Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

A i kada apdejtuju ne ubace sve opcije kako bi što više ljudi kupilo nov telefon ...

Note 4 i Note 5 su najbolji primer za to :)

Uskoro stiže Note 6 pa se vi sa Note 5 spremite za isto iskustvo :D

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danilo, sve si ti u pravu, al` slabo mi to pomaze :) Daj nesto konkretno :)
 
Nema tu pomoći... Kupi Nexus... [emoji6] [emoji12]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Čim ubace olovčicu stižem :) Ma mora note da gura dobro bateriju, samo da se sredi ovo curenje sa android system...

Sent from my SM-N920C
 
Mislim na ovo da svaka nova verzija androida ne donosi ništa novo :D

Ovi gore problemi su karakteristični za Samsung softver, a ne za android u celini ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
da si malo pazio procitao bi da sam napisao " za mene ne donose nista novo"... Zato ne apdejtujem... Moje potrebe zadovoljava lolipop i MM me ne zanima. Ne vidim sta tu nije jasno.

Sent from Note 5
 
Za tebe ne, za mnoge(narocito ovde na bench-u) da, tj. one koje zanima Android :) Nadam se da je jasno.
 
mobile data nikad ne ukljucujem...na noti 5 imam po 7 sati SOT... Ne bih rekao da imam bug :D

Sent from Note 5
Imaš, kao i svi mi ostali...Koliko pratim temu, tih 7h ti se jednom desilo, nije standardno trajanje, a iz grafika koje kačiš ne može se videti kako su se ponašale aplikacije...
Svejedno, samo na wi-fi bez mobile data 6-7h nije ništa posebno za amoled ekran, posebno ako koristiš neke tamne teme, pozadine itd...Taj ekran bi trebalo da gura 10-11h neprekidnog browsing-a...
I, bez namere da vređam, za takav način korišćenja, mogao si da uzmeš demo unit i da ti ostane 300eur da častiš ženu novim čizmama ili šta već [emoji3]

sent from e6533
 
Meni je bio veliki wake up za android system a juče npr. ceo dan na wifi...

Sent from my SM-N920C
Ma da, to je standardno, pogledaj moj današnje korišćenje sa uključenom Staminom za koju kažu da radi bolje od doze:
04ecb25b77cc79c7808a6d516bbc987a.jpg

db06dba03878fb1f5170bb2df4ecda90.jpg


Chrome je na prvom mestu jer jare radio 2h samo na mobile data (mada ovi % na 5.0.2 i ne znače mnogo). Ali Google Play Services i Android OS zajedno 3.5h wake up time...Ukupno imam 3h SOT u pola sata poziva.
Ništa bolje nije ni na MMu...kačio sam SS više puta...
Sad se igram sa taskerom, ako uspem da ograničim ove procese, javiću naravno...

sent from e6533
 
Imaš, kao i svi mi ostali...Koliko pratim temu, tih 7h ti se jednom desilo, nije standardno trajanje, a iz grafika koje kačiš ne može se videti kako su se ponašale aplikacije...
Svejedno, samo na wi-fi bez mobile data 6-7h nije ništa posebno za amoled ekran, posebno ako koristiš neke tamne teme, pozadine itd...Taj ekran bi trebalo da gura 10-11h neprekidnog browsing-a...
I, bez namere da vređam, za takav način korišćenja, mogao si da uzmeš demo unit i da ti ostane 300eur da častiš ženu novim čizmama ili šta već [emoji3]

sent from e6533
Meni baterija traje 2 dana. Koristim olovku dosta a pogotovo kod signiranja dokumenata za posao. Note imam godinama pa I note 10.1 tablet. Ne koristim tamne teme.. standard. Nemam volje da se igram.Meni je ovo poslovni fon. A Q30 mi je za privatne potrebe. I to je to.

Sent from BlackBerry Passport
 
Djurkash, vidim na pocetku grafika da si imao neki awake a ugašen ti ekran. Ovo je vidim neki dual sim? On verovatno i više troši bateriju. Mada kod tebe ne vidim ovaj android system, on je kod mene ovih dana bio veliki potrošač. Videću sad sa ovim novim kernelom sta se dogadja, mada treba puno vremena za ove igranke....

Sent from my SM-N920C
 
Mislim na ovo da svaka nova verzija androida ne donosi ništa novo :D

Ovi gore problemi su karakteristični za Samsung softver, a ne za android u celini ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Pa sta znam, ja sam imao problema i na soniju tako da nije samo samsung krivac!!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa sta znam, ja sam imao problema i na soniju tako da nije samo samsung krivac!!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Da...bilo je reči u z3 temi o tome..U pravu si.... Ali krastavac. okrivimo samo Samsung i TW napamet... Jer tu je sigurica... :) Android uglavnom zezne stvar kod apdejta..Samo sto to neki ne veruju :) Sony je imao prilicno cist UI ali update je opet upropastio...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ima i onih koji nece da priznaju jel su dali gomilu para na telefon...ali to ne menja cinjenicu da postoji neki problem uvek!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ima i onih koji nece da priznaju jel su dali gomilu para na telefon...ali to ne menja cinjenicu da postoji neki problem uvek!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Meni je samo zadnji update odradio dobar posao na noti p605 da sam bio iznenađen. fonove nisam apdejtovao.. Neka hvala

Sent from BlackBerry Passport
 
Djurkash, vidim na pocetku grafika da si imao neki awake a ugašen ti ekran. Ovo je vidim neki dual sim? On verovatno i više troši bateriju. Mada kod tebe ne vidim ovaj android system, on je kod mene ovih dana bio veliki potrošač. Videću sad sa ovim novim kernelom sta se dogadja, mada treba puno vremena za ove igranke....

Sent from my SM-N920C
Nije do dual sima, pogledaj ovaj grafik sa istog telefona, i to početak grafika...tada su bili onemogućeni bilo koji tip data konekcije, auto sync i bt,...i pod tim uslovima je i dalje imao malo vremena u budnom stanju, ali ne više od 15tak minuta. Sam stand by sa obe kartice skine jedan jedini % za 6-8 sati (mada, taj jedan, sa 100 na 99% ima možda vrednost 2 "obična" %, ko razume šta hoću reći [emoji3] )
e0a5aa0e62c8c7b373af22abaae2de01.jpg

Pa sta znam, ja sam imao problema i na soniju tako da nije samo samsung krivac!!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Slažem se, ali ti problemi nisu ni deo onih sa TW-om, a to pričam kao bivši vlasnik S1, S2, S3neo, S5neo, Note1-4(uklj Note3neo i Note3DS), Note 10.1 2013 i 2014, tab pro 8.4 i Note pro 12.2...

sent from e6533
 
Poslednja izmena:
Izasao novi update za note 5, ponudio mi vcrs da instaliram (oko 380mb). Plasim se da nije i taj aprilski kao onaj za s7 sto ima battery drain i android system ludi. Cekam da procitam impresije za par dana...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Izasao novi update za note 5, ponudio mi vcrs da instaliram (oko 380mb). Plasim se da nije i taj aprilski kao onaj za s7 sto ima battery drain i android system ludi. Cekam da procitam impresije za par dana...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Vidi jel ima na android forumu nekih stavova. Obicno neko dugne prvi i posle kuka.

Sent from Note 5
 
Ne zurim, i tako mi stoji telefon na stolu vec par dana, ceka novog vlasnika ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni je imao battery drain na lp pa sam zato otisao na mm, ali isto se nastavilo. Instalirao sam package disabler pro, zamrzao sve zivo sto mi ne treba i opet je znao da poludi. Jedino sto pomaze je restart. Instalirao sam mu juce ovaj najnoviji update jer nemam sta da izgubim. Nisam ga pregazio sa hard reset jer nemam wifi ovde. Za sada baterija miruje. Ne primecujem nista drugo, nadam se da su ovim sredili curenje baterije. Zbog tog curenja sam bas bio razocaran, dzabe sve ostalo.
 
@MPM jel u pitanju security patch za april ili maj?
 
...i javi kakva je situacija sa android system. Kontam da je kod mene obrnuta situacija, kad nemam sim u telefonu kontam da mi proces divlja...

uploadfromtaptalk1462451217289.jpg
uploadfromtaptalk1462451232190.jpg

Edit: sad sam iskljucio google backup da vidim sta se desava, kaze kolega u note 4 temi da mu je to pomoglo odnosno zaustavilo awake koji je bio sve vreme.
 
Poslednja izmena:
Google sje3ao stvar, garant.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@proday Vidim pise android security patch level 1. maj

Bas sam dosao da vidim sta se pise u vezi te zakrpe, kakva su poboljsanja. Javljam ako ponovo pocne da curi baterija. Za sada deluje ok, mada bih radije da mu odradim hardreset da budem siguran.
 
Poslednja izmena:
@MPM settings -> about device -> softver info i poslednja stavka?! ...mislim sto da predpostavljamo kada se proveri za 5 sec

Inace sad gledam telefon, posle gasenja google backupa grafik krece mnogo sporije da se spusta i awake u system je stao na vremenu na kome je bio. Okacicu sliku sutra da se vidi razlika.

Edit: zahvaljujem MPM za info ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo meni napokon android system na 8%, znaci da je ovaj skyhigh kernel odradio posao...

Sent from my SM-N920C
 
meni je nakraju dana uvek oko 60 do 70% baterije.Android system nizak.

Sent from Note 5
 
Verovatno zato što nisi na MM. Ja sam sa MM kupio telefon i sve vreme je system bio visoko, odmah ispod ekrana. Sada sam ga rutovao, ubacio drugi kernel i zadnja dva dana je kako treba, videćemo dalje.

Sent from my SM-N920C
 
Verovatno zato što nisi na MM. Ja sam sa MM kupio telefon i sve vreme je system bio visoko, odmah ispod ekrana. Sada sam ga rutovao, ubacio drugi kernel i zadnja dva dana je kako treba, videćemo dalje.

Sent from my SM-N920C
Da.Meni je stigao nov na Lolipopu. Stvarno nemam zamerke na fon.

Sent from Note 5
 
Nazad
Vrh Dno