Šta je novo?

i7 2600k

MPM

Cenjen
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruke
931
Poena
195
Nisam ga do sada klokovao, stoji na 3.4ghz pa reko da ga malo kloknem jer sam mu skoro uzeo hladnjak.
E sad, nisam bas vican tome pa sam malo cackao i nasao gde menjam te parametre, nastelovao sam da bude 4ghz, da slucajno ne preteram. Probao sam vise, ali onda mi spusti normalni takt ispod 3.4ghz koliko se secam.
I sada da pitam, kako da mi radi na ovih 4ghz, jel to na ovoj drugoj slici treba da obelezim onaj turbo mod umesto normalnog? Da li to znaci da ce stalno da siba 4ghz jer mi se cini da tako pise?
 
Evo ti neki pokazatelj pa se igraj.
CPU ofset vol.stavi -40 pa dodaj ili oduzimaj
LLC-ultra high
PLL-1.700-1.750
PCH-1000
VCCSA-950
U DIGI+Power Control namesti ovako
LLC-ultra high
CPU Vol. Freguensi-manual
CPU Fixed Freguensi - 340
CPU Power phase control-extreme
CPU power duty control-T.Probe ostalo auto
stavi na disabeled:
CPU speed spectrum
BCLK recovery
c3,c6,c state suport
C1E na enabled jer ne utice na overklok a nema potrebe da ti CPU non stop zvrji na max voltazi.
Eto to su ti neke smernice pa kombinuj,treba dosta vremena za overklok
 
Hvala, pogledacu, nego zaboravio sam da ubacim slike, tu se vidi taj boost mod
20150509_110630.jpg
20150509_110441.jpg
 
Turbo boost se koristi samo za stock clock, kada odredjena jezgra boostuju na odredjenu cifru ako nisu sva iskoriscena.
Turbo boost pri OC-u je beskoristan i uglavnom se gasi.
 
Aha hvala, znaci drugacije se klokuje, moracu da proverim ovo sto mi je nenad pricao. Au koja sam nubara za ovo :D a gledao sam neke tutorijale, samo su povecavali ono na slici gde stoji 100 i 40 i tako nameste kao na koliko gigaherca misle da moze.
 
Moze i tako, menjanjem multipliera, ali to je totalno nub klokovanje gde dozvoljavas ploci da daje napone itd.
To je daleko od optimalnog jer ploca pojma nema koliko procesoru treba.
 
Nazad
Vrh Dno