Šta je novo?

Kingston 120GB HyperX FURY

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Pozdrav forumasi,sutra bi trebao da mi drugar donese nov pomenuti ssd,tacna oznaka je
KINGSTON 120GB 2.5" SATA III SHFS37A/120G HyperX FURY
On ce raditi na starijoj ploci,MSI P45 Platinum Socket 775 koja ima sata2.
Zanimaju me vasa iskustva sa ovim ssd_om i misljenje kako ce raditi na pomenutoj ploci...
 
Radice to odlicno. Ja imam Kingston HyperX 3K 120GB na ASUS P5Q3 sata2 ploci.

Mozes da izgasis zakazanu defregmentaciju, system restore, system failure (write debbuging information) da ustedis prostor.
 
Odlican ssd,prvi upis na CrystalDiscu su 270-190.Dok na Mushkinu od 60gb su ti rezultati 150-110.Tako da sam bas zadovoljan sa ssd-om s obzirom da je sata2.Ocena u windows-u je 7.9
 
Za svaki SSD je ocena u Windows 7 7.9.

Takodje te ocene nisu merodovne zato su i ukinute u Windows 8.1 recimo.
 
Poslednja izmena:
Nisu za svaki. Ima i nizih ocena, 7.2, 7.4...ne da je za bilo sta bitno, tho.
 
Naravno da je nebitna,napisah bzvz...
krastavac,radi zasita koliko mu sata 2 dozvoli.
S obzirom da je core2duo e8400 na ploci,i ovaj ssd,lepo radi....
 
Aj' da iskoristim temu, pošto posedujem isti SSD i da pitam da li je normalno da mi posle 7 meseci rada (sistemski je disk u pitanju, sva dokumenta, slike, filmovi i torrentovanje su na drugim hardovima) zdravlje :) diska bude 94%?

SSDLife.png
 
Jeste.
Sve je to potpuno odokativno pretpostavljeno i uopste ne treba se obazirati na te cifre. SSD radi ili ne radi. Nekoliko stvari mogu izazvati usporenje ili eventualno neku smetnju u radu ali ako radi kako treba i sa 0% on radi, ispravan je i uzivajte. Do degradacije memoriski chipova (i celija u njima) treba upisati MNOOOOOGO podataka i to se ne srece u normalnom radu kod nas kucnih i kancelariskih korisnika.
 
Pogledaj u Snetinelu,prikazace ti koliko je pregurao...vidim i da taj tvoj ssd ima dosta sati,tako da je lako moguce da je health pao...
Ja na Mushkinu od 60gb imam preko 10TB,tako da mi je Health na 97%.
 
HDD Sentinel je beskoristan za SSDove. SSD Life Pro koji koristis ti je pouzdaniji.
 
I mene interesuje ovaj SSD ali nema neki iskustava na nasem forumu, pa ko ga ima da malo iznese utiske :wave:
 
Onaj "običan" Kingston mi je bio katastrofa, brzina upisa nije prelazila 150MB, pričalo se na forumima da su namerno to ograničili upravo zbog HyperX serije koja radi super.

Ne znam sintetičke podatke za FuryX, ali koji god da SSD uzmeš, ima da ti poleti komp, zbog access time-a koji je višetruko manji u odnosu na HDD. Po meni je najbolji Samsung, pa Intel, pa Kingston ali ne Fury, već HyperX 3k, pa onda svi ostali. Pričam o desktop varijanti, ne za enterprise.
 
Naravno da nije...uzgred,on ce pokazati i koliko je podataka izvrteo ssd.

Jeste, jer izmedju ostalog, health prikazuje drugacije od vecine ssd programa. Licno iskustvo imam na tu temu, on je pokazivao vrednosti/health za nov ssd koji drugi programi nisu. SSD Life pro je odlican, a ima i drugih koji pokazuju ukupan write
 
Da li su ovo ok razultati za ovaj disk?
25Qbm.jpg
 
U jednoj nasoj prodavnici na akciji je Kingston Hyper X Fury SHFS37A/240G od 240GB za 9000din. Sta mislite o ovoj kupovini i generalno o disku? :) Hvala :)
 
Druze,za ovaj moj od 120gb ja licno mislim sve najgore.
Imas u temi Best Buy SSD gde uglavnom pisu da je Patriot Blast 240gb dobar za taj novac.
 
Nazad
Vrh Dno