Šta je novo?

Lenovo K3 Note

Pa po ovim primjerima sa Flickr-a ne vidim što skoro svi kude kameru. To što nema pozadinsko osvjetljenje na hardverskim dugmadima jeste mana, ali valjda se na to brzo navikne. Navjerovatnije uzimam ovaj telefon.

Pozdrav brate ..Iskerno ,k3 note jeste dobar telefon ,ali mislim da je Meizu m1 Note bolji ..Pogledaj malo po forumu ,pa odluci .. :D
 
Složio bih se, M1 Note je kvalitetniji...ali 5udima smeta glossy izgled, manjak SD kartice i nemogućnost promene baterije. Svakome svoje.
 
Sto se tice prostora ,16 gb mi je sasvim dovoljno ,a glossy izgled mi ne smeta..Ovo ostalo stoji ,svako ima svoj ukus .. :)
 
Takodje Meizu m1 note je i skuplji za bar 50$ od K3 note. Ima svoje prednosti, tipa gorilla staklo, ali dolazi uz android 4.4 dok k3 note ima 5.0. Za tih 50$ više morao je da ima bar sd card slot.
 
Prestao je da se proizvodi, a ipak je bolji od M2 note (na papiru), pa su mu preprodavci nerealno podigli cenu dok ga ne rasprodaju. Svakako ga ne vredi kupiti za te pare.
 
Meizu M1 Note za 170$ (16GB) i 194$ (32GB): https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note.html

Xiaomi MI3 (WCDMA) za 162$ (16GB) i 227$ (64GB): https://www.fastcardtech.com/XIAOMI-MI3-WCDMA-Phone.html

Ima i na Aliexpressu da se nađe tu i tamo po sličnim cenama...

K3 Note nudi veliki ekran, brz procesor, izmenjivu bateriju i SD slot za male pare, to stoji. Ali, to je ujedno to...izgleda k'o žuta cigla (bukvalno), materijali su meh, na više testova je primećeno da mu je displej čudan (pixeli, matrica) a i taman je (pogotovo u poređenju sa Meizu koji imaju veoma svetao displej), kamera je ok, ali ništa posebno, UI mu je bezveze, krcat je bloatwareom, ako ne ubodeš pravi ROM ne radi OTA update (ima dosta ROMova, ali je zaista pitanje da li ćeš ubosti baš onaj koji TEBI radi lepo)...Sve, manje-više, radi ok, ali se i ni po čemu ne izdvaja. Ima više jeftinih telefona sličnih karakteristika, neki imaju nešto svoje, izradu, neku karakteristiku koja ih izdvaja...K3 Note ne. Apsolutno je prosečan ali radi posao, zaokružen je. Da li je to blagoslov ili prokletstvo...zavisi od čoveka do čoveka.

Za nekog ko nije zahtevan, ne treba mu više od tuce esencijalnih aplikacija, ne puni memoriju filmovima, ne uzima telefon da bi experimentisao i flashovao mu ROMove kao sport ili samo da bi ga očistio od gluposti...mislim da je Meizu M1 ili M2 Note bo5i. Kome se ne sviđa Flyme, ili mu treba više memorije i izmenjiva baterija ili mu nije bitno kako mu izgleda telefon K3 Note je dobra kupovina.

My 2c...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da sudim i da uporedjujem sa Meizu M1 Note jer ga nisam koristio ali mogu da kažem subjektivno mišljenje o K3 Note. Recimo, uporedi ga sa LG G3, koji ima katastrofa izradu i svi se žale na kućište. K3 note jeste plastikaner ali bar ništa ne krcka i sve je vrlo lepo spakovano, velika zamenjiva baterija, dual sim, sd slot, po meni jako lepo.

Što se tiče ekrana, za sad nisam primetio nikakve probleme, čak štaviše vrlo sam zadovoljan kvalitet, boje, oštrina, sve je vrlo prijatno za oko, jedino što je mogao da bude malo svetliji ekran.

Ovo za softver se slažem, ui nema recimo drawer, alije vrlo fluidan, ROM krcat bloatware-om, koji se, ruku na srce, lako uklanja rutovanjem. Recimo ja sam dobio rutovan telefon sa internacionalnim romom, pobrisao bloatware i ne pada mi na pamet da instaliram druge romove jer ovaj sasvim pristojno radi, i što je najbitnije SVE radi.

Kome smeta što je plastičan, lepo naruči zadnju stranu metal-staklo i rešen problem:

k3 note metall glass.JPG

Šta po tebi treba da ima telefon što nema K3 Note, da bi imao to nešto po čemu se izdvaja? Ja tu ne vidim prosečnost već zaokružen proizvod, jer su spakovali u jako malo i tanko kućište dosta togaPo meni za 150$ Ima i više nego što treba, a da ne uporedjujemo sa zvučnijim imenima u istom cenovnom rangu, smešno je šta nude u odnosu na K3 Note.

Zaista je šteta što je ovaj telefon dostupan samo u Kini i Indiji, ovde bi se prodavao kao alva i on i slični njemu.
 
Poslednja izmena:
Prema specifikacijama, K3 Note ima neku kinesku verziju 3G prenosa podataka (TD-CDMA umesto WCDMA, tako nešto).
Jel to radi na našim mrežama?
4G bi trebao da radi bez problema, dali?
Ako može malo detaljnije, koja mreža, koja brzina prenosa (okla speedtest) ... i sve o tome.
 
Poslednja izmena:
uploadfromtaptalk1438847148914.jpeg

Evo Telenor mreza, mereno kod hotela Srbija u Ustanickoj 3g H+, 4g jos uvek nisam posteno istestirao, kad budem u centru okacicu.
 
Hvala, ovo je prefantastičan rezultat :)
Unapred zahvalan i za 4G.
 
6bbc0e7d0965e9960360cf546014ff14.jpg


Kao sto sam i obecao 4g telenor u delta city-u, cenim da je opterecen link malo
 
Kako se pokazao telefon, da li se greje kao k900? Kakav je ekran i kamera?
 
Poslednja izmena:
Iskreno, u zadnje vreme se i ne greje nešto previše, kad sam ga tek uzeo, bio je vreo doduše na suncu sam testirao igre, za sad nije toliko strašno, rekao bih standardno kao i ostali. Ekranom sam vrlo zadovoljan, oštrina, boje, kontrast, sve je kako treba, jedino nije svetao kao SAmoled. Kamera sasvim pristojna, po danu sjajne fotke pravi, noću prosek.
 
Stigla zadnja strana umesto postojece plasticne. Pozadina je kaljeno staklo dok je okvir metalni. Telefon sada izgleda fenomenalno. Telefon jeste za koji milimetar deblji i malo je tezi ali sve je to oprosteno kad sada izgleda bolje od mnogih premium telefona.
23cc43a673c4897701aac514b7ad2ef3.jpg

bd507c36184af95402e1c045979166ef.jpg

649f78eab5cd7913eb7e729baef354c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo zuti, i ona je neobicam i mnogo mi je lepsi od belog. Al ovaj metalni ostavlja utisak bas premium telefona. Mnogo dobar poklopac. Ako nije tajna koja je cena i gde.
 
Na aliexpress-u oko 10$ košta, kucaš u pretragu lenovo k3 note battery cover tempered glass. Ima raznih boja, okvir može da bude zlatan, crn, pozadina crna, siva, zlatna, plava itd. Definitivno se isplati. Takodje sam napred stavio kaljeno staklo Nillkin, leglo mu savršeno, bukvalno dobiješ premium telefon za 220-230e (ako se uzima fon kod nas)
 
Imam ovaj telefon i mogu reci da je brz k'o munja. Ima odlicnu bateriju. Prvo i osnovno sto treba da se uradi kad se kupi ovaj telefon je da se proveri koji je firmware u njemu i sto pre se resiti bloatware-a koji dolazi sa kineskim ROM-ovima. Ja sam odmah preflesovao pomocu SP Flash tool-a na ROM ROW S121 i dobijete telefon bez kineskih aplikacija , ROW kontakt menadzer bez kineskih hijeroglifa .Dakle bez ikakvih rutovanja i ostalih trikova.Naravno, moze i tako ali je to komplikovanije i rizicnije. Dobijete i opciju OTA update . Tu si Gapps i par igrica. Lako se uklanjaju i postavljaju nove aplikacije i vidzeti. A o brzini da ne govorim, leti. Znaci instalirao sam na mikroSD karticu i Igo 2.4 navigaciju uz ispravku sys fajla i radi besprekorno. Za GPS nemam primedbi jer jako brzo nadje signal. Sto se signala ticena 3G mrezi radi bez problema . 4G jos nisam probao jer nemam USIM karticu (Mts mi trazi da uzmem paket za 2000 mesecno da bi mi dali USIM, a drugar mi je rekao da ce od decembra svima kome isice ugovor pri obnovi menjati besplatno za Usim). Pokrenuo sam mu Antutu Benchmark test i prvi puta mi je dao 45171 a drugi puta nesto vise od 45250. Probao sam i jedan custom ROM na bazi CM12,1 koji je jako dobar , ali mi se nije svideo jer je srpski meni na cistoj cirilici.Najjaca strana su mu grafika i baterija. Za sada nemam nikakvih primedbi na ovaj telefon osim mozda na velicinu jer neke stvari se tesko rade samo jednom rukom:smash:Na displej sam za sada stavio zastitnu foliju a narucio sam iz Kine i kaljeno staklo od 0,3mm a za zadnju stranu preporucujem ili prozirni silikom ili posebno kuciste sa metalnim ramom i plastkom koja se na siber navlaci od nazad u taj ram. Ovaj telefon sam nabavio jos nekolicini mojih prijatelja i musterija i svi su prezadovoljni. Zaljucak: odlican telefon ali uz obaveznu zamenu ROM-a u ROW (REST OF WORLD).
 
Ajd' da pokušam malo da oživim temu.

Izašao je OTA update na MM  za indijski ROW ROM.


Instalirao sam (preko TWRP-a) custom ROM:
K3_NOTE_MM_6.0_S422_ROW_v1.19_CUOCO92

Rom je zasnovan na MM ROW romu. Nije se moglo u podešavanjima pristupiti u "power management". Međutim autor je izdao OTA update koji je riješio problem.

Link za rom:

#Changelog:

- Multilanguage firmware
- Added Italian and German language
- Patched boot and rooted
- Gapps
- Cuoco92 Advanced Settings
- and more...


https://mega.nz/#!uFA0FSBZ!TIgHWv3m67YZ8QohUgjMxu_Lkcas-LQNokAnxl1wmj0
c3408edce575fe26f43c2021b7a87e2b.jpg
 
S obzirom da se ovaj telefon sada moze naci za oko 100 USD, pitam se da li je najbolja kupovina u tom cjenovnom rangu? Molim korisnike koji su pisali u ovoj temi da podijele utiske poslije skoro godinu dana, manje-vise.
 
U osnovi zadovoljan sam telefonom, pogotovo od kako sam prešao na ROW ROM. Baterija je duže trajala na lollipop androidu, nego sad na Marshmallow-u. Nisam imao i nemam po problem sa tačom.

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk
 
Imam telefon od 08.2015 godine. Kupio sam tri telefona i dva sam odmah prodao. Sva tri telefona rade bez ikakvih problem. Ja sam na mojoj imao problem sa tačum kad mi je pao telefon pa mi desna strana nije radila i to u sirini koliko na tastaturi zahvata slovo p mada i njega uhvati posle par pritiskanja. Sad mi je telefon pao sa visine od 1,5 m direkti na ekran na plocice i sad se razbilo staklo, i mogao sam tel da korisim nekih 2 meseca. Naručio sam komplet staklo sa tacom i to sve u tom njegovom frejmu da ne moram i to da rastavljam za 23e. Znači svo vreme koristim telefon baz ikakve zaštite, ni maska ni folija ništa. Ovo padanje je uzrok što se moje bebe igraju sa njim. Baterija meni izdrži od dan do dva, sve zavisi koliko gledam youtobe. Sto se softvera tiče, treba odmah da ga prebaciš na row rom, (rest of world ili ti indijski, k50a40) ili neki na bazi ovog, pošto kad uzmeš tel doće ti sa gomilom bloatwera kineskog pa moraš to da sredeš. Naravno to nije ništa teško ima detaljno uputstvo i samo ga sprovedeš kako treba i imaš i rutovan tel i očišćen. Dok radiš ovo može da ti se desi da ostaneš bez imei brojeva i da ti ne rade u opšte kartice. Meni se desilo. Naravno može i ovo da se reši ali zna malo da pokida živce prvi put, pa napraviš backup navram foldera i posle radiš restore i rešavaš problem.
Recimo ja pre nisam koristio vibe interface ali sam se brzo navikao da nema onog dugmeta za meni ka svim aplikacijama nego da su ti sve app na početnom ekranu odnosno da su svi spakaovani u nekoliko foldera. Sad mi je to i super varijanta.

Kamera na ovom telefonu je srednjeg kvaliteta ima i puno boljih i puno lošijih. Slike koje si slikao preko dana u mirovanju su dobre noću onako, dok recimo ako ima pokreta na slici te slike su mutne tj taj pokret bude mutan.

Hteo sam da promenim tel za neki sa mnogo boljom kamerom, tipa lumia 950 ili nešto tipa s7 (cena 500E) i opet ne bih imao ono što mogu da imam sa redovnim fotoaparatima cena (250 e). A sve ostalo je na ovim telefonima isto. Meni bitno dve kartice, može bilo koja app, ne igram igrice pa o tome ništa i ne mogu da ti kažem, al ostalo sve radi savršeno. Tako da je po meni ovaj tel za preporuku. Kakav je u odnosu na druge ne znam jer ih nemam i nisam ih koristio pa ne mogu da ih poredim.

Ako te još nešto interesuje pitaj
 
Ima li neko iskustva sa servisiranjem ovog telefona?

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Imam ja, zamenio sam sam sebi ekran. Imaš snimak na yt i ispratis ga i to je to

Послато са HTC One X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno