Šta je novo?

"Pozovi me" prevara preko moblinog

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,571
Poena
665
Opet su poceli sa prevarama preko posebnih brojeva!
Prevara.jpg
Upravo stigla poruka.

P.S. Nadam se da nije protivno pravilima. Samo upozoravam.
 
Ista poruka je stigla i meni. Mts mreža
 
Sa sve ćiriličnim slovima, ovo ko nazove i treba da bude odran... čuj 00795 pozivni?
 
Poslednja izmena:
Никада се не јављам непознатим бројевима са којих ме цимну или пошаљу поруку. Нарочито не када је то написано неписмено и када је број ко зна одакле. Добијао сам и поруке у којима ми неко каже да му доплатим (као да сам то стално радио) или да хитно пошаљем неку кинту преко пост експреса и слично ... ко наседне нигеријском мејлу, тај ће и овде.
 
Slican pozivni ima Rusija, meni je brat tamo, pa sam javio roditeljima da se za svaki slucaj ne prevare.
Jeste da nam ne persira, ali sta znam :d
 
То и јесте позивни за Русију (и Казахстан) па ако неко има тамо познате, можда и наседне. Мада се поруке не пишу баш овако наивно.
 
Da da mts, znam vec troje danas koji su dobili plus ja licno. Sve cirilicom, zovi me molim te :d
 
sto nisi odgovorio smsom, ako je vazno slobodno me nazovi :D
 
Па да плати међународни СМС а не добија ништа јер онај сигурно неће да га позове.
 
Dobio i ja, vozio sam auto u trenutku kad je stigla poruka, pa sam samo bacio pogled. Kad sam izasao iz auto, video pozivni i obrisao je
 
Onom ko se upeca, treba dati orden.
Troje članova bencha je za sada prijavilo, u temi koja za sad ima 400 pregleda....
Dakle desetine hiljada su dobili (ili će tek dobiti) poruku.
Šta misliš koji procenat od tog broja su stariji ljudi koji jednostavno ne znaju o čemu je reč?
 
Pa ako ne znaju o čemu je reč, šta ima da zovu? A još da su jasno rekli da će ti koji pozovu da dobiju neku kintu, ijaaao...
 
Pa ako ne znaju o čemu je reč, šta ima da zovu? A još da su jasno rekli da će ti koji pozovu da dobiju neku kintu, ijaaao...
Zato što se većina prevara bazira ili na znatiželjnosti (kao ova) ili na pohlepi, ili na njihovoj kombinaciji.
Da se tvoj otac ili majka (koji imaju recimo 60 plus godina) upeca na ovu poruku a ja napišem nešto u stilu "Koliko li je samo ****** koji su se upecali", tada ti verovatno ne bi bilo pravo.
Ne mora da znači da je "neko za orden" ako se upeca na ovu prevaru, stariji ljudi su glavna ciljna meta ovakve vrste prevara upravo zato što nam je populacija stara a stariji u proseku jednostavno ne znaju o čemu je reč.
 
Dobio sam ja danas poruku u 11:02. S obzirom da sam aplicirao za razne prakse u inostranstvu samo sam odgovorio za svaki slucaj porukom da mi broj nije poznat i da ne zelim da zovem jer nije domaca mreza. Trosak poruke je bio isti kao da sam poslao u lokalnoj mrezi sto mi je zaista cudno. Inace interesuje me kako je ovo izvedeno i kako neko moze da dodje do baze brojeva u mrezi, zar to nije poverljiva informacija ?
 
Poslednja izmena:
Moj pokojni otac je bio prvi koji mi je govorio da razmišljam pre nego što nešto uradim, naročito ako je čudno i ne izgleda mi baš uobičajeno a mislim da to koliko je neko naivan uopšte nema veze sa godinama. Inače lepo si rekao - "pohlepa" i to je glavni razlog što ljudi nasedaju i na ovo i na one nigerijske prevare (plus što moraš da imaš minus IQ da poveruješ u nešto onako) i takvih mi uopšte nije žao.

I dalje mislim ono što sam napisao da ne postoji valjani razlog zašto bi bilo ko nazvao nepoznati broj a da taj nije naglasio ni ko je, niti zašto da ga nazove niti bilo šta treće, bez obzira da li je reč o naivnosti, radoznalosti ili pohlepi.
 
Imaš pravo na svoje mišljenje..
Što se mene tiče, ja ne bih imao obraza pa da proglašavam sve ljude koji nasednu na ovakvu vrstu prevare (koja nema veze sa pohlepom) za glupave ili pohlepne.
Neoprezne da, ali neoprezan je lako biti ako ne znaš o čemu se radi, i momenat iznenadjenja uradi svoje, u čemu i jeste caka ove konkretne prevare.

I da, jeste mi žao tih ljudi o kojima pričam.
Ti ih smatraj za pohlepne, naivne ili neoprezne ako želiš, to je tvoje pravo.
Nisu to klinci koji vise po fejsbuku i internetu i klikaju na sve što im se poturi, njih mi nije žao (rekao bih da će se i njih ne mali broj upecati na ovaj sms, ali to je već druga priča i okolnosti).
 
Što se mene tiče, ja ne bih imao obraza pa da proglašavam sve ljude koji nasednu na ovakvu vrstu prevare (koja nema veze sa pohlepom) za glupave ili pohlepne.

Još samo da citiraš deo mog komentara u kom sam ja SVE ljude koji nasednu na ovakvu vrstu prevare proglasio za glupave ili pohlepne, a što si mi upravo spočitao u delu koji sam citirao.

Da - postoje glupi i da - postoje i pohlepni (btw ti si prvi definisao tu kategoriju) ali nikad i nigde nisam rekao da SVI ljudi koji nasednu na ovakvu vrstu prevare spadaju u te dve kategorije, zato bi bilo stvarno lepo da ne izvrćeš stvari i nagađaš mi nešto što nikad nisam rekao jer i za to treba imati (ili nemati) obraza o kom pričaš.

Inače, ako još jednom, samo ovaj put malo pažljivije pročitaš moj prethodni komentar videćeš da se ono "i takvih mi uopšte nije žao" odnosi jasno i konkretno na pohlepne, samo njih i nijednu drugu kategoriju i takvih mi stvarno nije žao niti će ikad biti. No dobro sad...
 
Poslednja izmena:
Ili se ne razumemo...
Ili smo se odlčno razumeli...
U oba slučaja daljnja rasprava nema svrhu.

Evo lepo hronološki, koga zanima steći će svoj sud ko je o čemu pričao.
Ti svakako dodaj šta još imaš, imam osećaj da imaš potrebu za tim.
Od mene bi ovo bilo dovoljno.

Onom ko se upeca, treba dati orden.
Troje članova bencha je za sada prijavilo, u temi koja za sad ima 400 pregleda....
Dakle desetine hiljada su dobili (ili će tek dobiti) poruku.
Šta misliš koji procenat od tog broja su stariji ljudi koji jednostavno ne znaju o čemu je reč?
Pa ako ne znaju o čemu je reč, šta ima da zovu? A još da su jasno rekli da će ti koji pozovu da dobiju neku kintu, ijaaao...
Zato što se većina prevara bazira ili na znatiželjnosti (kao ova) ili na pohlepi, ili na njihovoj kombinaciji.
Da se tvoj otac ili majka (koji imaju recimo 60 plus godina) upeca na ovu poruku a ja napišem nešto u stilu "Koliko li je samo ****** koji su se upecali", tada ti verovatno ne bi bilo pravo.
Ne mora da znači da je "neko za orden" ako se upeca na ovu prevaru, stariji ljudi su glavna ciljna meta ovakve vrste prevara upravo zato što nam je populacija stara a stariji u proseku jednostavno ne znaju o čemu je reč.
Moj pokojni otac je bio prvi koji mi je govorio da razmišljam pre nego što nešto uradim, naročito ako je čudno i ne izgleda mi baš uobičajeno a mislim da to koliko je neko naivan uopšte nema veze sa godinama. Inače lepo si rekao - "pohlepa" i to je glavni razlog što ljudi nasedaju i na ovo i na one nigerijske prevare (plus što moraš da imaš minus IQ da poveruješ u nešto onako) i takvih mi uopšte nije žao.

I dalje mislim ono što sam napisao da ne postoji valjani razlog zašto bi bilo ko nazvao nepoznati broj a da taj nije naglasio ni ko je, niti zašto da ga nazove niti bilo šta treće, bez obzira da li je reč o naivnosti, radoznalosti ili pohlepi.
Imaš pravo na svoje mišljenje..
Što se mene tiče, ja ne bih imao obraza pa da proglašavam sve ljude koji nasednu na ovakvu vrstu prevare (koja nema veze sa pohlepom) za glupave ili pohlepne.
Neoprezne da, ali neoprezan je lako biti ako ne znaš o čemu se radi, i momenat iznenadjenja uradi svoje, u čemu i jeste caka ove konkretne prevare.

I da, jeste mi žao tih ljudi o kojima pričam.
Ti ih smatraj za pohlepne, naivne ili neoprezne ako želiš, to je tvoje pravo.
Nisu to klinci koji vise po fejsbuku i internetu i klikaju na sve što im se poturi, njih mi nije žao (rekao bih da će se i njih ne mali broj upecati na ovaj sms, ali to je već druga priča i okolnosti).
 
I dalje nisi odgovorio - gde i kad sam ja rekao da su SVI koji nasednu glupi i pohlepni jer su upravo tvoje reči u postu koji se nadovezao na moj i gde si rekao "TI imaš pravo na svoje mišljenje". Ili da sam rekao da mi nikog nije žao a ne konkretno pohlepnih...

Samo to sam tražio od tebe a ne da citiraš skoro sve dosadašnje komentare u temi.
 
Narode o kojoj se ciljnoj grupi prica? Pa starije osobe su prve koje nece odgovoriti na ovakav sms, vi kao da ne znate u kakvom si vremenu ziveli, ne veruju nikome a kad vide nesto nepoznatno oni to automatski odbace
 
Moj pokojni otac kada popije je imao obicaj da pozove neki od brojeva koji se prikazivao tokom onih nagradnih igara na tv pinku i slicno.

Moja majka (67god) bi verovatno nazvala kada bi videla ovu poruku jer ima prijatelje po inostranstvu sa kojima se povremeno cuje.

Oboje su intelektualci, tako da....
 
Troje članova bencha je za sada prijavilo, u temi koja za sad ima 400 pregleda....
Dakle desetine hiljada su dobili (ili će tek dobiti) poruku.
Šta misliš koji procenat od tog broja su stariji ljudi koji jednostavno ne znaju o čemu je reč?
Premali.
Nepismena poruka "zovi me imam nešto važno za vas" i jos nepoznat strani broj sa pozivnim +7.
Stariji ljudi jesu mozda nekad naivni ali ne i toliko glupi da nasedaju na ovako nesto pogotovo kada vide broj, nepoznat broj i to jos iz inostranstva.


Narode o kojoj se ciljnoj grupi prica? Pa starije osobe su prve koje nece odgovoriti na ovakav sms, vi kao da ne znate u kakvom si vremenu ziveli, ne veruju nikome a kad vide nesto nepoznatno oni to automatski odbace
Upravo.
 
A... koliko uopste ljudi kod nas koristi CIRILICU? Ozbiljno, ja ne znam nijednu osobu koja i nasa latinicna slova koristi u poruci, kamoli cirilicu. Meni bi to bio prvi razlog da sumnjam skroz.

Martine, valjda ti treba biti zao onih koji imaju slab IQ? Oni za to nisu krivi. Ne treba ti biti zao ovih sto imaju kapacitet, ali su lenji da ga iskoriste.
 
Moj pokojni otac kada popije je imao obicaj da pozove neki od brojeva koji se prikazivao tokom onih nagradnih igara na tv pinku i slicno.

Moja majka (67god) bi verovatno nazvala kada bi videla ovu poruku jer ima prijatelje po inostranstvu sa kojima se povremeno cuje.

Oboje su intelektualci, tako da....
Upravo tako.

Nepismena poruka
Napisao sam više puta moj stav o ostalom što sam izostavio iz tvog citata, pa da se ne ponavljam.

A što se nepismene poruke na ćirilici kao faktora sumnje tiče?
Nepismenosti u svim oblicima i stadijumima ima prilično i na ovom forumu.
Možeš da se kladiš u sve $ ovog sveta da je situacija mnogo gora po tom pitanju medju najširim slojevima stanovništva.
Tako da je to ništavan faktor u ovoj priči.
 
Poslednja izmena:
Da, ali "zovi me" i "Imam nešto važno za vas" bas bode oci, jer se iz aviona vidi da je google translate.Jednostavno niko ko je odavde sa ovih prostora toliko ne mesa "ti" i "vi", sem ako nije Sojic.[emoji1]
Cak i ovako kratka poruka odaje da je stranac u pitanju i to vec na prvu loptu.
 
Da, ali u britaniji, nemackoj, francuskoj, italiji, portugaliji...gde nema toliko slozene gramatike i gresaka
 
Martine, valjda ti treba biti zao onih koji imaju slab IQ? Oni za to nisu krivi. Ne treba ti biti zao ovih sto imaju kapacitet, ali su lenji da ga iskoriste.

Mislim da nisi razumeo napisano - nisam rekao ništa o varanju ljudi koji stvarno imaju neki hendikep već da su oni koji poveruju u nigerijsku prevaru tipa "ostavljeno mi je x milki dolara ali da bih ih podigao potrebno mi je y hiljada dolara avansno - ako mi ih uplatiš podelićemo nasledstvo" izuzetno glupi ljudi (plus pohlepni) sa stvarno niskim IQ. Ne morate da se složite sa mnom, to je samo moje mišljenje...
 
Nazad
Vrh Dno