Šta je novo?

AMD Radeon R9 390/390X tema

Gornji lijevi ugao je temperatura. Sitno, ali se vidi. Stvarno nerealna temperatura, je li ovo neko custom hladjenje?

60 fps - low gpu usage ili ti karta radi sa pola snage potpuno normalna temperatura ;) Nek on nju provoza kroz GTA V sa detaljima na max. pa nek pogleda temperaturu :)
 
I da se ugasi Vsync. Naravno unigine valley ili neka DX9 igra ima da je usija :D Ako zelimo temp da vidimo. Metro 2033 je odlicna opcija isto :)
 
Zanimljivo bi bilo vidjeti temperature posle Furmarka? :)
 
To sam i ja primtio, mozda temperature jeste mala ali je mali i fps za kartu.
Jedva dobacuje do 60 i dosta vremena pada ispod.
Lici mi na neki downclocking, kada vec meri sa AB neka ukljuci i ostatak parametara.
Inace cu opet da mislim da je "voznja" u prvom planu I da neko misli da sam veverica.
 
Ovako stoje stvari:u samoj igri opcija Refresh Rate max 59 da se podesi.Ja nigde nisam video da je palo ispod 59 kao sto kaze drug clan.Drugo nikakav downclock nije koriscen karta je na 1080 i 1500 i kao sto se vidi 60% ventilator.Moj post je bio namenjen nekom buducem kupcu koji se dvoumi izmedju proizvodjaca i itipa hladjenja.Kad je iskljucen vsync karta ide do 76'c kod Firestrike 80'c.Pre ove karte sam imao lighting 7970BE za koju sam mislio da ima savrseno hladjenje.Ova karta je hladnija i do 15'c.Vuce karta sama obara klokove kad ispuni ono sto si joj zadao.Za ovu igru vrti izmedju 650MHz pa do 780MHz.Zbog toga su i tolike temperature.
 
Pa nista, ti kada kacis vec pusti i ostale parameter da se vide...
Mozda si pustio ventove na 100% pa ti kuciste leti po sobi.
Ne samo temperature i fps...koji se kasnije pojavise.
A i snimak je los i pored 720p mute se cifre...
 
Poslednja izmena:
Ne umem bolji snimak da namestim,tp je sto je.A ovo drugo vec pocinjes da budes bezobrazan.
 
I sta sam ja rekao da je karta downkovana? pa jeste...
Sto je nisi pustio u tetrisu na zakljucanih 60 fps, da pokaze 35 stepeni?
Dovodis nekoga u zabludu sa igrom i podesavanjima koja nisu dorasla karti.
Pusti je u igri po meri pa onda reci sta ne prelazi i koliko...
Bas ces da pomognes nekome kod izbora karte sa takvim pristupom.
Na kraju ispada da karta nije nista hladnija od drugih kako ti to predstavljas.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe vec si rekao 76 stepeni je prava temperature te karte.
Kada se maximalno koristi, da ne uzimamo sinteticke testove nisu merodavni za igre.
 
Pa ja ti lepo napisa u postu ,a ti i drvlje i kamenje.Ja uvek igram sa ukljucenim Vsync-om i samo sam to napisao kako idu temperature.
 
Zakljucaj u crisis 3, rise of tomb raider, gtav...pa ce za tih 60fps da bljuje vatru.
O tome ti ja govorim da je karta na leru i da temperature nisu pravo stanje kao kada karta radi punom parom.
 
Temperature idu do 80 stepeni kad se MSI r9 390 optereti maksimalno.

temps.png

Temperatura uz Dying Light, vsync off.
 
Daj jos neke podatke, kakva je provetrenost kucista, pod broj jedan popuni sekciju moja masina, koja je sobna temperatura ? Mnogo mi tih 80C sa 77% fan speed jos stock. Moja Sapphire R9 290 Tri-X dok je bila na vazduhu, 55% fan speed, +100mV +50% power 1160/1500, pa je tek tu bila oko 78-80C u Dying Light sve na otpanj i VRM1 je isao i do 85C.
 
Fractal Design Arc Midi R2, dve 14-ce napred uvlače vazduh a jedna 14-ca pozadi izbacuje. Sobna temperatura, ne znam tačno ali ispod 25 stepeni nije sigurno.
 
Probao da zakljucam 60fps u RoTR nemoguca misija sa FXAA i Very High.Par puta pipne 60 fps ostalo se bori da odrzi 45 mada pada i na 30https://youtu.be/BwL0EgDS4ng Kod DL temp ide do 71'c na 60% ventilator.
 
Izgasi pure hair, to ubija fps a efekat mali.
Plus namenjen za Nvidia karte, mada se ni na njima nije proslavio.
Svi to gase samo davi kartu a dobitak nikakav, mislim da ces bez njega ici I preko 60fps.
 
Probao da zakljucam 60fps u RoTR nemoguca misija sa FXAA i Very High.Par puta pipne 60 fps ostalo se bori da odrzi 45 mada pada i na 30https://youtu.be/BwL0EgDS4ng Kod DL temp ide do 71'c na 60% ventilator.

A jel kartica nesto overklokovana, nesto mi to malo fps za 390X.
Inace, taj feature i egzotik zvani 60fps. lock, je rezervisan za 980 i R9 Fury i jace kartice...:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Pa i nije mali obzirom na podesavanja, ode skoro 7gb vram....
 
Rewiewsrb karta nije klokovana ,defaut vrednosti.Po tom videu u tom delu igre to je tako i nema dalje.Mislim da je to najzahtevniji deo igre.Trenutno 16.3.1 i nemam pojma koliko patch-va je dobila igra ovako izgleda https://youtu.be/jbqg53_yv5A
 
Poslednja izmena:
Imam zestoko frustrirajuci problem i dosad nisam uspeo da ga resim.Naime,90% vremena igram stariju igru Company of Heroes i bio sam odusevljen kad sam video da iako je stara podrzava 4k rezoluciju.Medjutim imam ocajan framerate jer kartica nikako da ubaci na max clock i igra se vuce u dvadesetak frejmova jer kartica radi na 500 mhz.Da stvar bude smesnija probao sam da igram multiplayer bf3 i fc4 i imam od 35 do 50 frejmova jer kartica radi punom snagom.Probao sam i msi afterburner i u catalystu da iskljucim power saving ne vredi,probao sam i drugu verziju drivera isto.Na forumu sam nasao brdo ljudi sa slicnim problemima i a drugim kartama tipa 7950 i cak nvidia gtx 680 ali meni njihova resenja ne rade.Pomoc ako ne zna kako da resim problem
 
Imam zestoko frustrirajuci problem i dosad nisam uspeo da ga resim.Naime,90% vremena igram stariju igru Company of Heroes i bio sam odusevljen kad sam video da iako je stara podrzava 4k rezoluciju.Medjutim imam ocajan framerate jer kartica nikako da ubaci na max clock i igra se vuce u dvadesetak frejmova jer kartica radi na 500 mhz.Da stvar bude smesnija probao sam da igram multiplayer bf3 i fc4 i imam od 35 do 50 frejmova jer kartica radi punom snagom.Probao sam i msi afterburner i u catalystu da iskljucim power saving ne vredi,probao sam i drugu verziju drivera isto.Na forumu sam nasao brdo ljudi sa slicnim problemima i a drugim kartama tipa 7950 i cak nvidia gtx 680 ali meni njihova resenja ne rade.Pomoc ako ne zna kako da resim problem

http://www.radeonpro.info/

ovim resavas problem obaranja kloka u igrama ...
 
Pre dva dana kupih MSI r9 390 8gb Gaming, dugo sam se dvoumio da li nju ili 970 gtx ali sam se na kraju pomirio sa tim da ce mi biti uvecan racun za struju :D Graficka je i na prvi pogled deluje jako mocno a tek kad se uzme u ruke oseti se i sam kvalitet izrade. Msi je odradio perfektan posao sa hladjenjem, a i jako lepo izgleda, do 60C se ventilatori ne pale, u igrama mi ne prelazi 72 stepena i prilicno je tiha.

Usput sam je malo i kloknuo cisto da vidim koliko se dobija u testovima, trenutno je GPU 1180 a memorija na 1620Mhz. Nisam joj jos nasao max a sto se temperature tice u testovima za gpu je na 80-82C e tada se i ventilatori cuju kako rade posao.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan kupovinom i ako sam rekao da se necu vise vracati na AMD bas zbog temperature, potrosnje i buke na kraju ispalo drugacije :D

DSC_1688.jpgDSC_1689.jpgDSC_1690.jpgDSC_1691.jpgDSC_1694.jpg
 
Potrosnju neces ni osetiti toliko. Meni komp radi po jedno 10-12 sati dnevno, od cega bar 6 sati aktivnog igranja i na mesecnom nivou potrosnja bude od 200-300 dinara, zavisi sta igram. Imam merac potrosnje struje iskljucivo za uticnicu gde je utaknut komp, i koji poseduje podesavanja za jeftinu i skupu struju, to jest od kad do kad traju i koliko kosta po kW/h. Lepo se pokazala. Trebalo bi drzati to ispod 80C na duze staze i obratiti paznju na VRM1 tokom overklokovanja, to da bude ispod 90C.
 
Da li MSI Gaming model (r9 390) stao u CM Haf 922 kuciste bez problema?
 
U to kuciste mozes slona da upakujes, stace lagano :) Uzmes metar premeris koliko ima od slotova na kucistu do HDD kaveza ( treba ti minimum 277mm koliko je MSI Gaming R9 390 dugacka ).
 
Danas imao slobodnog vremena dosta, reko ajde malo da testiram kartu, koji su joj overclokerski dometi. Bolje da nisam jer mozda imam najgori primjerak ikad :D Koristio sam Firestrike iz 3D Marka za testiranje i krajnji domet za GPU je 1070MHz, tj. na 1080MHz pocinju blagi artifekti. Ajde reko bice bolje sa memorijom, popnem je na 1530MHz odmah, kad ono score manji nego sa 1500MHz. Reko nije moguce, spustim 10MHz, kad opet manji score. Vratim na 1500Mhz i dobijem prvobitni max score. Zakljucak da memorija ne trpi ni minimalna odstupanja od referentnih, gpu nesto malo eto... Mada ni sa procesorom nisam imao srece ni malo tako da me ovo ni ne cudi toliko :)
 
Poslednja izmena:
Jesi li prvo podigao power +50 i voltazu +100?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Da li zna neko gde ima da se kupi vent za Gigabyte r9 390, jedan mi je izgleda crko, skripi bas jako... [emoji16]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jesi li prvo podigao power +50 i voltazu +100?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
power jesam na +50 a voltaza je zakljucana i pored toga sto sam je otkljucao u setingu. Mada svakako ne znam bi li dirao s obzirom da mi je temperatura i ovako na granici (full load 88c)
 
Nazad
Vrh Dno