Šta je novo?

Nova karta,zamena za 7850 Twin Frozr II

tonce

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2012
Poruke
31
Poena
155
Izgleda da mi je crkla graficka bih uzeo novu neku do 200 evra,ako je slicna kao prosla,a mozda i malo bolja od moje prosle karte ?:)

Na prosloj karti se samo pojavi crn ekran sa ovom porukom http://www.dodaj.rs/f/v/2v/3d63s8Yy/photo-0001.jpg ,ne znam dal je to tezak neki kvar ili sta god,nista nisam radio samo se to desilo ?

Hvala na odgovorima :)
 
Ekran ne reaguje uopste na bilo sta,ostaje crn svo vreme,bas sam sad skinuo nove Beta drajvere i instaliracu i videti sta ce biti.

Sad mi je monitor povezan preko maticne i normalno radi tj. od sinoc kad se desio kvar.kad je povezan preko graficke i HDMI kabla pojavljuje se ona slika.
 
Evo sam sa novim drajverima,cim sam povezao Grafu i monitor opet ona slika,iscupam napajanje grafickoj i povezem monitor na maticnu sve radi normalno....

Nesto **** graficku tj. verovarno njoj nesto fali,da bih bilo sta video na ekanu moram da idem preko maticne da dobijem sliku inace preko karte nista.

Sve dok graficka je povezana na struju nema slike...
 
Ma jok,ista stvar i sa drugim kablom,cak mi ni onih par lampica na tastauri ne svetli tada,kad iscupan kartu iz stuje sve normalno radi i povezem monitor na maticnu :(

Videcu,ako mogu nekog da nadjem da probam kartu kod njega,mozda je i napajanje otislo,barem taj deo koji mene zeza... Ventilatori se normalno okrecu na grafickoj i slicno...
 
Zaboravio sam da napomenem da kad kad je monitor povezan na graficku i crn ekran izgleda ni sistem ne mogu da podignem uopste tj. ne cuje se onaj zvuk
kad se 7-ica podigne pre pojave desktopa sto bude,naravno sve vreme je ekran crn,i ne mogu ni da ugasim kompjuter preko kucista nego moram direktno preko napajanja da ugasim komp :( Dal je moguce da graficka stvara toliki problem dok radi tj. dok je povezana,da ne moze ni sistem da se podigne i tastatura izgleda ne radi kao sto sam napiao na pocetku :(
 
Probana na drugom kompu i ipak je ona problem,ipak je otisla graficka :(

Imam racun koji vazi kao garancija (barem mi tako rekli) mislim da je 3 godine za MSI graficke
karte i jos nekih 7-8 meseci je ostalo od garancije...

Karta kupljene u jednom od dva najveca lanca kom.opreme u Srbiji i servis je cuvena firma A...i ,pa cemo videti sta ce biti :p

Pomoz boze da do ne traje kao sto sam citao po 40 dana is slicno i ne zavlace :p
 
Daj boze da bude nesto normalno,da ne bude zajebavanje kao sto svi imaju kad je garancije u pitanju,citao sam kako zavlace ljude i slicno i tek kad im zapretis mozes nesto da uradis. :)

Videcemo sta ce biti i koliko ce se sve to oduziti :)

Dosta je i sluzila,skoro 2.5 godine svaki dan normalno koriscena za igre,ja sam zadovoljan :)

A iznos tj. cena malo vise od 21 hiljade pocetkom 2013 :)
 
Onda ce ti verovatno u zamenu ponuditi Radeon R9 270, koja je malo bolja.


A ne bi bilo lose da trazis pare. Za tih 21 + svojih 5 hiljada uzmes novo napajanje i polovnu 280X (sa bar 7 meseci domace garancije). :D
Naravno, pre svega ako mozes da ulozis jos tih 5 hiljada.
 
Poslednja izmena:
Odnesoh jutoros graficku uzeli podatke,kazu za 8 dana mi javljaju sta je u pitanju,a 30 dana mogu najvise da je drze kod sebe.Ne znam dal se zakon promenio sta se tice toga ili je to neki njihov interni pravilnk koliko dana se ceka i ostalo.

Prodavac koji radi kaze da cu u 99% slucajeva dobiti kartu u visini cene ove moje sto je bila i da pogledam na njihovom sajtu neke takve modele i slicno :)

Daj boze da bude tako :)

Videcemo sta ce biti,javljam sta sam uradio kad bude gotovo :)
 
Ti imaš pravo o da biraš da li hoćeš zamenu za novu kartu u tom rangu ili da ti vrate novac. Oni moraju da te obaveste i pitaju šta hoćeš i ti da im kažeš svoju odluku. Tako da je najbolje da pogledaš šta ti se najviše isplati.

Oni uvek predlažu ono što njima najviše odgovara.
- Npr: ako je cena karte u međuvremenu pala, nude ti zamenu za drugu (ne retko i slabiju, tj jeftiniju), ili ako je cena porasla nude da ti vrate novac.

I na novu karticu ide potpuno nova garancija.
Oni se uvek prave ludi povodom toga, pa obrati pažnju na to. Na garanciji proveri da li ima svih potrebnih podataka (datum, pečat, model kartice...)

P.S. Više o tome imaš u temi o zaštiti potrošača.
 
Ti imaš pravo o da biraš da li hoćeš zamenu za novu kartu u tom rangu ili da ti vrate novac. Oni moraju da te obaveste i pitaju šta hoćeš i ti da im kažeš svoju odluku. Tako da je najbolje da pogledaš šta ti se najviše isplati.

Oni uvek predlažu ono što njima najviše odgovara.
- Npr: ako je cena karte u međuvremenu pala, nude ti zamenu za drugu (ne retko i slabiju, tj jeftiniju), ili ako je cena porasla nude da ti vrate novac.

I na novu karticu ide potpuno nova garancija.
Oni se uvek prave ludi povodom toga, pa obrati pažnju na to. Na garanciji proveri da li ima svih potrebnih podataka (datum, pečat, model kartice...)

P.S. Više o tome imaš u temi o zaštiti potrošača.

Hvala na savetima. :wave:

Obraticu paznju na te stvari. :)
 
UPDATE: Dobio obzvestenje od servisa da ce mi zameniti kartu i da su poslali zamenu za moju kartu tj. ovu karty: http://goo.gl/PILAol Kazu i da je moguc dogovor o mojoj doplati za neku bolju ili drugu kartu,ali to da se dogovorim u maloprodaji sa njima kada bude doslo vreme za to.

Zanima me jel vredi dati jos par hiljada i uzeti neku drugu marku karte posto citam da ova i nije skroz nesto najpozitivnije ocenjena i da su ljudi imali problema sa njom neki.

Ne trazi nista jacu kartu cisto malo bolju marku,ako ima neke razlike u tome,da je pouzdanija i slicno,i ova sto mi nude je ista mozda i malo bolja od moje TwinFrozer-ke u nekim stvarima.

Ovo je izbor karata koje bih bih mogao priustiti: http://goo.gl/UjjrWA :)
 
UPDATE: Dobio obzvestenje od servisa da ce mi zameniti kartu i da su poslali zamenu za moju kartu tj. ovu karty: http://goo.gl/PILAol Kazu i da je moguc dogovor o mojoj doplati za neku bolju ili drugu kartu,ali to da se dogovorim u maloprodaji sa njima kada bude doslo vreme za to.

Zanima me jel vredi dati jos par hiljada i uzeti neku drugu marku karte posto citam da ova i nije skroz nesto najpozitivnije ocenjena i da su ljudi imali problema sa njom neki.

Ne trazi nista jacu kartu cisto malo bolju marku,ako ima neke razlike u tome,da je pouzdanija i slicno,i ova sto mi nude je ista mozda i malo bolja od moje TwinFrozer-ke u nekim stvarima.

Ovo je izbor karata koje bih bih mogao priustiti: http://goo.gl/UjjrWA :)

Ma kupi onaj HDMI adapter samo i radice ti VGA monitor.
 
Ne isplati se da uzimas neki drugi skuplji model R9 270. Cak ni zbog tri godine garancije.
Dobar je taj PowerColor, ne brini.


R9 270 je u stvari poboljsana 7870 (sa novim nazivom), koja jeste bolja od 7850.
Uzivaj. ;)
 
Poslednja izmena:
Mislio sam skroz neku drugu kartu dole iz zadnjeg linka ? :) Nisam mislio da uzmem istu kartu koju mi nude samo drugi proizvodjac,mislim mogu da uzmem nego kakve su ove ostale u poredjenu sa ovom sto mi nude? ;)
 
Poslednja izmena:
Na zalost tek bolje ti ulazi od 28.500 r9 380, koja je znacajno bolja od toga sto imas u izboru.
 
Gledao sam sad i video da PowerColor i Sapphire daju "samo" 2 godine garancije na karte. :zgran:

Mislim da se isplati da dam jos nekih 5 hiljada i uzmem neku MSI,Gigabyte ili Asus kartu iz ovog izbora http://goo.gl/Wl4eXL gde su garancije 3 godine,obzirom da dobijam kartu za dzabe tj. zamenu,ovo i nije veliki trosak za dodatnu godinu garancije ? :)

Ja sam bio zadovoljan i sa kartom koju sam imao,ali mislim da dodatna godina garancije za par hiljada ima neke logike,barem kod mene. :D
 
Nazad
Vrh Dno