Šta je novo?

Procesor zakucava

Marco Reus

Poštovan
Učlanjen(a)
13.06.2014
Poruke
29
Poena
54
Prije nekoliko dana sam primjetio da mi procesor zakucava.Znaci upalim ga i odma krene procesor da zakucava pa onda varira 40%,70%,80%,100% pa krene opadati i tako stalno,nez u cemu je problem to se prije nije desavalo.Skeniro sam antiviruson i antimalware programom i nista nije nasao. cpu1.png Evo jedna slika,tu sam pokreno lol i odma je zakucao ali to se prije nije desavalo
 
Pa upravo oni ti zauzimaju najviše procesor još ako je cpu slab.....
 
Ali i prije sam imao instaliran anti virus i antimalware program i sve je bilo u redu zasto sad odjednom zakucava .Procesor je Pentium dual core 3.06GHz
 
Temperatura procesora?
 
Normalne, kako se hard ponasa?
Hard disk sentinel pa proveri, mozda ga on zaokuplja?
 
Podigni sistem sa Linux Live CD/USB, pa vidi onda kako radi.
 
Izbaci antivirus, a antimalver isključi da se ne pali sa kompjuterom. Isključi i sve ostale programe da se ne pale sami koji ti nisu baš neophodni, pa javi šta se dešava.
Slikaj opet procese pa okači.

Ako se ne otkloni problem gasićeš redom procese pa ćemo videti koji pravi problem.

Koji sistem imaš?
Postoji alatka za autorun na Microsoft sajtu preko koje sve možeš da vidiš i gasiš. A bez nje možeš u msconfig.
Javljam kako se zove kad dođem do kompjutera.

P.S. Ovaj Proces Explorer si sam instalirao ili je došao sa OS-om?

Edit: Možeš da probaš da pališ safe mode, pa ako tamo nema problema onda je sigurno neki program krivac.
 
Poslednja izmena:
Nisam kod kuce javim za 2 dana kako i sta .Inace sistem je windows 7 s.p.1
 
Eplorer proces je dosao sa OS-om.Juce sam instaliro nove drajvere za graficku tj. njegove orginalne bez ikakvi update-ova i procesor se ponasa bolje,ali nije to kako je prije bilo.Da li boci mozda zbog previse pokrenutih procesa (60)
 
Ja ti rekoh šta da radiš...

A ako već nećeš to onda komplet reinstall windowsa i ne ubacuje ništa od programa. Ako sve radi kako treba ubacuje jedan po jedan program (ili po par njih) i testiraj posle svakog da vidiš šta pravi problem.
 
E ovako uradio sam sve sto si mi rekao,pogasio sve sem sto je neophodno i sad ne zakucava al dodje do jedno 80 a ram na 50 i onda se postepeno smanjeunje do 1-2% a ram na 35%.Ali cim udjem u neki program odma skace na 40% sad jel to normalno stanje ili nije ne znam.Evo sad trenutno dok sam na forumu procesor varira od 10-25% ram 45%
 
To je normalno.
Koja ti je konfiguracija?

I kada ti se desava to 80 i 50%?
I gde vidis da ti je toliko procenta zauzet CPU?

Ako je pri paljenju kompjutera naravno da ce da ide, jer moraju svi procesi da se popale, a ako nemas SSD to ume da potraje. U zavisnosti od stanja sistema i konfiguracije moze da ide i preko 5 minuta.
Npr, ja sam moj kompjuter spustio na 3.5 minuta da se pali gasenjem raznih nepotrebnih procesa i programa da se ne pale pri startup-u (dosta njih sam i zadrzao. Neke mozes i da odlozis) a sistem mi je pun raznog junk-a i odavno je zreo za reinstalaciju, nego me mrzi...

I rekoh ti da izbacis Avast (ako hoces instaliraj MSE umesto njega, ali prvo testiraj bez ikakvog antivirusa) i iskljuci MalwareAntybites da ti se pali sa sistemom.

Uradi sledece:
Start/Search (kucaj "msconfig" bez navodnika, pa Enter/kartica StartUp i slikaj sta se sve tamo nalazi.
-I skini ovo, preko njega ces moci da upravljas svime sto se pali sa kompjuterom: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx
-Treca solucija je https://www.soluto.com/home
On ti pokazuje sta se sve pali i predlaze sta da gasis i odlazes (ali se i on pali sa kompjuterom).

P.S. Vidim da ti je upaljne i WinRar, pa ako si nesto odpakivao naravno da je procesor zauzet. A Chrome ume da jede memoriju i otvara procese za svaki tab ponaosob (sto je *****no, a radi to i na telefonima).
 
Poslednja izmena:
Windows 7, ram 4 Gb,Procesor Intel dual cor 3.06,graficka Nvidia gt430,hdd 500gb .To 80% i 50 % mi se javlja kad se komp tek upali.Da mi je toliko zauzet CPU vidim na gedzetima i u task menageru.startup.png
 
Izbaci Avast.

I gledaj kompjuter dok se pali, pa javi posle koliko vremena (od početnog Starting Windows ekrana) ti je zauzet procesor, tj do kada to traje.
Nemoj ništa dirati na kompjuteru dok se ne smiri procesor.

Ne vidim sta je ova prva stavka na startup na slici.

P. S. Chrome jede RAM, a ti ga imaš malo. Pređi na waterfox ako je moguće.
 
Druže, od ovih dosadašnjih screenshotova nemamo nikakvu konkretnu korist.
Pogotovo od ovoga u attachmentu (system idle process 93.19% znači da je procesor ukupno 6.81% zauzet).

Ne može da ti se kako si to opisao stalno zakucava procesor tokom upotrebe računara a da ne možeš napraviti skrinšotove šta je u pitanju.
Napravi ih pa ti možemo biti od pomoći.

cpui.png
 
Iskljucio sam sve sto se moglo iskljuciti da se pali sa windowsom i CPU nije zakucavo,nakon sto se uplaio poresocor je bio zauzet oko 30-40% da bi se nakon par sekundi vratio od 2-3%.Onda sam ukljucio da se sa windowsom pali malwarbutes i odma je zakucao_Ocito da je problem bio u avastu i malwarbutes-u ali i prije sam imao i avast i malwarbutes i jos kojekakvih programa da se pali uz windows i nikad mi procesor nije zakucavo. proces.png proces 2.png
 
Avast je bagovit. Dadoh ti link.
Možda se apdejtovao, možda je kombinacija nekih drugih faktora, podešavanja...
Da si odmah to uradio kada sam ti rekao ne bi pisali dve strane i mlatili se ovoliko dana...
MSE, MCShield i antimalware (ali on samo ponekad, ne sa sistemom da se pali) i ništa ti više ne treba.

I opet ne kažeš posle koliko minuta od paljenja kompjutera se to dešava. Pitam se zašto više i pišem...
A rekoh ti koliko mu treba, kojim programom možeš da testiraš i da je to normalno sve dok se CEO sistem ne podigne.
 
Hvala svima na odgovorima..rijesio sam ovo gasenjem malwarbutes-a i avasta i jos kojekakvih programa
 
Mislim da je problem pravila kombinacija dve aktivne zastite, tako da jedan av bi trebalo da bude aktivan bar bez ikakvih problema. Zauzece procesora bi trebalo da je minimalno, osim za vreme koriscenja nekog skenera sto se tice antivirusa.
 
Nazad
Vrh Dno