Šta je novo?

AMD Radeon Fury X zvanicna tema!

Mislim da i ovaj model ima DP i mogucnost 4k sa Radeon nano karticom znaci ako bas mora biti bilo koji onda ima i ta mogucnost i cjena nije nesto visoka ispod 1500€ ako se vec daje 650 za kartu onda i nije skup zar ne?
https://geizhals.eu/panasonic-tx-50ax800e-a1129319.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Medjutim poenta je da preko 1.4a HDMi kojeg ima nano ne moze da se priusti 4k 60hz, ali opet moze 30hz znaci opet moze, ali je naravno to velika mana nano kartice u kombinaciji sa 4k Tv-om (nedostatak HDMi 2.0)
Ali opet ako se mora imati 4k 60hz onda to nano moze ali preko DP naravno takvi tv- uredjaji su skuplji i nisu nesto pretjerano dostupni na trzistu.
 
Znaci, uzmes neki Nano za 650E,
i onda mora neki 4K TV od nekoliko hiljada evra,
a, ovamo neka 980Ti za 700E i neki 4K TV za 1.000E,
i jos imas mnogo bolje performanse,
nema sta, to je pravi entuzijazam.:D
 
To što nisu stavili HDMI 2.0 je potez godine. Nemam pojma zašto, svakako nije skupo, naročito kad se uzme u obzir njena cena.
 
Srbija ima potpuno druge filozofije, zato i bežimo iz nje kad možemo. :D
 
Znaci, uzmes neki Nano za 650E,
i onda mora neki 4K TV od nekoliko hiljada evra,
a, ovamo neka 980Ti za 700E i neki 4K TV za 1.000E,
i jos imas mnogo bolje performanse,
nema sta, to je pravi entuzijazam.:D

Može.. al´ ti treba i sekirče! :d
 
AMD-ova odluka da ne stavi HDMI 2.0 je cisti "hir" i nista vise. Kada su predstavili Fury X receno im je da je to mana, sada sa Nano teraju po istom iako je u pitanu ITX segment i jasno je da ce ici u kombinaciji sa TV. Cisto sumnjam da to nije moglo elegantno da se resi nego kad nesto zap*zde onda bas teraju do kraja.
 
Dobri su odgovori. "Ako kupujete kartu od mnogo evra, onda na televizor dajte mnogostruko više" iako za time nema nikakve potrebe, "imate jedan model, pa čak i dva sa displejportom" iz čega je jasno da je izbor ne samo limitiran i geografski i po tipovima modela (svi znamo da je bolje birati između 3 uređaja koja su nedostupna u Srbiji nego između 40 uređaja od čega je 30 dostupno u Srbiji), do "ma može u 30 Hz, znači može nekako", pri čemu je naravno ovo indikator da nikada nisu videli sliku u 30 Hz jer tu i miš secka, a kamoli ostalo. Ta slika je jednostavno neupotrebljiva.

AMD-ova odluka nije hir. Verovatno je reč o svesnom potezu. Ili znaju da neće prodati puno primeraka pa im je bilo nepotrebno, ili ne žele da plaćaju HDMI asocijaciji novac za licencu HDMI 2.0 konekcije (to se plaća po primerku, ne znam koliko, ali par dolara puta toliko i toliko kartica, pa nije isto da li se plaća 5 ili 35 dolara - pri čemu nemam pojma koje su cene, ali pretpostavljam da je HDMI 2.0 licenca/konektor skuplji od 1.4). Alternativno, možda šefovi jednostavno ne prate stanje industrijskih standarda u svetu multimedijalne industrije. Sa druge strane, ne igra se svako u 4K u najzahtevnijim naslovima, pa će i 10-15% sporija kartica da posluži sasvim fino. Pošto, jelte, može da baci sliku koja zapravo radi na TV.
 
Mislim da je problem sto Fiji vec nije podrzavao HDMI 2.0 pa zato nisu ni mogli da ga ubace u Nano.
Postoji logika u samom chipu koja se brine za slanje slike preko razlicitih standarda i onda nije implementirana a dodavanje iste u Nano bi ipak podrazumevalo reviziju GPU-a sto vec nije mala stvar.
Verujem da bi AMD ubacio HDMI 2.0 u Nano da je mogao samo da ga 'doda' jer je ta sitnica po meni najveca mana kartice.
 
Poenta je da loše zvuči i da je to još jedna glupost koja im nije trebala.
 
'Problem' ce biti 'resen' ako cena adaptera bude minimalna.
 
'Problem' ce biti 'resen' ako cena adaptera bude minimalna.

Tj ako dolazi u kutiji s kartom.
Ja ne znam sto bi se neko smarao da kupuje kartu koja generalno nije brza pd 980ti, isto kosta (ili cak vise) i jos da kupuje adapter.
 
Pogledajte prilog 181002

I evo ga Fury X na tronu najnovija igrica "Star Wars Battlefront" i Fury odnosi pobjedu kako vrjeme prolazi uz nove drivere Fury X preuzima primat Well done! :banana:

http://www.guru3d.com/articles_page...ta_vga_graphics_performance_benchmarks,6.html - LINK

To što su 380 i 285 2x slabije od 960 2gb, koji Nvidia izbacuje iz ponude, nema veze.
Jednostavno se nesrećnici trude da ubede ljude kako su im karte iz visokog segmetna konkuretne.
Nisu imali para da plate i za rezultate ovih nižih segmenata :S:
 
To je UHD rezolucija tu ni GTX960 ni R9 380 nemaju sta da traze, za tu rezoluciju treba karta iz vrh ponude ili SLi CF, otvori link ubacili su rezultate i za druge karte pa ako te nesto konkrentno interesuje pogledaj ;)
 

Jaooooooo koja dominacija Fury X kartice pa gle na 1440p u Multiplayer modu 17% Fury x brzi od GTx980ti pa dominacija, a na 2160p blizu 20%, stvarno ocekujem dominaciju u Dx 12 naslovima.
Zanimljiv je cpu overhead i7 tek na 4.4Ghz moze da isprati fury-x dok GTX980 ti i sa 3.5Ghz gotovo da pruza maximum, morace AMD raditi na ovome nije cudo sto na nizim rezolucijama Fury-x ne moze da prati Gtx980ti, tek na vecim rezolucijama kad sav teret preuzme grafika, Fury -x sustize i prestize GTX980ti.
Ne razumijem zasto ovolika procesorska snaga treba da se iz Fury-x kartice izvuce maximum, ocito je i po ovome testu da je Fiji XT jak mocan chip koji snagu pokazuje tek kad se odvrnu detalji i pritisne gpu tj na UHD i u kombinaciji zestoko Oc-vanog procesora (podrazumjeva se i7 bjesno OC).
Mislim da je test pokazao realnost s jedne strane snagu Fiji Xt chipa i problem sa cpu overhead-om.
 
MIslim da opet brzas, :D
pogledaj ovde,
http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/software/games/36799-benchmarked-star-wars-battlefront-beta-oct-15.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/star_wars_battlefront_beta_vga_graphics_performance_benchmarks,6.html

=========.png -----------------------------.png

Samo na onom sajtu su nasli neki CPU overhead, dok na svim ostalim sajtovima ne postoji taj problem,
mozda je bio neki bug ili neki specifican scenario koji je doveo do tog veceg rezultata,
zar nije logicnije da se prihvate rezultati sa vise sajtova ili samo sa jednog,
ili ce opet da bude sortiranje sajtova po "crvenoj" boji...:smoke:
 
U prvom testu se vidi da igra ne koristi cf pa je amd 295x2 u frejm ista sa 290x. Fury povećava frejmove na 2k rez mnogo čudan test. Na guru3d mi je sve realnije iskreno. Fury x kida I titana x I 980ti u star wars igri.
 
Poslednja izmena:
MIslim da opet brzas, :D
pogledaj ovde,
http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/software/games/36799-benchmarked-star-wars-battlefront-beta-oct-15.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/star_wars_battlefront_beta_vga_graphics_performance_benchmarks,6.html

Pogledajte prilog 181572 Pogledajte prilog 181573

Samo na onom sajtu su nasli neki CPU overhead, dok na svim ostalim sajtovima ne postoji taj problem,
mozda je bio neki bug ili neki specifican scenario koji je doveo do tog veceg rezultata,
zar nije logicnije da se prihvate rezultati sa vise sajtova ili samo sa jednog,
ili ce opet da bude sortiranje sajtova po "crvenoj" boji...:smoke:

Ne brzam ja nego ti u zelji ili u imaginarnom ideoloskom, a opet zamisljenom zelenom pobjednickom svjetu ne gledas test, vidi se na linku koji sam ja citirao da se radi o multiplayer scenariju dok je na linkovima koje ti postavljas rjec o singl player testiranjima.
Nije nikakv bug nego jednostavno u Mp potreban je sto jaci cpu (nadam se da toliko znas i da ne vrtis samo beze benchmarke jer to nije ono realno stanje u igrama, samo se sjeti scenarija crysis 2 gdje benchmark pokazuje jedno igra sasvim drugo i bezbroj je takvi primjera gdje benchmark in game ne prikaziva realno stanje) da bi se ispratile AMD high end karte i zato i jeste potpuno realan i tacan link kojeg sam ja citirao sto ne kaze da nisu tacni ni linkove koje ti postavljas samo se radi o razlicitim podesavanjima i SP testiranjima u odnosu na MP.

Nadam se da si shvatio da nije sortiranje po "crvenoj" boji nego realnost da je Fury-x sve opste gledano brza karta od GTX980 ti u ovom testu/igri.
 
Ne brzam ja nego ti u zelji ili u imaginarnom ideoloskom, a opet zamisljenom zelenom pobjednickom svjetu ne gledas test, vidi se na linku koji sam ja citirao da se radi o multiplayer scenariju dok je na linkovima koje ti postavljas rjec o singl player testiranjima.
Nije nikakv bug nego jednostavno u Mp potreban je sto jaci cpu (nadam se da toliko znas i da ne vrtis samo beze benchmarke jer to nije ono realno stanje u igrama, samo se sjeti scenarija crysis 2 gdje benchmark pokazuje jedno igra sasvim drugo i bezbroj je takvi primjera gdje benchmark in game ne prikaziva realno stanje) da bi se ispratile AMD high end karte i zato i jeste potpuno realan i tacan link kojeg sam ja citirao sto ne kaze da nisu tacni ni linkove koje ti postavljas samo se radi o razlicitim podesavanjima i SP testiranjima u odnosu na MP.

Nadam se da si shvatio da nije sortiranje po "crvenoj" boji nego realnost da je Fury-x sve opste gledano brza karta od GTX980 ti u ovom testu/igri.

Ufff,:shock:
ne znam odakle da pocnem. http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/software/games/36799-benchmarked-star-wars-battlefront-beta-oct-15.html.

"Despite the solid graphics, high-end models shouldn’t run into any serious issues when it comes to massive 40 player maps".
Znaci testirano u MP. :rtfm:

http://www.guru3d.com/articles-pages/star-wars-battlefront-beta-vga-graphics-performance-benchmarks,2.html

Testirano u mapama u MP modu. Stvarno ne razumem, kao da ne citas testove.

Pa, bre, ja izvrteo silne testove na 980 Temi,
HT-ON vs HT-OFF, i pokusao da objasnim te neke "relacione":D odnose koje postoje kod proceva u igrama, pa i u MP igrama,:eyebrows:
ne razumem, kao da pricas napamet, kao da i ne citas pazljivo sta se pise i objasnjava...;) :rtfm:
Nemo se ljutis , ali tako ispada.:)
 
Poslednja izmena:
Svi bismo zeleli da smo takvi testeri.

[/sarcasm]
 
Ma, nisam mislio da sad ja nesto testiram i kao nesto edukujum siroku narodnu masu,:D
nego, sam samo postavio rezultate i uporedio ih,
i dosao do zakljucka da ima odredjenih benefita od HT-ON u igrama, a narocito u MP,
i sad @Goldi, kaze da se ne razumem ni u te neke osnovne stvari kod testiranja proceva.
U tom smislu, sam odgovorio,
i u smislu, navodjenja argumenata u toj nekoj raspravi.
Nisam ni morao da kacim rezultate,
ali, reko, :eyebrows:,
da postavim na forum, mozda i nekog interesuju ove stvari.
Mozda, uradim i testove,
3.9ghz vs 4.8ghz, bas me interesuju ti neki dobici i koliki su, prilikom kloka proca.
 
Nazad
Vrh Dno