Šta je novo?

AMD Radeon Fury X zvanicna tema!

Potpuno realno stanje.
GTX 980Ti je best buy u najjačem segmentu, sledi ga GTX970 u jednom ispod pa R9 380 4GB i recimo stari R7 270.

Sve iskazano perf/$ i future proof metodom.

Na svemu ispod se ne isplati igranje na diskretnim grafikama.
Tu ljudima preporučujem A10-7850K.
 
Furija jeste pravljena za UHD, tako je AMD reklamira i tako pise na kutiji, ali ja sam odma i sam rekao da je to realnije za QHD, sem za one koji se zadovoljavaju sa 30fps-a...
pre bi nazvao furiju kao UHD Ready.

Cekaj bre, odluci se. Ili jeste ili nije? Prvo kazes jeste, pa nije pa sad opet jeste jer je AMD tako reklamira :) Pa i na tarabi pise ... pa nije :D



Ovo je nova graficka, namenjena za ljude koji ce uzimati nove monitore.
Pocetkom 2016-te, siguran sam da ce se QHD prodavati vise od FHD monitora, ako to vec sad nije slucaj... mi vec imao full hd monitore i vec imamo graficke koje su dovoljne za njih, ne treba nam ni furija, ni qhd, ovo je sledeci step, koji je vrlo blizu... vecina ceka da se malo spuste cene i to je to... zato sve vreme pricam da mi je nespojiva furija sa full hd-om...

Nova graficka je i 980 Ti a jos je jaca i namenjena je svima ne samo ljudima koji pretenduju da kupe nov monitor. 6 meseci za trziste je nista, treptaj oka. Nista se tu drasticno nece promeniti kako ti mislis. Pre svega cene su jos uvek jake i nije neka ponuda tih monitora.
Ljudi su prerasli 60 Hz i stare tehnologije. Ko ide na novo gledace da uzme kompletan monitor sa dobrim panelom, sa 100-144Hz i eventualno tehnologijama kakva je FreeSync ili jos bolje G-Sync. Cene nece biti idealne za takve stvari ni tad.

Furija nije ne spojiva sa Full Hd niti je GTX 980 Ti. Jeste ako posmatras iz tvog ugla.

Ljudi ih uzimaju da bi iz tih grafickih kartica izvukli maksimum. Pravi gejmer -onaj koji ima novca za takvu kartu- zeli da se igra na maksimalnim detaljima i visokom frejmu, najbitnijem, onom minimalnom.

Takve karte i jesu zato ponudjene i tome sluze jer da je drugacije bile bi namenjen za svega 10% populacije, manje, vise a zarada na takvim kartama bi bila nikakva.

Zakljucak izvuci odavde :

http://forum.benchmark.rs/showthrea...anicna-tema!&p=4261659&viewfull=1#post4261659


Samo ako su te igre neoptimizovane... uvek mi je dovoljan podatak sta onaj raspad od graficke tera u xbone-u i ps4...

no da ne zalazimo dalje u off...

Takodje isto objasnjenje :

http://forum.benchmark.rs/showthrea...anicna-tema!&p=4261659&viewfull=1#post4261659
 
Poslednja izmena:
Po većini komentara vidim da NV PRopagandno odeljenje je još uvek live & kicking. HDMI 2.0? Da, kao što neki rekoše fail.

Ta potreba da se opljune AMD je fantastična. Kao što se kaže narod ima vlast kakvu zaslužuje. Vredi i za kupce. Imaće monopol kakav zaslužuju.

Za one koji nisu tragikomično razočarani sve je kao i pre. Neko kupuje Nvidiu, a neko kupuje AMD. Samo bih želeo da je manje onih koji imaju neku prilično diskutabilnu životno važnu potrebu da privuku svome člana drugog stada.
 
Meni je ovo interesantno.

''What if games were specifically written for HBM? We are talking about graphics, engines, effects, AI see to all have ten gold increases because of the 8x faster memory bus.''
 
''What if games were specifically written for HBM? We are talking about graphics, engines, effects, AI see to all have ten gold increases because of the 8x faster memory bus.''

Smejurija a kako to igre da budu pisane da koriste HBM, mislim koja je to taktika optimizacije koda, verovatno da krenu da u pozadini rade neke kalkulacije koje se izricito na memoriju oslanjaju sto nema veze sa igrom :), ******stina!

A ovo bi vec bilo interesantno:
Project Cars.
Dirt Rally With Advanced Blendin on
Nvidia Physx Tests.
Fluid Tests.
UE4 Tests.
 
AMD-u treba nesto opipljivo da ih pogura, da pokazu neke rezultate...ne znaci nista dok je sve to u domenu teorije...
Sledece sto nas zanima jeste kako oba tabora rade pod DX12, a to cemo saznati za mesec dana.
ako tu fury podbaci onda def. teski fail, svi ovi sheder trebali bi i morali da rade bolje pod dx12 mada opet kroz drivere sve moze da se zahebe a oni su sposobni da od gotovog naprave veresiju, ovakva sila od chipa jedva da je brza od hawaaii i gm 204 chipa, govorim o 1080p
 
@bombas

Ti imas neki problem ocigledno?

A klip malo bolje pogledaj i obrati paznju na monitor u pozadini videces kako karta trza, zastane i tu svakako izgubi frejmove.
Nadam se da taj rezultat sa videa nisu uzeli za finalni.
 
Zaboravio sam da ti kazem da i zvuk pojacas :d ali zbog toga da bi prepoznao kad karta trzne.
Gledaj u monitor iza, sve ce ti biti jasno ;)

Sve vreme se nesto stresa, kao da joj je hladno. Mozda zato sto radi na 50c? :D
 
Pa svaka karta, koja ne moze da pokaze svu svoju moc kroz drajvere, trza. Zar to niste znali?!
 
Prvi prolaz testa, posle u drugom kao sto vidis nema trzanja. To je normalno na svim kartama, posebno u onim "nocnim" delovima i u tunelu.

I u drugom delu trza ali povremeno izmedju scena, to je mozda i normalno. A ovo na samom pocetku apsolutno nije pojava koja se desava uvek i to na svim kartama kako kazes, to jednostavno nije tacno pogotovu onako kad zastane pa trokira.
Prvi krug ili drugi svejedno, karta treba da radi pravilno a ne da secka. Pitanje je da li bi posle u nekom trecem ili cetvrtom opet seckala. Da li je to do drajvera ili neceg drugog svakako treba da se proveri.
 
Sve je tu u redu, to nije trzanje vec prebacivanje kamere sa scene na scenu. Nema nista tu da nije kako treba tj. kako jeste i na GTX980Ti.

Inace trokiranje na prvom prolazu imaju SVE karte ali bas sve, manje ili vise izrazeno i ne, nema nikakve veze sa modelom karte, samo sa drajverima i nogopisom zvanim Unigine. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja znam o cemu ti pricas ali to nije to. U tom testu se ponekad desi jedan trzaj i to je do Unigine i to je onaj deo kada prolazi kroz onaj hodnik pa na samom izlasku.

To je tacno i to se desava svim kartama. Taj trzaj je izricito vezan samo za taj deo. Ne pricam o "prebacivanju kamere" tj. sledecoj sceni.
Tu karta na tren vise nije pod opterecenjem pa zastane dok ne krene nova scena.

Ovde kao sto vidis nasumicno trza i trokira konstantno nevezano koja je scena a sve vreme je pod opterecenjem.
Zato kazem nesto jeste, verovatno drajver.
 
Ko moze takvu nebulozu uzet ozbioljno, napravis da se 980Ti namerno pregreje u SLI i onda blebeces o rezultatima, sto je jos smesnije igre koje rade OK pod CF mogu da stanu ne saci jedne ruke!
 
Intel fazoni. Zaustavite na npr 1:54 i samo ce se kazati.
[YOUTUBE]FBijzEQ6x6g[/YOUTUBE]
 
CrossFire et Radeon R9 Fury X, Fiji vs GM200, round 2 !
Zanimljivo skaliranje u multiGPU, pogotovo witcher sa i bez tempAA, svidja mi se kako uradili 2 tabele, jednu da prikazu skaliranje sa igrivim podesavanjima za jednu, i max podesavanja za dual.

Noctua izmedju fury i radijatora izgleda poprilicno zanimljivo

Upada u oči povećana temperatura GTX980 Ti u SLI i nemogućnost grafike da se odlepi od Base Clock-a u 85% ovde testiranih igara.
Budući da je u pitanju, koliko vidim, open test bench, nVidia referentno rešenje (blower) pati od manjka efikasnosti i kada se upari sa velikom rezolucijom i kompleksinom post processing zadacima (4K HQ) pa ne koristi glavnu prednost Maxwell arhitekture - visoke "boost" frekvencije. Ovo sigurno ne važi za nereferentne modele.

Fury se odlično drži, u gotovo svim testovima je brži ali to treba u velikoj meri pripisati lošem referentnom kuleru GTX980 Ti.
Dokaz da za ozbiljno igranje preko 60fps treba ipak dve današnje high end kartice.
 
Da, steta sto 980Ti nije mogao da iskoristi boost u SLI, ali je sigurno da cak i sa nereferentnim kulerom, moras da imas odlicno provetreno kuciste za 980TiSLI, dok fury verovatno nema taj problem (mozda se zato rasprodao, ko zna).
Valjda ce Hilbert sa guru3D da uradi to kako treba, ako ima u planu.
 
Nazad
Vrh Dno