Šta je novo?

iOS 9

Kome smeta zatvorenost ios-a, jb ce mu doneti slobodu (kao sto mu ime kaze)
Ko dolazi na ios sa androida, a voli da podesi svaku sitnicu, ce jos vise ceniti jb

Pa koliko sam video dobija se mnogo vise nego od roota plus ne moram se zezati sa recoveryem, xposedom i custom romovima koji tek mogu da se podesavaju.. A jos se jednostavnije ubacuje [emoji5]
 
Jedan iritantan bug na 9.2.1 : Kada se gledaju fotografije preko Google Images, poslije vracanja iz landscape moda fotografije se ne vracaju na svoje mjesto vec ostaju zaglavljene u donjem desnom cosku....
Pored toga, cini mi se da baterija cak i krace traje sa ovim sakatim updateom. Ovo je zadnji put da sam uradio update a da prije toga nisam precesljao sve moguce forume! Definitivno iOS nije kao sto je nekad bio.
 
Instalirao sam 9.3 beta 2 i dopalo mi se to što nastavlja playback čim se izadje iz camera app, ukoliko se u toku slušanja muzike koristi kamera.

Ne vidim potrebu za prečicom za night shift u control centru, izgled ikonice ne želim ni da komentarišem.

image.jpeg
 
Poslednja izmena:
Evo na primer,ja tu prečicu koristim svaki dan,po par puta :)

Ikonica je užas.To se slažem.
 
Meni je upaljeno da radi od sumraka do svitanja. Ne vidim zašto bih to menjao više puta u toku dana...
 
meni je poreseno po vremenskoj zoni i fatnasticna stvar ali precica je BESPTREBNA :-D Lampa savrseno, calculator super, kamera??? WTF, sat OK mada mi je na home screen :-D
 
Može li neko da mi pojasni zašto je moj iPad 3 32G postao kilava slina od tableta posle zadnjih par udate a? Koliko sećam radio je extra i sa iOS 7, sa iOS je leteo.
Zar je moguće da isto kao i Šljamsung uništavaju rad svojih starijih uređaja kako bi kupovali nove?
 
Gazi ga vreme druze. Ipad 3 je za ios 7. Na njemu je leteo. Ali 8 i 9 su dosta zahtevniji sistemi. Uvek mozes da uradis restore da ocustis sistem on kojekakvog junka ili da ugasis transparency. Ali kako bude odmicalo vreme sve ce losije i losije raditi sa novijim iosima. Ipak je to a5 chip. Nazalost i moj ipad mini je kilavio na ios9.
 
Ipad air-mini2 od prvog dana sa 7.0.3 rade ocajno do 9.3 i potpisujem da nikada u zivotu ovako fluidno nisu radili... ;-)
 
Poslednja izmena:
Mislim da nisam uspeo da te razumem... :)

Ja imam iPad Mini 1st gen, i radi katastrofa na 9.2.1
Mada nikada do sada nisam uradio restore od pocetka, samo sam radio OTA update. Mozda bi ga full restore as new podmladio. :p
 
Znači rade isto što i Šljamsung, neverovatno.
Koji sam ga moj update ovao uopšte, mislio sam to je Apple,zna da uradi sistem, kao ono prc.
Jel ti 7.x.x mogu da se nađu na netu i jel će mi sve aplikacije raditi normalno?
Kako se ukratko radi restore starog sistema?
Nemam uopšte mnogo aplikacija na njemu sad, kako se uopšte čisti junk, cache ili na šta si mislio?
Šta je transparency u iOS u?
 
Mislim da nisam uspeo da te razumem... :)

Ja imam iPad Mini 1st gen, i radi katastrofa na 9.2.1
Mada nikada do sada nisam uradio restore od pocetka, samo sam radio OTA update. Mozda bi ga full restore as new podmladio. :p

Ja ne znam kako neko moze reci da ipad radi lepo sa 7-8 ios jer su kolektivo djubre tek sa 9.3 ipad je poleteo a dosao je fabricki sa 7.0.3 govorim za air i mini retina. Naravno ipad 3 i mini 1 mogu u djubre jer ne podrzavaju metal koji donosi ios 9.3 previse se kur*e i azuriraju PREVISE uredjaja vreme je da zakinu sve do a7 cpu (64bit)
 
Poslednja izmena:
Moja pretpostavka je uskoro. Bete jako dobro rade, nema tu puno šta da se pegla.
 
Negde krajem februara ili prva nedelja marta. Zvanicne informacije nema, pa mozemo samo da nagadjamo. Ove nedelje nije pustena beta3, tako da pretpostavljam da ce sledece nedelje to odraditi, a po nekom starom dobrom pravilu uvek idu 4 bete pa tek onda zvanicna verzija (izuzetak je 9.2.1).
 
Tako je , kada ce biti predstavljena i BETA 1 ios 10 i iphone 5e
 
Neće 15. marta biti predstavljen ios 10...
 
Drugarica uzela 5S u Telenoru, i kaze da joj trazi nacin placanja kad hoce da skine nesto sa itunes npr. neku besplatnu aplikaciju. Jel mora da prijavi neku karticu/paypal ili ne mora?
 
Poslednja izmena:
Kad pravi nalog (Apple ID), na telefonu ili iTunes-u, prvo nadje neku besplatnu aplikaciju, pokusa da je skine i, kad je pita za Apple ID, onda krene da ga pravi. Tako dobija opciju None za nacin placanja. To je ako pricamo o US account-u. Za njega ne mozes da vezes nase kartice ili PayPal.

Obavezno zapisi sve podatke: mail, sifru, rescue mail, sigurnosna pitanja.
 
Jel postoji nacin da se iskljuci horn, odnosno ona sirena koja se cuje u whatsapp-u dok je chat otvoren ? Uzasno me nervira.
 
Otvoris WhatsApp, kliknes na ikonu za podesavanja, onda na Notifications, pa onda na InApp Notifications i tu mozes da iskljucis zvuk i vibraciju.
 
Izasla je 9.3 Beta 4. U pitanju su vrlo male promene, ali zanimljivo je do koje mere Apple slusa feedback od beta testera. Izmenili su dizajn prethodno neugledne ikonice za Night Shift.

night-shift-icon-beta-4.png
 
Nazad
Vrh Dno