Šta je novo?

iOS 9

Pa ima 9.0.2, treba da stavi 9.0.3 i bice bolje.

Ja ne znam da li si ikada programirao aplikacije u Javi i nekom (da kazem) native kodu tipa za Windows/OS X/iOS, ali da jesi bilo bi ti jasno da to nikada nece raditi brzo kao native kod, cak i kada imas mnogostruko jaci hardware. E to je boljka Androida koja tesko da ce ikada biti prevazidjena. Da ne pocnem jos sa Garbage Collectorom i koliko to cudo ocajno radi...

Mrtva Java, ni neprijatelju da je ne pozelis...
 
Pardon hteo sam da kazem 9.1 beta 3, pere kako radi.
 
Da li još neko ima problema sa Moj Telenor aplikacijom od update-a? Meni ne radi, probao sam reinstall ali neće da posalje sms kod, izbacuje gresku proverite internet konekciju iako sam konektovan.
 
Ne, ne radi nikome.
 
Mozes, ja stavio na staru trojku 9 cisto da probam i radi super...
 
Jel ako jedno glupo pitanje? Dobro onda :)
Naime, kod 8-ice su mi kontakti bili poređani po slovu imena. Recimo Aca Matić je bio pod slovom ''A''. Međutim, sada u 9-ci, on nije više pod ''A'' nego je pod ''M'' mada i dalje piše Aca Matić. Jel može neko da me opasulji kako da namestim da mi Aca Matić bude pod ''A'' a ne pod ''M''?
Možda to nije teško namestiti, ali ja jednostavno ne nalazim tu mogućnost. Radi se inače o 4S.
Hvala unapred
 
Settings>Mail, contacts, calendars pod contacts stavi sort order i display order First, last
 
Settings-mail,contacts,calendar-sort order
 
E, hvala vam, spasli ste me :)
Inače sam vrlo zadovoljan kako 4S radi na iOS 9.0.2. Sva podešavanja lako namestio nakon čiste instalacije novog sistema, jedino sam se mučio sa ovim sortiranjem. Baš su ga dobro sakrili ili sam se ja nešto prezubio :)
 
Ja ne znam da li si ikada programirao aplikacije u Javi i nekom (da kazem) native kodu tipa za Windows/OS X/iOS, ali da jesi bilo bi ti jasno da to nikada nece raditi brzo kao native kod, cak i kada imas mnogostruko jaci hardware. E to je boljka Androida koja tesko da ce ikada biti prevazidjena. Da ne pocnem jos sa Garbage Collectorom i koliko to cudo ocajno radi...
Bilo nekad. Sada i Android izvršava native code.
 
Ispravi me ako gresim, ali vecina app-ova za Android su napisane u Javi, a Android vrti svoj VM (Dalvik pre, sada ART) koji je u sustini izvrsava taj Java kod(ili ga compile)?
 
Poslednja izmena:
ART prilikom instalacije aplikacije prevede istu u native executable za tu platformu.
 
Nisam zalazio u detalje, ali mi je dovoljan pokazatelj da napravim listu neku (koja nije samo text) i da kada se pokrene to na flagshipu imas dropped frames na sve strane iako je sve by the book...
 
Okači code negde da pogledam. Možda nešto grešiš. /offtopic
 
Ne znam sta gresim (nisam sada probavao vec pre par meseci). Kod mozes skinuti bilo koji od primera koji tipa ima 1 image + text, i stavi tipa 200 unosa. Pokrenes na flagship i stuca...
 
Da li si koristio ViewHolder?
 
Da li je jos neko sem mene dobio novi YT redizajn? Čak se ni app nije apdejtovala

ImageUploadedByTapatalk1444078005.924906.jpg
 
Pazi stvarno. I kod mene isto. Nisam ni skontao jer koristim ProTube.
 
kod mene je stari izgled :)
 
Meni je jutros ponudio update sa redesignom
 
Kako se nije apdejtovala? Pogledajte appstore updates. I ikona je promjenjena. Odrađen update.
 
kako vam radi ios 9 na 6/6s?

Ima li nekih problema?

Nadam se da nije kao ios8.
 
Nazad
Vrh Dno