Šta je novo?

Apple Mac book pro i wi fi mreza u firmi

zoki

Čuven
Učlanjen(a)
17.06.2002
Poruke
223
Poena
620
Imam sledeci problem. Znaci u celoj firmi je wi fi mreza sa TP Link ruterom TL-WR841HP i TP Link ekstenderima. PC racunari i android telefoni se kace bez problema, ali Macbook i iPhone nista. Znaci okaci se normalno, kaze pun signal ali net ne radi. Cak smo iskljucili i key tako da je mreza slobodna i nece. Ima li neko da mi kaze zasto nece? Nisam neki majstor za Mac ali ako neko zna sta je po sredi da pokusam da namestim.
 
Probali, airpoint uopste nema. Nudi wi fi. Nemam sta da obrisem. Koliko sam procitao tamo ni mnogima iz datog posta nije pomoglo. Tip iz iStylea kaze da je do rutera. Malo glupo da se PC i android kace bez problema a apple proizvodi nece.
 
Probali, airpoint uopste nema. Nudi wi fi. Nemam sta da obrisem. Koliko sam procitao tamo ni mnogima iz datog posta nije pomoglo. Tip iz iStylea kaze da je do rutera. Malo glupo da se PC i android kace bez problema a apple proizvodi nece.
Pogledaj koji standardi 802.11 su uključeni (a, b, g i n) na ruteru.
 
Namesten je na n, ali probano je i sa drugima.. Bio je tip koji je namestio mrezu, ali nije familijaran sa Apple proizvodima. Ni njemu uopste nije jasno zasto nece. Jer taj isti Mac kod kuce datih osoba se normalno kaci. Iz iStyle su rekli da se stavi najveca zastita jer ako nje nema Mac nece da se kaci. Stavljeno je WPA2/SSK (valjda...). Cak smo stavili i free wireless ni onda nece. U stvari ponekad se i ukaci ali radi toliko sporo da to nije normalno. Inace u kancu mi je net 50/50 optika. Donece drugi ruter pa cemo da vidimo kako onda hvata.
 
Koji OS imas? Ako je Yosemite,onda je to ozbiljna prica,ima na apple forumu tema sa preko 3200 postova na tu temu,ja sam jedan od pomenutih koje takodje zeza i resio sam da prodam mbp i napravim pauzu malo jer nemam zivaca vise,probao svasta i isto ,od kako sam presao sa Mavericka wi fi uzasno pravi haos,nekima i bluetooth,ta kombinacija,neki od predloga su bili da kada se bluetooth iskljuci kao wifi proradi,sa ovim update (10.10.3) nesto i radi,al pada brzina sama od sebe ono sto je definitivno koliko sam ispratio,bez potrebe je menjati ruter,isto kao sto nigde nije navedeno koji su uredjaji na udaru,jer kukaju ljudi koji imaju i mbp 2011 i novije(i to neke zverine s 1tb,32gb rama,...) . Proceni sam,al neformalni savet je da ne menjas ruter,niti key smeta .
 
Sad su otisli na sluzbeni put. Kad se vrate videcu. Inace necu da menjam ruter koji imam vec cu da dodam samo jos jedan. Meni net ide u Mikrotik obican ruter koji nema wireless, pa iz njega ide u WAN TP Linka. Posto mi je slobodan jos jedan ulaz na mikrotiku samo cu da dodam pa da vidim da li radi. Inace mac je kupljen prosle godine, ne znam koji je operativni sistem. Ali ni iPhone 6 koji je uzet preko Telenora ne radi. Uzet je cim se pojavio kod nas. AKo ti to nesto znaci da ustanovis koji je OS. Probacu da iskljucim bluetooth pa cu da vidim da li radi.
 
bluetooth je opcija koju cesto pominju,kad se iskljuci,wi fi prorardi,al sve se odnosi na yosemite uglavnom OS,na maveriku je radilo sve ok,poslacu ti link ako hoces gde ima preko 3000 postova na tu temu i nazalost sve bezuspesno,hiljade opcija ljudi nude,al nema konkretno od apple resenja za sada,a za iphone 6 nisam ispratio iskreno,jer moj je 5 i ja sam jos na 7.1 nisam dizao na 8cu ios zbog JB.
 
Molim te posalji link da pokazem direktoru da nije do majstora koji su namestali mrezu. Hvala unapred.
 
poslao sam ti poruku sa detaljima,to je na zvanicnom apple sajtu- Apple Support Communities - tema je OSX Yosemite Wifi issues ima oko 215 strana (preko 3200 posta)
 
Problem sa Wi-Fi em je bio na prvim verzijama Yosemite -a. Uradiš softver update i to se reši. Što se problema tiče sa povezivanjem Apple uređaja na Wi-Fi kada se drugi uređaji normalno povezuju, uglavnom rešenje bude da se enkripcija šifre Stavi da bude wpa2+psk i to reši problem. Ako je i dalje isto, uradiš update firmware-a rutera. Na samim Apple uređajima izbriše mrežu iz zapamćenih i restartuješ ih.
Ukoliko sve to ne pomogne, menjaš ruteru. Ovo je standardni problem sa korisnicima koji imaju Telekom ruteru i ADSL! Problem se upravo manifestuje tako, da se drugi uređaji povezuju normalno na Wi-Fi, a Apple neće.
 
Nije Telekom ruter vec TP link koji nije uopste jeftin. Kostao je oko 14.000. Net nije ADSL vec fiber optik 50/50. Citao sam postove koje mi je raligno011 poslao, ljudi su menjali i po 3 rutera i nije radilo. Problem u operativnom sistemu. Apdejt je uradjen. Nismo probali da ugasimo bluetooth, kazu da to moze da pomogne. Cekam da se vrate sa sluzbenog puta da donesu Macove pa da vidim. Drugo koliko sa, video jedan tip jeste uspeo promenom rutera ali isti model a drugi komad. Dok drugom to nije uspelo pa je menjao i firme i modele pa opet ne radi.
 
Poslednja izmena:
Evo cisto da javim na kraju sta je proradilo. Stavili smo neki D-Link ruter i radi. Radio i sa Cisco, ali bilo je kilavo ne samo Mac vec i PC. Sve u svemu nije hteo da radi ni sa jednim TP Link ruterom. Probali smo jedno 5 modela.
 
Nazad
Vrh Dno