Šta je novo?

Brzina RAM-a

91popcorn

Poštovan
Učlanjen(a)
25.06.2015
Poruke
12
Poena
54
Pozdrav, da li moze bilo koja DDR3 memorija (1333, 1600, itd) da funkcionise na ploci koja podrzava max. 800MHz, tj da li ce biti problema kad se clock spusti sa 1333 na 800? Hvala unapred :)
 
Kod mog burazera rade tri modula od 1333MHz na 800MHz jer mu procesor E5700 podrzava ram samo na 800MHz. I nema nikakvih problema.
 
Znaci i 1600 moze bez problema na 800, hvala na odgovoru
 
A da li ce biti problema izmedju dva modula sa razlicitom latencijom, npr cl9 i cl11?
 
Proveri ti da li ta ploca podrzava DDR2 ili DDR3. Jer ako podrzava DDR2, a ti vidim da hoces da stavis DDR3 onda nece moci.
 
ECS G41T-M7,podržava DDR3 ali posto me Intelov E5400 ograničava na 800mhz, zanimalo me mogu li da dodam od npr 1333, dakle to reših. Sad me zanima hoće li cl9 i cl11 da funkcionisu na njoj, pošto u biosu ne mogu da cl9 'opustim' na cl11?
 
Za RAM> ako si nasao kombinaciju da ti baca sliku, ostavi tako. Nista ti ne znaci latencija (CL) u tvom slucaju.
Dakle: RAM ce raditi na najnizim mogucim vrednostima, ali ce raditi i ti razliku neces ni osetiti.

A ovo sto si video da je brzina kod E5400 na 800, to ti ne znaci i brzinu memorije. Kod procesora je brzina FSB 800MHz. Malo proveri na Wikipedii sta je latencija, brzina memorije i FSB.
 
U BIOSu mogu da biram izmedju 800 i 1066 sto se tice rama, i kad izaberem 1066 ne 'baca' sliku, dok ne obrisem BIOS rucno.
Trenutno imam 2+1gb Apacer, i uklonio bi modul od 1gb a dodao 4.
 
91popcorn>>Da li si siguran da biras opciju 800/1066 za RAM? Sudeci po slabijoj maticnoj, verujem da je to sto izabires FrontSideBus - a to je vrednost koja je vezana za procesor, ne za RAM. Tvoj procesor ima FSB 800MHz, i nece raditi sa vrednostima 1066MHz.
a da li ce raditi 4GB + 2GB na tvojoj ploci? - Odgovor je: trebalo bi. Tvoja maticna moze da podrzi ukupno 8GB RAM. prilikom instalacije - ista prica: ubodes 4GB stap, ako daje sliku, to je to.
 
Ja postavim na 1600 i on se win se normalno startuje i posle minut dva zamrzne se. Kada ga restartujem bios mi izbacuje gresku u konfiguraciji i kad postavim na default opet bude 1333. A u sustini da li postoji objektivna razlika izmedju 1600 i 1333?
 
U realnom radu nema razlike niti se moze primetiti, vec samo u glupavim sintetickim testovima.

Jedino integrisane grafike imaju benefita od brzine memorije. A tebi je to nebitno.
 
Najbolje ponesem kućište do radnje, na licu mesta probam, ako 'oće' oće, znam na čemu sam
 
Brate, kokice, ne moras da nosis kuciste nigde. Ram od 4GB ce raditi, pitanje je samo da li ce ili nece da se slaze sa tim od 2GB. (Vrlo verovatno hoce.) Narocito je to bilo problematicno ranije. Danas i nije neki velliki problem, obicno hoce da radi svaka memorija sa svakom, s tim da se brzina rada snizava na onu najnizu. Primera radi: ako imas 3 modula, od kojih jedan radi na 1600, drugi na 1333, a treci na 1066, sva tri ce raditi na 1066.
Ne zamaraj se previse. Imas racun. A ako uzimas od nekoga, zamolis coveka da priceka sa tobom da ubacite RAM.
Samo opusteno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno