Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
Da se ne postavljaju novosti u Note 4 temi, evo najnovijih traceva vezanih za naslednika:

Samsung Galaxy Note 5: USB 3.1 Type-C, UFS 2.0 Flash, No 4K Display (Rumors)
Thinner Note 5 said to come with Type-C port, UFS memory, and a huge battery

I da izdvojim najbitnije:

-According to a new report citing inside sources and statement made by various Samsung employees on Weibo, the Samsung Galaxy Note 5 will come with an USB 3.1 Type-C connector.
By the sound of this report, although it isn’t explicitly mentioned, the duo (yes, USB 3.1 and Type C don’t necessarily go hand in hand: one is a standard and one a type of connector) will be paired with the USB Power Delivery v2.0 specification with the help of which, the Type C connector can can support up to 100W power delivery. For comparison’s sake, the previous standard (Power Delivery v1.0) supports only up to 7.5W which means that this new tech will charge your device a whole lot quicker.

-The report also goes on by saying that, unlike other rumors have claimed, the Galaxy Note 5 will not come with a 4K display. It will be able to output to one though, thanks to USB 3.1 and its double theoretical bandwidth (10GB/s vs 5GB/s).

-Also, the Note 5 will reportedly feature UFS 2.0 Flash memory. Debuted on the Galaxy S6 and S6 Edge, UFS 2.0 replaces the eMMC 5.0/5.1 standard bringing an important boost writing and reading speeds to/from the internal storage.
UFS 2.0 also allows for simultaneous read/write operations among other technical benefits.

-They said we can expect a larger, 5.9" display, seemingly with the same Quad HD Super AMOLED tech we have now, a relatively thin 7.9mm frame, which, however, will house a large, 4100mAh battery, and a new chipset, which might be an upgraded version of the screeching 7420 that is in the Galaxy S6.

Kao i obicno najava pocetkom septembra.
 
Ako zadrzi dimenzije i bude imao sve ovo pomenuto,bice to jedno od najvecih unapredjenja na note seriji od kada postoji!!
 
Sto najgore ja verujem u ovu batetiju od 4100mah. Bilo je nekakve price da ce ram modul i soc zauzimati nikada manje mesta i da ce se tako otvoriti prostor za bateriju.

Nadam se da nece ici na 4k. Ali..


Kinezi su javili da je 5og Sep. predstavljanje.

Edit: da li ce izbaciti note 5 edge verziju ? ;)
 
Poslednja izmena:
u kini su se pojavili novi tracevi. navodno baterija nece moci da se menja a i nece imati mesta za memorijsku karticu.
ovo za bateriju mi je logicno jer ce biti 4000mah ali za sd karticu..
 
Poslednja izmena:
OnLeaks ‏@OnLeaks 3 hours ago

#Samsung's Galaxy Note5 speaker finally moved to the bottom edge, next to the stylus. Same edge but opposite side for the headphone port...
 
E dobro je, vec sam se uplasio da su stereo ubacili...ni moraju nesto da ostave i za Note 26 izgleda.
A da su izbacili mem karticu ne bi me cudilo uopste
 
Ja mislim da ce izbaciti slot za mem. karticu jer im se ''moze''. I dalje ce Note biti najjaci phablet a koristice i tu cinjenicu da je toliko popularan uredjaj da kupci nece zaliti 100-150e vise za verziju sa vise memorije, njima je cilj zarada a do sada smo videli da im to sjajno ide i pored toga sto mogu da se sprdaju sa dizajnom, plastkom i propustima u izradi (kao sto je to bilo do kraja 2014.), e sada ce N5 biti ponovo najjaci uz premium izradu ali ko hoce 64-128Gb memorije morace debelo i da plati ;) Daj boze da gresim ali..

Tako to ide u neolib. kapitalizmu a neki i dalje mogu da veruju da je samsung deda mraz koji deli poklone i srecu ljudima za dzabe :d
 
ma samo bojkot i kupovina kineza,zaebi pricu :)
 
Kad Kinezi naprave nesto nalik Note seriji može bojkot, dotle kao što HSV reče...može im se.
 
Da može im se. Prvo je KitKat upropastio upotrebu sd kartice, pa je lollipop to malo popravio a sad je Google u M preview konačno udahnuo novi život za sd kartice ali veliki proizvođači su odlučili da ih izbace... :wall:
 
Ali nije kriv Samsung za to, nego je Google to "opravio" KK.
 
^ to je tacno ali da li je google kriv sto S6/Edge/Active nemaju micro sd slot (posle toliko samsung telefona sa prosirenjem memorije) ili je to zbog samsung pokusaja da glume jabuku i zarade jos vise? :)
 
Poslednja izmena:
bogu hvala pa ima root i mogucnost da se omoguci upis po kartici i na 4.4, ali kad nemas karticu uopste e onda je nemos zakucati cekicem tj hardverski ugraditi slot!
 
^ to je tacno ali da li je google kriv sto S6/Edge/Active nemaju micro sd slot (posle toliko samsung telefona sa prosirenjem memorije) ili je to zbog samsung pokusaja da glume jabuku i zarade jos vise? :)

Imas za i protiv. Za je da je sigurnije, stabilnije i brze, bolje radi sistem i sve bez SD, a losije je sto nemas prostor. Kolika je verovatnoca da crkne interna memorija, a koliko eksterna?

Inace meni je nebitno 32 giga puna kapa, ali ne vidim da se nesto ljudi puno bune koliko je samo prodato iPhone-a, pa niko ne kaze nista za sd slot?

Jos nesto. Kada imas micro sd slot, placa se patent, licenca ili sta vec nekome par dolara. Tako da ovi koji nemaju, ne moraju da placaju. 10 miliona uredjaja - 40 milki $ za to, a gde je ako se proda vise.
 
Haha za i protiv :)

ali ne vidim da se nesto ljudi puno bune koliko je samo prodato iPhone-a, pa niko ne kaze nista za sd slot?

Od apple korisnika ocekujes da se bune oko memorije? Vecina nece ;)

Al' da se vratimo na Samsung - mogu oni da ugrade 32Gb brze i ''sigurne'' memorije + micro sd slot ali ne, hoce da izbegnu placanje patenta + da glume jabuku i za vise memorije traze 100e ili koliko vec :)

A 32Gb verzija ima samo 24Gb na raspolaganju, kada pogledas hardver S6 i Edge (sjajna kamera i kamkorder i fotografije koje zauzimaju bar 7-8Mb u proseku + 4k video koji prosto jede memoriju, mocan cipset koji je zvace sve hd igre a zna se da te hd igre zvacu i prostor, wolfson dac i hi res audio podrska a jedna takva pesma od 3-4 min zauzima i po 250-300Mb.. i da ne nabrajam. Koliko se samo kukalo na Galaxu Nexus internu memoriju pa na G2 16Gb, cak i 32Gb (i na sve slicne modele) a sada je sve to ok za daleko mocniji i skuplji flaghip :)

E sad naravno da ce se potezati agrumenti sta ko koristi a sta ko ne, sada je svim samsung fanovima dosta i 32 (24Gb) :) Nekada (ne tako davno) to prosirenje bese bitna prednost za samsung.

Ali ajde da pricamo realno, zamisli neko ko je platio 500e+ za telefon sa takvih hw 'oce da dokupi mem. karticu po izboru.. neka tih 24Gb za osnovne aplikacije i igre pa i navigaciju (a veci broj mapa i podataka moze da pojede prilicno prostora) a sta cemo onda sa lossles muzikom i 4k npr? Cemu taj limit na skupom uredjaju? (a zna se cemu, profit od skupljih verzija + neplacanje licence).

Zamisli da imas suv ili sportski auto sa rezervoarom od 24 litra :d gde god da krenes ima da se tripujes oko toga.

Sansa da ti crkne kvalitetna i brza, sigurna micro sd kartica je veoma mala, pre ces da je izgubis ako je cesto vadis iz telefona.

Da li bi bilo kome od samsung korisnika smetala ta najbrza interna memorija + micro sd? Da li bi se iko zalio i rekao - ''e majku im kulovsku, dao sam silne pare za flagship sa prosirenjem memorije, ovo je poslednji put da kupujem samsung''? :d

I da ne sirim polemiku, sve je jasno odavno, samsung pokusava da grabi jos para i glumata apple a koliko vidim to im ide sasvim dobro na polju ''odbrane'' koju fanovi plasiraju opravdavajuci nebulozne, kulovske poteze kompanije :)
 
Poslednja izmena:
ja mislim da na svetu ne postoji čovek koji koristi SVE ovo što si nabrojao da jede prostor
 
Ma gde bre ne postoji :) Razumeo bih taj stav da pricamo ovde o 64Gb/128Gb verzijama koje nemaju bloat i slicne gluposti.

Aj ako izuzmemo navigaciju jer se u razvijenom svetu koriste posebni uredjaji za to, zasto mislis da je nerealno da neko hoce da ima 10Gb lossless muzike na skupom smartfonu sa jednim od najboljih audio cipova + 10Gb aplikacija i hd igara i da mu ostane jos bar 15Gb lufta za fotografije i 4k video? Cemu sve to, tako dobar hw/sw paket ako ces da imas kolicinu memorije iz 2011 godine? :)

Keve mi, ne verujem sta citam, 24Gb i takav telefon u 2015. godini a sta se do pre pola godine pricalo za kolicinu memorije i mogucnost prosirenja :)
 
Poslednja izmena:
A kad vidim ovo poredjenje sa brzim kolima, zapitam se da li ljudi stvarno misle da ferrari ima rezervoar 2000l? Pa i 4.0 audi npr predje oko 300km sa rezervoarom, kad se cepa muski. Neka stave da bude minimum 64GB flash memorije i sasvim dovoljno, cak i dosta bolje od bangave sd.
 
slazem sa sa hsv. sramno je sto dodatnih 32gb valjaju za 100e..(naravno ne mislim samo na samsung) kada su se vec upustili u tu pricu onda 64gb osnovni 128gb premium i udri
 
pa samo taj uslov oko lossless muzike je praktično eliminišući, sa tim se zamlaćuje 7 promila populacije :D
 
Pa ne mislim ni ja samo na samsung, daleko od toga i sto je najgore mislim da ce do sledece godine jos neki proizvodjaci preci na tu ''politiku''. Imacemo telefone sa 5mm kucistima, brutalnim hardverom, 4k displejima, jos boljim 4k kamkorderima i kamerama.. sve to uz baterije od cak 2300 mAh i uz 32Gb bez prosirenja a onda cemo da citamo opravdanja koje pisu fanovi svake kompanije koja krene tim putem :)

pa samo taj uslov oko lossless muzike je praktično eliminišući, sa tim se zamlaćuje 7 promila populacije

Nebitno, evo 320 kbps mp3.. bez problema ces da napunis 5Gb, znaci ostane ti jos 19Gb plafon za sve ostalo :)

sa tim se zamlaćuje 7 promila populacije

A bar 60% navodi wolfson kao veliku prednost :)

Mislim svestan sam da ima ljudi koji ovde telefone od 500e+ koriste samo za fb, WA, bench forum, sitne igre, skrnavljenje fotografija u filter programima i pokazivanje u kaficu ali dajte budite malo realni :)

I ne zaboravite da mi ovde pricamo o Note 5, uredjaju koji ce biti bar za 20% mocniji od svemocnog S6/Edge, 24Gb je smesna kolicina memorije :) naravno ako sve te glasine budu tacne a kako su krenuli..
 
Poslednja izmena:
Pa ne mislim ni ja samo na samsung, daleko od toga i sto je najgore mislim da ce do sledece godine jos neki proizvodjaci preci na tu ''politiku''. Imacemo telefone sa 5mm kucistima, brutalnim hardverom, 4k displejima, jos boljim 4k kamkorderima i kamerama.. sve to uz baterije od cak 2300 mAh i uz 32Gb bez prosirenja a onda cemo da citamo opravdanja koje pisu fanovi svake kompanije koja krene tim putem :)



Nebitno, evo 320 kbps mp3.. bez problema ces da napunis 5Gb, znaci ostane ti jos 19Gb plafon za sve ostalo :)



A bar 60% navodi wolfson kao veliku prednost :)

Mislim svestan sam da ima ljudi koji ovde telefone od 500e koriste samo za fb, WA, bench forum, sitne igre, skrnavljenje fotografija u filter programima i pokazivanje u kaficu ali dajte budite malo realni :)

I ne zaboravite da mi ovde pricamo o Note 5, uredjaju koji ce biti bar za 20% mocniji od svemocnog S6/Edge, 24Gb je smesna kolicina memorije :) naravno ako sve te glasine budu tacne a kako su krenuli..

Budi ti realan, i shvati da cela Amerika koristi spotify. Ko zna kakve azijati imaju pakete kod operatera, boli ih uvo da skladiste muziku i video u telefonu.
 
Gledaju svoj interes i kako što više da zarade. Baš njih briga za potrošača. Realno dobra brza sd kartica košta dosta para. Ako ti je baš potrebno više memorije platiš malo više nego što bi platio kvalitetnu sd karticu i to je to. Jeste *****no ali šta da se radi... Zbog čega nisu stavili 64gb i 128gb, za s6 active? ;)
 
Mislim svestan sam da ima ljudi koji ovde telefone od 500e+ koriste samo za fb, WA, bench forum, sitne igre, skrnavljenje fotografija u filter programima i pokazivanje u kaficu ali dajte budite malo realni :)
pa to i jeste realno. i nije "ima ljudi" nego većina tako i koristi. + posao. to što si ti nabrajao sa 4k i flacom se meri u promilima. realno :D
 
Budi ti realan, i shvati da cela Amerika koristi spotify. Ko zna kakve azijati imaju pakete kod operatera, boli ih uvo da skladiste muziku i video u telefonu.

Sve je to lepo ali ajde neka samsung napravi javnu anketu i pita svoje korisnike ili potencijalne korisnike da li hoce N5 sa 32(24)Gb memorijicom bez prosirenja ili 64Gb verziju za 100e+ vise ili su vise zainteresovani za onu hvaljenu samsung politiku do 2015. sa dovoljnom kolicinom memorije + micro sd ;)

to što si ti nabrajao sa 4k i flacom se meri u promilima. realno

Promilima a.. aj ovako Vojkane, nadji neku najsiromasniju drzavu U Evropi (a da nije Srbija, nije fazon :d) i nadji random koncert, ne stariji od 2012 godine. Duboko udahni i pokusaj da prebrojis displeje koji sijaju u vazduhu. Bice ih vise nego ljudi :d
U poslednje vreme sve je vise uredjaja koji snimaju 4k. Aj nebitno, tu su vremenski limiti, pregrevanje itd. Cak ni koncert snimljen u 1080p nema sta da trazi u toj smesnoj internoj memorijici uz sve ostalo cime prosecan korisnik moze da je optereti ;)

Nemam ja nista protiv ni da je nekome 8Gb iz neksusa 4 dovoljno.. ali sam itekako protiv limita memorije i to u doba kada su smart telefoni hardverski/softverski sve mocniji a i sve skuplji.

Da je LG izbacio telefon sa samo 24Gb korisnog prostora ovde bismo citali pljuvanja od istih ljudi kojima je sada sve to ok, pa cak ima i prednosti :d
 
Poslednja izmena:
To sam i ja hteo da napišem.Ko još skladišti 10gb igara na s6 gde baterija traje 3 sata sot i uz to još 10gb lossless muzike i na sve to snima 15gb 4k videa svaki dan.
S takvim načinom korišćenja morao bi da puni telefon 4 puta na dan a eto onda prilike da to prebaci i na računar :)
 
Sve je to lepo ali ajde neka samsung napravi javnu anketu i pita svoje korisnike ili potencijalne korisnike da li hoce N5 sa 32Gb memorijicom bez prosirenja ili 64Gb verziju za 100e+ vise ili su vise zainteresovani za onu hvaljenu samsung politiku do 2015. sa dovoljnom kolicinom memorije + micro sd ;)

Koliko god ti bio tvrdoglav, cloud je buducnost. Flash u telefonu ce se svesti na osnovne aplikacije, posto ce se vrv u buducnosti i veci deo aplikacije nalaziti na oblaku.
 
Promilima a.. aj ovako Vojkane, nadji neku najsiromasniju drzavu U Evropi (a da nije Srbija, nije fazon :d) i nadji random koncert, ne stariji od 2012 godine. Duboko udahni i pokusaj da prebrojis displeje koji sijaju u vazduhu. Bice ih vise nego ljudi :d
U poslednje vreme sve je vise uredjaja koji snimaju 4k. Aj nebitno, tu su vremenski limiti, pregrevanje itd. Cak ni koncert snimljen u 1080p nema sta da trazi u toj smesnoj internoj memorijici ;)

sve me strah snimaju 4k tako u mraku polupijani dok ih masa gura i sve se trese :D
ok i? snimiš koncert, dođeš kući, nakačiš se na kućnu mrežu, automatski se sve prebaci na komp i/ili cloud, kad ti zafali prostora obrišeš ceo dcim folder sa telefona i sve 5.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja hteo da napišem.Ko još skladišti 10gb igara na s6 gde baterija traje 3 sata sot i uz to još 10gb lossless muzike i na sve to snima 15gb 4k videa svaki dan.
S takvim načinom korišćenja morao bi da puni telefon 4 puta na dan a eto onda prilike da to prebaci i na računar :)

Pa da, najbolje je koristiti S6 kao S3, i sto se tice memorije a i baterije, jer to je sada tako kul i in :)

Mi ovde pricamo o Note 5 (najjacem phabletu koji ce se pojaviti u 2015.), uredjaju koji nece kupovati osnovci nizih razreda za ubijanje dosade na istoriji i matematici vec ljudi koji ocekuju koriscenje svega sto taj uredjaj pruza ali sa sto manje limita.
Dalje, za Note 4 se pominje cak 4000 mAh baterija, aj sad reci da to nije dovoljno za celodnevno maltretiranje telefona na razne nacine? Jasno je da memorija moze da bude ogranicenje.

E zato pisem da ce 32Gb bez prosirenja biti fail, i pored svih storage kumulonimbusa na svetu :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno