ispred originalne 32-bitne verzije Firefox-a.

Ja za sada guram 64-bitni Cyberfox. Koristio sam Intel verziju ali izgleda da Intel optimizacije ne rade baš tako dobro na mom Pentium procesoru. Sada sam instalirao AMD verziju pa ću da vidim kako sve to funkcioniše. Mada se razmišljam da se vratim na regularni Firefox sada kada gledam ove rezultate.

Palemoon se baš nije pokazao. Ne znam kakve su im te specijalne optimizacije za moderne procesore s obzirom da ovi testovi, izuzev SunSpider-a pokazuzu nešto potpuno suprotno. Ne bi bilo loše da neko sa Core I3 ili I5 ponovi test. Možda koriste AVX i AVX2 instrukcije koje moj CPU nema. Ili su optimizacije radili za AMD procesore?
 

Prilozi

  • Browser benchmark screenshots.zip
    733.3 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Sto ne turi i chrome x86 da vidimo ima li razlike?! u svakom slucaju, svaka cast za cimanje!
 
Sto ne turi i chrome x86 da vidimo ima li razlike?! u svakom slucaju, svaka cast za cimanje!

I to što kažeš. Nema smisla da izostavim najpopularniju verziju brauzera. Dopunjeni rezultati:

octane-20-1.png


peacekeeper-1.png


sunspider-1.png
 

Prilozi

  • Browser benchmark screenshots-1.zip
    846.1 KB · Pregleda: 13
Nazad
Vrh Dno