Šta je novo?

OSX El Capitan

Sve dok ne formatiras kompletan hdd/ssd sve ostaje netaknuto osim samog sistema.
 
Da li prilikom reinstalacije ostaje user folder netaknut? Ili bolje da formatiram ceo disk? El Capitan radi dosta losije od Yosemitea.

Hoćeš da se vratiš sa El Capitane na Yosemite? U tom slučaju mora da se radi formatiranje. Ako radiš Update sve ostaje. Backup treba uraditi bez obzira.
 
Mislio sam samo da uradim cistu instalaciju El Capitana, nikada se vise nisam nagledao one lopte, a i Safari ne radi kako treba.
 
Nakon clean install-a sve ce se dovesti u normalu.
Meni je Safari propisno zapucavao, ali nakon sveze instalacije, svi problemi (koje sam prvobitno primetio) su nestali...

:wave:
 
Odradio sam reinstall, ali ista prica. Moracu da formatiram disk i da uradim cistu instalaciju kada nadjem malo vremena.
 
Ima problema, tacnije ne rade, na El Captain sa Gemalto citacima kartica koje se koriste u domacim bankama za online banking.
 
Ima problema, tacnije ne rade, na El Captain sa Gemalto citacima kartica koje se koriste u domacim bankama za online banking.

Kad smo kod ovoga jel postoji sansa koriscenja Gemalto citaca i intezinih kartica u OS X? Ako se dobro secam intezq nema app za OS X?
 
Inteza ima onu win app u kojoj mora besomucno da klikces na "Sinhronizuj", sto je postala interna sprdnja po domacim IT firmama :)
Ja sam presao u Reiffeisen, a oni imaju web aplikaciju koja radi na svim browserima i svim OSovima (sem sto na Mac-u ne radi u Chrome i Safari-u :D). Generalno OK aplikacija.
Na El Captain mora da se iskljuci SIP da bi radila...
 
Inteza ima onu win app u kojoj mora besomucno da klikces na "Sinhronizuj", sto je postala interna sprdnja po domacim IT firmama :)
Ma nista mi ne pricaj - aplikacija (UI, UX, funkcionalnost, ma sve zajedno) je kao da je srednjoskolac, koji je naucio malo neki C# ili VB WinForms, odradio za dzeparac. Nazalost trebao sam firmin racun otvoriti kod njih, ali cini mi se da cu ga prebaciti vrlo uskoro. Jedino su jako ljubazni i pomognu kad treba.
 
Heh, ima inteza i apsurdnije stvari, npr Web online aplikaciju za stanovnistvo, koja zahteva promenu passworda na svakih x meseci, sto za rezultat ima da u nekom momentu, nakon 3-4 promenjena passworda, neizbezno zaboravis koji si novi password setovao, probas pogresan i zakljucan nalog. Brainfuck nastupa onog momenta kada ti kazu da tvoj account vise NIJE MOGUCE otkljucati, i da zbog sigurnosti, pored novog passworda sada moras da biras i novi username.
 
Heh, ima inteza i apsurdnije stvari, npr Web online aplikaciju za stanovnistvo, koja zahteva promenu passworda na svakih x meseci, sto za rezultat ima da u nekom momentu, nakon 3-4 promenjena passworda, neizbezno zaboravis koji si novi password setovao, probas pogresan i zakljucan nalog. Brainfuck nastupa onog momenta kada ti kazu da tvoj account vise NIJE MOGUCE otkljucati, i da zbog sigurnosti, pored novog passworda sada moras da biras i novi username.

jeste, i ja ludim od toga svega + ne smes da imas tri zadnja ista passowrda. skroz bzvz.
 
Izbrisao sam passworde da mi ne traži ništa kad se logujem i prilikom instalacija i ostalog sam kao password stavio prazno polje pa prolazi sa enterom ali mi prilikom izlaska iz screen savera opet prikazuje login screen koji doduše preskačem pritiskom na enter jer ne koristim password ali kako da mi ne izlazi login screen uopšte kad izlazim iz screen savera.
 
Kako se pokazao kapetan za sad?

Preskočio sam Yosemite,al ovu verziju definitivno neću,pošto me je Maverics previše smorio :)
 
Sve ok. Nista spektakularno. Bug-ove ne vidim.
 
odlican, kod mene jos brzi, bolji nego yosemite.
 
odlično onda.Dižem čim budem imao slobodno vremena :)

Hvala na infromacijama.
 
Izbrisao sam passworde da mi ne traži ništa kad se logujem i prilikom instalacija i ostalog sam kao password stavio prazno polje pa prolazi sa enterom ali mi prilikom izlaska iz screen savera opet prikazuje login screen koji doduše preskačem pritiskom na enter jer ne koristim password ali kako da mi ne izlazi login screen uopšte kad izlazim iz screen savera.

System preferences > Security privacy I deselektujes opciju 'require password after sleep...

e6de00ecf1fcee3608791357dad4f3a6.jpg
 
Gracie
 
Sada kada se malo slegle stvari imam dosta problema sa EC. Office 2016 je užas, stalno pucaju Word, Excel i Outlook kada kliknem da štampam. Excel hoće da se vuče, krene da greje računar i da secka. Outlook se zaglupi, jedini lek je da ubijem Word, Excel ili Powerpoint ako su aktivni pa onda restartujem Outlook. Dalje, Mail pada takođe, makar 2-3 puta dnevno, Evernote takođe. Probao sam i stari Outlook 2011 on tek se ukopa i ne mrda. Ako se slučajno neka aplikacija u pozadini ukopa a ne primetim i zatvorim laptop kada ga ponovo otvorim nakon nekog vremena (recimo sat-dva) vidim da mi baterija potrošena 15-20%!

Sve naravno radi kada restartujem računar do nekog momenta kada krene da zeza. Sve ovo na MBPr 13" Mid2014, rađeno ažuriranje sa 10.10. verzije.
 
Meni Xcode generalno bolje radi(brze), ali kada se zaglupi nekad sa autocomplete pa po 50 puta refreshuje syntax highlight dodje mi da porazbijam sve :d
 
Sve što je naveo jopopo sam iskusio na iMac mid 2010. Iskustvo me naučilo da je za svaki mac a imao sam i MBP i Air najbolja varijanta clean install novog OS-a. To sam posle zezanja nakon apgrejdome i sličnih problema u radio ponovo i sad radi savim OK, i mail i offoce 2016. Evernote ne koristim tako za njega ne znam.
 
Sve što je naveo jopopo sam iskusio na iMac mid 2010. Iskustvo me naučilo da je za svaki mac a imao sam i MBP i Air najbolja varijanta clean install novog OS-a. To sam posle zezanja nakon apgrejdome i sličnih problema u radio ponovo i sad radi savim OK, i mail i offoce 2016. Evernote ne koristim tako za njega ne znam.
Preporučuješ "Jovo, nanovo"? :D Šta da radim a da ne zeznem? Time Machine napravim, onda reset i CMD+R, install from Internet a kada krene Install, odaberem Restore from Time Machine? Ili kako već redosled ide...
 
Ništa ti ne vredi čista instalacija ako vraćaš Time Machine backup.
Za Office imaš veliki Update, čak i za 2011 pa ti savetujem da prvo to uradiš.
 
Poslednja izmena:
Ništa ti ne vredi čista instalacija ako vraćaš Time Machine backup.
Za Office imaš veliki Update, čak i za 2011 pa ti savetujem da prvo to uradiš.
Tako sam i mislio... a ne instalira mi se sve ponovo, to je dva dana koje nemam... Hvala za update, svaki dan proveravam da li nešto ima za Office i evo juče i danas nisam :) Probaću.
 
Neuporedivo bolje nakon ažuriranja Office!!! Sada leti.
 
Definitivno su svasta ispravili sa novim update Office-a.

Inace prvi put u zivotu imam legalan sw (privatno) pa im je vrv preselo, ocekujem da mi puste mail da me zamole da koristim pirate jer tad moram da bude miran i da cutim na sve porbleme koje imam :d. Ovako, prva stvar koju uradim uz jutarnju kaficu je klik na onaj smajli u gornjem desnom uglu i "Tell Us What Can Be Better" :D :d :D

:wave:
 
Hej, da li neko zna jel ostala ista fora sa "trim enable" problemom za ne podržane SSD-ove kao što je bilo na Yosemite?
 
Nazad
Vrh Dno