Šta je novo?

US robotics na 2 PC-a

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
http://www.pclabs.com.tr/reviews/network/usr/9106/usr1.jpg

Imam AP sa slike firme US robotics mislim da je model 9106.

Koristim wireless internet orion telekoma, tj sa nano station 5 antene ide mrežni kabal (lan) u PC (samo 1 izlaz iz antene za 1 PC).
Taj kabal sam ubacio u AP, a iz AP jedan lan kabal u moj PC, a drugi komp se povezuje preko wlan kartice u drugoj sobi.
Problem je sledeći:
Svaki put kada upalim moj komp, ili komp u susednoj sobi koji je na wlan, moram da kucam onu adresu od AP i da kliknem OK, APPLY, on prihvati podešavanja i radi mi mreža... Ako to ne uradim, nema mi mreže...
Da li može ovo da se napravi da se ne pojavljuje svaki put kada upalim komp, znači kad upalim komp da mi je povezano direktno preko AP za antenu.
Mislim sigurno može ali ne znam kako, sve je u podešavanjima ap...
 
http://www.pclabs.com.tr/reviews/network/usr/9106/usr1.jpg

Imam AP sa slike firme US robotics mislim da je model 9106.

Koristim wireless internet orion telekoma, tj sa nano station 5 antene ide mrežni kabal (lan) u PC (samo 1 izlaz iz antene za 1 PC).
Taj kabal sam ubacio u AP, a iz AP jedan lan kabal u moj PC, a drugi komp se povezuje preko wlan kartice u drugoj sobi.
Problem je sledeći:
Svaki put kada upalim moj komp, ili komp u susednoj sobi koji je na wlan, moram da kucam onu adresu od AP i da kliknem OK, APPLY, on prihvati podešavanja i radi mi mreža... Ako to ne uradim, nema mi mreže...
Da li može ovo da se napravi da se ne pojavljuje svaki put kada upalim komp, znači kad upalim komp da mi je povezano direktno preko AP za antenu.
Mislim sigurno može ali ne znam kako, sve je u podešavanjima ap...


na ruteru ukljuci DHCP verujem da ce ti to resiti problem
 
a ima još 1 čudna stvar kod ovog AP:
pozadi ima 4x lan priključka + 1 lan priključak u koji bi po pravilu trebao da bude ovaj dovodni kabal od interneta, međutim ako uključim kabal u njega nema interneta, pa sam kablove ubacio u 2 random lana... Čini mi se da piše WAN port na ovom ulazu gde bi trebao da bude internet ulaz u ap...
 
ako sam dobro razumeo sa nano5 hvatas internet od provajdera pa ga dovodis u wan na robotics?

Pogledaj kao sto kolega rece jel ti je ukljucen dhcp server I koji opseg dodeljuje mora biti razlicit subnet od nano. Takodje vidi da li robotics dobija neku adresu kad ukljicis wan kabal u njega
 
basic-lan1.gif
basic-wan1.gif
wireless-basic1.gif
Ovo dchp sam čekirao, ali isto se dešava.
Da sa nano5 ide signal preko lan kabla, i treba da povežem na 2 kompjutera internet, na 1 komp ide lan kabal a na drugi wlan.
Ovo finkcioniše ovako kako sam povezao, ali svaki put kad se upali komp moram da kucam adresu od robotics da kliknem bilo gde i apply da prihvati, on se resetuje i otključa mi mrežu...
Znači samo mi je problem to kad se pali komp, pošto imam 10 nekih aplikacija koje se pokreću preko interneta, i onda moram da klikćem x x x x dok ne podesim mrežu, pa onda opet da pokrećem aplikacije, a kad mi radi net normalno automatski se loguje da ne piljkam...
 
Nazad
Vrh Dno