Šta je novo?

HP Laserjet 1018 crta preko papira

13umble13ee

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruke
476
Poena
170
Naime, na bas svakoj strani pojavi mi se mutna crta duz celog papira sa leve strane. Ima i 2-3 tanje mutne crte po sirini ali samo nekada. Interesuje me da li to mogu nekako da sredim. Na internetu sam nasao da je to mozda problem u driveru sto nema nikakve logike, a da ga otvaram a da ne znam sta trazim takodje nema nikakve logike.

Da li neko zna u cemu je problem i da li ovo moze da se resi. Evo i slike da vidite tacno kakav je problem.

20150618_103852.jpg
 
Stavi drugu toner kasetu.
Mozda da ga i u servisu ociste.
 
Ma mogu i sam da ga otvorim i ocistim, ali ne znam sta treba da cistim :)
Toner kaseta? to je kertridz?
 
Toner kaseta = kertridz, nemoj sam da čistiš, to je do doboša a njega samo popreko pogledaš pa se upropasti, ima specijalan postupak.
 
Hmmm...ne bi puno para da dam na popravku iskreno :) Videcu da li mi se isplati da ga popravljam, ako ne ostavicu ga tako i to je to :)
Znaci preporuka je da ga ne otvaram sam i cistim vec da ga nosim negde na servis?
 
Nije kertridz, to je toner kaseta :)

verovatno ti je unutar stampaca iscureo toner, treba to da se ocisti.
Izvadi prvo to napolje pa ces videti da li je cisto ili prljavo.
 
ako si reciklirao vec toner, onda je mozda napukla kaseta pa curi, najbolje ga zameni novim.
 
Pa i ja sam kontao da uzmem drugi i probam, jer nije to neki trosak. Ako to ne resi problem barem imam pun toner :)
 
Vidis li da se linije ponavljaju na indenticnoj razdaljini. Tako da ovo je klasicno:: Ne valja ti bubanj (OPC valjak) na toner kaseti. Zamenice ga u bilo kom servisu.
 
Koliko moze da kosta novi toner a koliko punjenje tonera?
 
Zamenski toner je oko desetak eura, punjenje je oko 1500din.
 
Kada kazes na zamenski mislis na sta? Koliko kosta onda originalni toner i koja je najbolja solucija?
 
Mislim na kineski zamenski nov toner, original HP toner kaseta kosta oko 8000din verovatno i koji dinar preko toga.

Najbolje je naravno nov original ;)
 
Poslednja izmena:
Sta je najbolje uraditi zamenski toner ili punjenje?
 
Ako imas ispravnu originalnu kasetu onda puni, ako nemas kupi drugu zamensku.
 
Hvala druze, imam 1018 dugo godina i koristim ga povremeno tako da tek sad je poce da se prazni, kao nov je tako da verujem da je u njemu sve kako treba, nosicu ga na punjenje, da li da sacekam tj. da teram dokle moze da stampa upotrebljivu stampu ili da ga nosim odmah, za savet sta je najbolje da uradim?
 
Ako je to originalna toner kaseta neotvarana, mozes d aodes do nekog ko radi punjenje oni ce je izmeriti i tacno ti reci koliko je jos toner praha ostalo.

Inace nepunjene toner kasete se otkupljuju, naravno originalne.
 
otisao ti je bubanj na kertridzu. mozes da zamenis i sam. a sto se praha tice ..ako ne bledi stampa ima jos tonera.
 
NE MENJAJ SAM, jel ti se ne zivi, zelis da dobijes rak pluca i usheres kucu ...
Odes kupis tones koji god hoces/nadjes (za taj stampac odgovarajuci naravno) zamenski (jeftino) ili orginal (skuuuuupoooooo), zamenis, stari pazljivo stavis u najlon i kutiju pa u smece.
http://www.hp.com/ctg/Manual/c00585348
Strana 50, poglavlje "Cleaning the printer" http://www.hp.com/ctg/Manual/c00585348#d0e3489
Strana 59, poglavlje "Redistributing toner" http://www.hp.com/ctg/Manual/c00585348#d0e3975 "If toner gets on your clothing, wipe it off with a dry cloth and wash the clothing in cold water. Hot water sets toner into the fabric."
 
Poslednja izmena:
Bas ste iskomplikovali. Oko 615g = prazna toner kaseta 12a.
Ako ti ta toner kaseta dugo traje ( par godina ) i malo radis, mozda su ti prisachi propali. Mozes u servis (kod mene). Il drugde. Sam ako zelis da vezbas skloni sve sa stola i ne prosipaj toner po kuci niti u toalet jel se ne jedini sa vodom. Nemoj ni klasichni usisivac jel ce da ti spali motor. Odvoj 10 evrica i da ti to neko sredi.
 
Verovatno je u pitanju OPC drum, ipak, ne bi trebalo pokušavati 'uradi sam' varijantu.
 
Hvala druze, imam 1018 dugo godina i koristim ga povremeno tako da tek sad je poce da se prazni, kao nov je tako da verujem da je u njemu sve kako treba, nosicu ga na punjenje, da li da sacekam tj. da teram dokle moze da stampa upotrebljivu stampu ili da ga nosim odmah, za savet sta je najbolje da uradim?

sačekaj do ponedeljka, mislim da mogu da ti nabavim original toner za 3000-3500 din ;)
 
vladat1 vidish da lik ne bi da da vishe od 200 dinara pa pravi kombinacije.
 
Nazad
Vrh Dno