Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Zali se upravi samsunga,sta da ti kazem. Do sada si vec sam trebao da shvatis da svi daju na kasicicu i dok bude ovaca bice i sisanja ;)
 
Ma kakav G4 Pro, bice gomila standardnih problema kao i obicno kod LG-ja. Od Nexusa najvise ocekujem. :)
 
galaxy-note-5-leaked-2.jpg


galaxy-note-5-leaked-3.jpg


galaxy-note-5-leaked-4.jpg


Confirmed: Galaxy Note 5 will have 4GB RAM, Exynos 7422
 
Meni je ovo izduženi s6... Više volim plastiku, šteta što nisu ostali dosledni note liniji... Ja sigurno neću prelaziti sa note 4 na 5...
 
lepsi od svih verzija note uredjaja do sada.
 
Slazem se note 5 bice vrv, i onako note 4 nije doneo nista novo u odnosu na note 3 ovaj bice vrv
 
Pa jeste najlepši do sada, ali meni ova leđa nisu nešto preterano oduševila niti vidim neko značajno poboljšanje u odnosu na note 4...
 
Nemam pojma. Nisam nešto oduševljen, kao ni izgledom s6... :)
 
Tako je to, ja koristim note 3 od kad je izasao, i htio da napravim upgrade na note 4 , idem do mobilaru da vidim taj famozni note 4 ,sa mene nosim 300 eura za doplatu, de da vidim taj note 4 prvi utiski su bili covece zasto da dajem 300 eura za isti mobilni, 5 min se vrtim u mjesto znoje mi se ruke mislim dali da uzmem ili ne, i jedva sam izasao i spasio 300 eura :D

Mislim da ovaj note 5 bice pravi upgrade
 
• Battery: 3220 mAh

1gb rama više, lajsna bolja, kamera nijanse, cena veća 200-250€ :)


Propustiću...
 
Poslednja izmena:
Slažem se. Drugar ima note 3 i nije neki ogroman upgrade na note 4. Ali nije baš tolika doplata, možda kada je izašao. Veći je "upgrade" sa note 4 na 5, ali šta znam... Nešto mi se ne sviđa po ovim slikama...
 
Pu, pa jedino je ta baterija od 4+ mAh bila razlog zbog kojeg sam razmisljao da uzmem tel!!
 
Zar je stvarno nauka da udebljaju milimetar telefon i stave bar 4k mah bateriju? Poceli su mnogo da jure Iphone,plasim se da ce to zestoko da im se obije
 
Videli ste kako je sve krenulo u 2015. i valjda ce uskoro svima biti jasno da ce skoro svaki noviji telefon stizati sa stanjenim kucistem (5-7mm max), sa ovim novim ultra-tankim sony/samsung senzorima i sa tankim baterijama prosecnog kapaciteta :)

Sve govori da se ide u tom pravcu.. napucavace se jezgra i gigaherci, antutu skorovi, generalno softver a posebno softver kamere kako bi se izvlacio maksimum iz 1/2.4-1/3'' senzora itd. Mozda bi sve to bilo i drasticnije u ovoj godini da mnogi proizvodjaci nemaju probleme sa S810.

Vise je razloga zasto je to tako, kao prvo zamislite samo ko bi pozele da zameni N5 sa 4100 mAh za N6 posle samo 12 meseci? Ili S6/G4 sa nekim brutalnim baterijama za S7/G5?
A cinjenica je da se mass potrosaci loze na brojke kao i na cyber tanka kucista telefona, to su jeftine fore koje su oduvek prolazile. Nekada je bilo in imati sto manji telefon (onaj panasonic ili neke nokia minijature) a danas pola Azijata nosi phablete vece od njihovih glava. Iz krajnosti u krajnost, tako ce prodati foru da je bolje imati phablet debljine kreditne kartice a da je nekih tamo 2800 mAh dovoljno, u sledecoj generaciji 2932 mAh ;) :d
 
Poslednja izmena:
Vise je razloga zasto je to tako, kao prvo zamislite samo ko bi pozele da zameni N5 sa 4100 mAh za N6 posle samo 12 meseci? Ili S6/G4 sa nekim brutalnim baterijama za S7/G5?
A cinjenica je da se mass potrosaci loze na brojke kao i na cyber tanka kucista telefona, to su jeftine fore koje su oduvek prolazile. Nekada je bilo in imati sto manji telefon (onaj panasonic ili neke nokia minijature) a danas pola Azijata nosi phablete vece od njihovih glava. Iz krajnosti u krajnost, tako ce prodati foru da je bolje imati phablet debljine kreditne kartice a da je nekih tamo 2800 mAh dovoljno, u sledecoj generaciji 2932 mAh ;) :d

ali oni sa baterijama stagniraju ili čak idu unazad. od note 2 do note 5 baterija nije mrdnula (100 mah ne računam u pomak). da poboljšavaju po malo pa i da ima smisla to što kažeš. ovako su sve gori modeli. nexus 6" 3200 mah. g3 g4 5.5" 3000 mah. motox 5.7 3000 mah. mi note 5.7 3000 mah (oni su carevi ubacili manju bateriju nego što ima 5" mi 4).
 
nema teorije da baterija bude 3200. pogotovu sto ih je huawei mate 7 urnisao u kini i to sve zbog baterije od 4000mah

ako stave 3200 onda stvarno..
 
Sve govori da se ide u tom pravcu.. napucavace se jezgra i gigaherci, antutu skorovi, generalno softver a posebno softver kamere kako bi se izvlacio maksimum iz 1/2.4-1/3'' senzora itd.

A cinjenica je da se mass potrosaci loze na brojke kao i na cyber tanka kucista telefona, to su jeftine fore koje su oduvek prolazile.

Kako mi je ovo poznato sa drugog foruma :d
 
ali oni sa baterijama stagniraju ili čak idu unazad. od note 2 do note 5 baterija nije mrdnula (100 mah ne računam u pomak). da poboljšavaju po malo pa i da ima smisla to što kažeš. ovako su sve gori modeli. nexus 6" 3200 mah. g3 g4 5.5" 3000 mah. motox 5.7 3000 mah. mi note 5.7 3000 mah (oni su carevi ubacili manju bateriju nego što ima 5" mi 4).

Pa i smanjenje od Z2 (3200 mAh) preko Z3 (3100 mAh) pa do Z3+ (2930 mAh ili koliko vec). A sve zbog malo tanjeg kucista, logike bez.

@ fkl

Nesto mislim da samsung boli pisa za lenovo/huawei kada je N5 u pitanju, Note serija ima svoje kupce (desetine miliona) koji ce lako preci preko prosecne baterije zbog najjaceg hw i svega ostalog sto ide uz Note :)
A uz to Samsung izigrava i jabuku (eno najavljene smesne baterijice sa 6c i 6s).

Imas i one kineske telefone/phablete sa 5-6k mAh pa se u svetu prica uglavnom o iphone/galaxy/note uredjajima..

Mada ne treba zaboraviti da je za S6 Active prvo najavljena 3.5k mAh baterija pa se onda par dana pred predstavljanje pominjala 2550 mAh i na kraju ispade sve super kada je S6A u pitanju, Tako da ima jos nade za N5 i 4100 mAh. A mozda izbace i N5 Active sa akumulatorom :D
 
Poslednja izmena:
Ima li kakvih informacija o kameri? Da li je ista kao sa note4 sa poboljsanim softverom ili nesto novo?
 
Ista kao S6, za nijansu bolja nego na N4 - totalno nebitno da bi se isticalo kao neka prednost...
 
Pfff. Ovako na papiru gledano, stvarno ne vidim razlog prelaska sa n4 na n5.
 
kom papiru ? gde su te specifikacije note 5 da i ja bacim pogled ? :)
 
Nazad
Vrh Dno