Šta je novo?

Phenom sa otpalim pinom

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,003
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Da li bi ovaj cpu mogao da sljaka ako se ubaci otpali pin u socket, pa potom cpu? Pitam cisto da se ne cimam da skidam sadasnji procesor.
Ploca je ASrock 970 PRO3, dakle AM3+. Evo slike, ne znam kako vama izgleda, da li ima sa cim da se ostvari kontakt...

90rhgi.jpg


Inace da napomenem da sam ga pre probao bez pina i nije radio. tek sam kasnije nasao pin u staroj ploci.
 

Prilozi

  • 90rhgi.jpg
    90rhgi.jpg
    484.8 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Mozes da taj pin ubacis na njegovo mesto u socketu.
Ako viri malo onda je ok ubaci procesor napravice kontakt.

Ako ne,onda nadji bakarnu zicu koja pase u socket,
Odseci je na meru da viri koliko da napravi kontakt i radice.
 
Ovo vuk sto ti je rekao slazem se zato mrzim amd i nivne procesore sta prave jos cpu sa pinove intel se odavno otarasio jos amd je ostao :)
 
Ovo vuk sto ti je rekao slazem se zato mrzim amd i nivne procesore sta prave jos cpu sa pinove intel se odavno otarasio jos amd je ostao :)
Ali zato otpadaju i krive se pinovi na socketu, pa nekada ne pomaze nista.
Nisu idealni ni jedan ni drugi, a pinova svakom generacijom sve vise.
Bar na amd mozes da nesto budzis pomocu stapa i kanapa...:d
 
Dobro ali na maticnu male su sanse da ih unistis nego kod procesora, ipak procesor stalno vadis i stavas i tako mozes da unistis neki pin, nekad zna da se desi da se procesor zalepi za hladhak od paste i kad potegnes ostane ti procesor na hladnjaka :D
 
na matičnu su prilične šanse da se pin zakači/izmesti ... pogotovo ako se baviš xeon modovanjem/rezanjem/čupanjem .
 
Moje misljenje je da nije samo polomljena nozica, vec da je iscupan i sama podloga na koju se ona kaci. Tu nikakvo ubadanje u socket problem resiti nece.

Jesi probao da startujes masinu bez tog pina, jer je velika vecina pinova VCC/GND pa proc moze da radi kad neki od njih fale.
 
Meni se tako jedan pin "odlepio" od cpu-a, srecom nije skroz, krajickom se i dalje drzao za cpu, ubacio sam ga u socket i radi dan danas.
 
Moje misljenje je da nije samo polomljena nozica, vec da je iscupan i sama podloga na koju se ona kaci. Tu nikakvo ubadanje u socket problem resiti nece.

Jesi probao da startujes masinu bez tog pina, jer je velika vecina pinova VCC/GND pa proc moze da radi kad neki od njih fale.

U pitanju je VSS pin i da otislo je ono ispod njega, kao neka baza, sa njim. A probao sam bez njega i nije bacao sliku. Tek sam ga kasnije nasao u staroj AM3 ploci koja je crkla.
Da li mozda ima uticaja i to sto je ovo AM3+ ploca? Mozda bi na AM3 sljakao?
 
U pitanju je VSS pin i da otislo je ono ispod njega, kao neka baza, sa njim. A probao sam bez njega i nije bacao sliku. Tek sam ga kasnije nasao u staroj AM3 ploci koja je crkla.
Da li mozda ima uticaja i to sto je ovo AM3+ ploca? Mozda bi na AM3 sljakao?
Evo ti dijagram pa vidi koji pin je u pitanju. http://wfcache.advantech.com/www/certified-peripherals/documents/96mpaa-2.8g-2mam3t_Datasheet.pdf
Mozda moze neki bajpas da se odradi ako ima nesto u blizini.
 
Pa vss je pin. Zeleno obelezeno. To je kao ground, sta li, pa me cudi da nece... Jedino da probam s pinom u soketu ili drugom plocom.
 
Poslednja izmena:
Do sada sam viđao dva načina da se polome pinovi u sredini procesora, jedan je čupanje iz podnožja, drugi je pogrešno (kontra) ubadanje.

Prva opcija može da bude kobna po CPU ako je izvađen na živo, a druga je kobna ako se ploca "startuje" dok je CPU pogrešno uboden, svakako nije prijatna situacija.

Pre skoro desetak godina su od mene tražili da probam da oživim AMD X2 6000+ AM2 sa samo dva polomljena pina. Naravno ponosni vlasnik je pogresno "ubo" svoj CPU a zatim ga je kulerom "poravnjao" da bi na kraju to sve pustio pod napon. Samo se sećam da je tad taj CPU bio oko 120€ u nabavci a euro je bio oko 70 din.
 
Nazad
Vrh Dno