Šta je novo?

VMware sertifikacija

bgillegal

Čuven
Učlanjen(a)
14.08.2003
Poruke
851
Poena
620
Da li na forumu ima VMware sertifikovanih? Koji je neki roadmap za VMware sertifikaciju najbolji? Da li ići na kurseve ili jednostavno iz nekih materijala učiti i pojaviti se na ispitu? Svako iskustvo je dobrodošlo.
 
Ne možeš da polažeš ispit ako nemaš odslušanu obuku koja košta ~ 2000 eura ako se dobro sećam. Posle obuke biraš i krećeš. Dakle potrebno je da radiš u nekoj firmi koja će da ti plati ili da sam platiš obuku. Doduše, ako ti je firma na najvišem nivou partnerstva sa vmware, mislim da sada pustaju da se dva coveka sertifikuju bez obuke, samo ispit.

VCP 50 55 ili 60 osnovni sertifikat (sva tri su jos uvek aktuelna, naravno ako sad ides cepaj na 60)

Uglavnom, evo ti roadmap https://mylearn.vmware.com/mgrReg/plan.cfm?plan=32567&ui=www_cert a najuobicajeniji je vcp-dcv, to je kamen temeljac da tako kažemo :)
 
Takođe, neki moj tip za budućnost je da će njihov NSX biti najforsiraniji proizvod, pa ce i NV biti dosta tražen
 
Bolje potrosi pare na OpenStack sertifikaciju. To je mnogo bolje ulozen novac, veruj mi.
 
Bolje potrosi pare na OpenStack sertifikaciju. To je mnogo bolje ulozen novac, veruj mi.
Depends... Ako cilja poslodavce u zemlji koji koriste recimo MSFT sisteme (vecina), onda mu RHEL sertifikacija ne znaci puno, zar ne? Ne znam kakvo je aktuelno stanje u domacim firmama, ali pretpostavljam da tu i dalje vlada Oracle+MSFT+VMware+Cisco. U suprotnom, OpenStack, AWS sertifikacije su dobar izbor.
 
Poslednja izmena:
Sta ce mu RHEL sertifikacija za OpenStack? OpenStack se ionako uvek dize na Ubuntu 12/14 sistemima, ja do sada nisam video nijedan deploy na RH. Znam da RH ima neki svoj alat, ali na Ubuntuu mi je uvek lakse da ga namestim da radi, da li rucno ili kroz neki deploy tool kao sto su Fuel ili JUJU.
 
Ja ga teram na CentOSu 7 za testno okruženje ;) a staging na SLES 11
 
Ja ga produkciono teram iskljucivo na Ubuntuu, Folsom na 12.04, a Juno sada na 14.04.
 
SLES je najgori sistem ikada. Jedan klijent ima licencu za SLES do 2018. i ne možemo da migriramo do tada, a imamo 26 servera na SLESu...
 
I hear ya... Još na to dodaj klijenta (svetski brend) čiji inženjeri vrlo slabo govore engleski i nemaju mogućnost IM komunikacije a modifikovali su sistem do zla boga. Ništa nije tamo gde treba da bude niti se zove kako očekuješ da se zove :D Rute nestaju nakon restarta, konfiguracioni fajlovi se resetuju s vremena na vreme, imaju lvresize ali lvreduce ne radi... Evo živce sam izgubio od te ekipe.

Na tako sakat SLES su ubudžili svoju varijantu OpenStacka i napisali neke kilave klijentske alate i sad ja to nešto kao održavam. Leptemazo :guitar:
 
Što bi rekli Ameri - I feel your pain. :D
 
Nazad
Vrh Dno