Šta je novo?

Na L7 II izbio kratak spoj, sprzen usb prikljucak

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Jutros mi se desilo nesto vrlo cudno :) Sinoc sam prikljucio telefon (LG L7 II) na laptop da se puni kao i svako vece i navio alarm u 07:00. Ujutru me je probudio i kada sam uzeo telefon u ruku da iskljucim budjenje ceo telefon je bio vreo. Pogledao sam bolje i video sam da se deo USB kabla koji je ukljucen u telefon skroz istopio i da je deo maske telefona istopljen. Pokusao sam odmah da ivucem USB iz telefona, ali nisam mogao jer sam se opekao pa sam pokusao kroz cebe. Ni onda nisam uspeo jer je sve bilo zapeklo. Nakon toga odmah sam skinuo masku i izvadio bateriju da se dalje ne greje. Ohladio sam bateriju i telefon i on sada normalno radi osim sto ne moze da se puni. USB ulaz je skroz spaljen kao i deo kabla koji je bio blizu telefona i ta strana USB-a je unistena i raspala se u komadice. Sada imam problem sto ne mogu da punim telefon i trebaju mi ideje kako to da resim. Otvarao sam ga ali sve je tako sitno da ne znam da li bi koji servis uradio zamenu prikljucka. Sta vi mislite? Gde mogu da nadjem ceo deo sa USB ulazom posto to nije u sklopu maticne? To je ovaj deo http://www.dodaj.rs/f/2n/u3/4gdsuRkW/capture.png
 
Slikacu samo da vidim cime :) Zar nema nesto jeftinije? Ovo dok doputuje sa svim troskovima ima da bude 1500 dinara a toliko mi traze u servisu za taj deo.
 
Zameniš zadnji poklopac i k'o novo. :D

Ja bih rekao da je tu punjač glavni uzrok problema. Ako su ti u servisu tražili 1500 dinara za rešavanje problema, rekao bi da to nije puno. Ili poruči deo koji ti je draus stavio, ali pitanje je da li je samo ta pločica stradala.
 
Pa sta bi drugo moglo da strada kad sve radi sem punjenja :) Ovo nije mogla da uradi struja iz punjaca jer usb ne isporucuje toliko struje koja ce da istopi lemove i zice :)
 
Nazad
Vrh Dno