Šta je novo?

Potrebna pomoc

Rathernag

Poštovan
Učlanjen(a)
01.06.2015
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav,

Posto cu uskoro uzeti nov laptop (free dos) pa cu sam raditi instalaciju win 8.1 interesuje me da li treba da instaliram i asus-ove drivere (chipset, audio, wireless itd)? Pitam posto na desktop-u samo "ruknem" win 8.1 i najnovije drajvere za graficku i sve fino fercera, ali citam po netu da se ljudi zale da im ne radi pola stvari ako ne instaliraju drivere sa sajta ili cd-a ??

Instalaciju drivera (sem graficke) sam zadnji put radio na win xp masini prije bog te pita koliko godina? Je l' ovo fazon sa laptopima ili ovi tripuju i dovoljno je samo Win 8.1 i graph driveri?

Edit:
Da ne otvaram novu temu, laptop je asus k555lb (i5 5200u, 940m grafa, 8g rama).
Namjena: posao (programiranje: net beans, eclipse, sql, oracle) i ponekad casual gaming (dota, hon, wow, cs:go)
Da li je ovo ok spec za pomenutu namjenu?
(totalni sam noob za laptopove - sokirao sam se kad sam vidio da je i5 dual core, a i dobar dio i7 linije :S)
 
Poslednja izmena:
U sustini ako nesto fali to windows skine kroz update.
Desava se da moras sam da potrazis ili iz device manager
uradis update drajvera.
 
Spec je ok.

Drajveri se sami 90% vremena sredjuju, ako primetis da nesto fali, googlas "asus k555lb driver download', odes na asusovu stranicu, odaberes os, skines i instaliras - to je to :)
 
Druže, idi na oficijalni sajt:

https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X555LB/HelpDesk_Download/

tu imaš sve drivere i skini ih odatle, ne sa nekih 3rd party sajtova.
Prilikom instalacije, savetujem ti da obavezno instaliraš ATK drivere, da bi ti radili hotkeys. Takođe, touchpad driver savetujem, radi onda mnogo bolje nego bez njega. Ne moraš da instaliraš ove neke splendind video itd, ali svakako instaliraj bitne drivere, originalne.
 
Asus K555LB je odličan laptop za namene koje si naveo.
Sa Asus sajta možeš da skineš program software update koji će ti automatski instalirati sve drajvere i zakrpe za tvoj laptop.
 
Sve zvanične skidaj sa sajta kao što rekoše.
Još jedan savet za TouchPad, jer ne samo da bolje radi, nego bez njega nećeš moći da radiš scroll uz desnu ivicu.

Ako ti posle toga nešto ne radi kako treba, skini online verziju drp.su i izabereš da intalira/apdejtuje drajvere.
 
Nazad
Vrh Dno