Šta je novo?

Dropcoin [DROP] (DropLP)

Podesio prema sopstvenom upustvu? :p

Kod:
rpcuser=blabla
rpcpassword=blabla
rpcport=29019
rpcallowip=127.0.0.1
server=1
usepok=0
daemon=1
 
Poslednja izmena:
Jesje, imam to u conf fajlu u appdata/blabla isdalje nece, stavio u shortcutu.waleta i -server, i nece
 
Ovako ti je u *.bat?

Kod:
minerd -o 127.0.0.1:29019 -u blabla -p blabla -t 2 -H
 
Ja sam ovo prestao da kopam.
 
minerd -o 127.0.0.1:29019 -u xxx -p xxx -t 2 -H

rpcuser=xxx
rpcpassword=xxx
rpcport=29019
rpcallowip=127.0.0.1
server=1
usepok=0
daemon=1

i isto izbacuje, jel otvaram port u ruteru mozda
isto miner stoji samo onako pise " 7 miner threads started, using..." ona poruka kada se startuje i tako stoji a kada pogledam zauzece procesora vidim da kopaju ali u programu ne izbacuje nista



taman da padne diff jos malo da doguram do 1000 komada pa posle neka skace i cena :p
 
Poslednja izmena:
isto miner stoji samo onako pise " 7 miner threads started, using..." ona poruka kada se startuje i tako stoji a kada pogledam zauzece procesora vidim da kopaju ali u programu ne izbacuje nista
Ako si iole čitao temu na BTCTalk-u, video bi da bi trebalo malo da sačekaš.
 
evo ga radi :D juce cekah sat vremena i corak pa da vidim da pitam :D


daje isto kao i iz waleta nema ubrzanja
 
pise u novcaniku 0.10.2.beta da li je to zadnja verzija? u temi coina stoji bez beta i sta znaci ovo -H u bat fajlu?

@nesic1 radi skoro duplo brze nego iz walleta
 
Poslednja izmena:
ovo -H nemam ni ja pojma sta znaci kolega ga stavio pa sam samo prekopirao, do sad ga ni ja nisam imao,

iz waleta (Dropcoin Core version v0.10.2-beta (64-bit))sam na 80% imao oko 20-22Kh a ovde sa 7 jezgra imam oko 7x4.2Kh, mogucda je nesto brzi, u pitanju je fx8350 na standardnim klokovima, undervoltovan
 
ja danas solo iskovao 5 bloka, i jel ima uspeha sa poolom?
 
i jel predjose novcici u confirmed? iskopani u forku
 
Ne mogu da napravim minerd u MinGW, nešto fali na kraju za make. Ali lepo se kompajlira i radi u Ubuntu-u.
 
i jel predjose novcici u confirmed? iskopani u forku

i meni je juce xeon iskopao solo 4 bloka i svi coini su confirmed ipak ovo radi brze nego iz novcanika samo opet danas ode mreza u nebo...



{
"blocks": 36939,
"currentblocksize": 1000,
"currentblocktx": 0,
"difficulty": 0.14829238,
"errors": "",
"genproclimit": -1,
"networkhashps": 7072585,
"pooledtx": 0,
"testnet": false,
"chain": "main",
"generate": false,
"hashespersec": 0,
"usepok": false
}

da li je ovo ok i kako znas da si u forku?
 
Poslednja izmena:
Mislim da treba pisati testnet:true ..onda si u forku...ako ne grijesim
 
jel upregao neko stare xeone? 771, koliko daju qvad-ovi na 2-3ghz (e54xx i slicni_)


e da sta se desilo sa onim katricama na pcie sto su bile kao procesori ima li neko info, radi li iskustva ? :D
 
Poslednja izmena:
Iskompajliraj u linuxu, pa probaj. To je bar lako, samo to uraditi preko master branch-a (za kopanje na pool-u), ne ovog zadnjeg. Ja i dalje ne uspevam da iskompajliram za Windows u MinGW, jer ne znam gde treba biblioteka da se nalazi:
LIBCURL="-lcurldll"
u MinGW, iako sam lepo stavio cURL.
 
Poslednja izmena:
Ali zato je cena bunar...bar se jeftino moze kupiti, ako se nadas nekom skoku :)
 
A ko ce mu znati, bilo je i ranije slucajeva da za mala ulaganje na nekom interesantnom koinu moze da se puno zaradi kad izadje na vecu berzu. Ja sam vec kupio oko 3500 komada i lagano dokupljujem svaki dan. Mada sve moze lagano da padne u vodu ako neko odluci da napravi bolji GPU miner, pogotovo za AMD kartice sto je takodje ranije bio slucaj. Opet mislim da neko ulaganje od 0.05BTC nije puno pa nek stoji, ko zna...
 
Ja sam na procesoru jos, imam oko 600-700 komadaz
 
@undertaker_84 to ja kupujem po malo. Postavljam male kolicine da kupujem da ne dizem cijenu puno za sada.
 
@undertaker_84 to ja kupujem po malo. Postavljam male kolicine da kupujem da ne dizem cijenu puno za sada.

Ma ok to, tako i treba. Nego sam mislio na onog sto kupuje za skoro 1 BTC na 0.00001900

Opet se vratio onaj lik sa cifrom od 18.500 drop-a da zaustavlja rast cene.

Fali mnogo vise angazovanja od strane dev-a, jer se odmah svi razilaze.

Generalno novcic funkcionise i nema problema.

Neka veca menjacnica bi mu dobro dosla, ali dokle god solo kopanje radi posao neka i ovako.
 
Slazem se sa tim sto pricas. Realno gledajuci to sa 1 BTC na toj poziciji je totalno podcjenjeno uzimajuci u obzir kolicinu koina koja je iskopana. A ovo za 18K se premisljam da kupim ali nije jos vrijeme al nikako.
 
Nazad
Vrh Dno