Šta je novo?

iOS 9

chimpresco

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2004
Poruke
1,318
Poena
360
Beta je izasla, svi uredjaji koji su imali iOS 8 dobijaju i 9-ku. Jel neko testirao?
Prvo sto upada u oci kao lepa novost je multitasking na ipad-u
 
Poslednja izmena:
Probao sam u simulatoru iPad multitasking. Radi, ali secka jako. Ali dobro, hvala jarcu da su dodali... Ja imam mini 2 pa necu moci da koristim split screen, ali i slide mogucnost ce mi jako koristiti.

Sacekacu jos koju betu pa cu instalirati.
 
Za sada mi bas fino deluje.
 
kazu ljudi da ios9 mnogo zagreva telefone
 
S obzirom na to da je ovo beta 1,radi zaista dobro.
 
Ipak je tastatura sa malim slovima opciona.
Hvala Bogu, koje olaksanje :)
 
Još jedna zanimljiva opcija koja se pojavila sa novom betom iOS 9 ukoliko nemate prostora za instalaciju - mogućnost da sistem sam izbriše neke aplikacije kako bi oslobodio prostor za update, a potom ih automatski reinstalira:
appdeletionstuff.jpg

ios9installsize.jpg

Izvor: http://www.macrumors.com/2015/06/23/ios-9-app-delete-reinstall-os-update-feature/
 
Poslednja izmena:
izašla beta 3:
http://www.macrumors.com/2015/07/08/ios-9-beta-3-tidbits/
od novosti:
- nova News aplikacija (news reader po uzoru na Flipboard),
- ubačen je Apple Music koji se prethodno pojavio na 8.4
- promene two factor authentication sistema,
- folderi na iPadu imaju 16 aplikacija po stranici (4x4) umesto dosadašnjih 9 (3x3)
- napravljena su 2 nova albuma u foto galeriji (Selfies i Screenshoots) u koje se po defaultu smeštaju pomenute fotografije
+ još dosta sitnih unapređenja

DetroitBorg je uradio video:
[YOUTUBE]HmZtJ4atF-4[/YOUTUBE]
 
- napravljena su 2 nova albuma u foto galeriji (Selfies i Screenshoots) u koje se po defaultu smeštaju pomenute fotografije

prvo (facepalm),a onda verujem da će nakon ovog biti budžena prednja kamera :)
 
jeli se neko igrao sa betom?
 
Mala promena u iOS 9 - jednostavan način da "zatražite" desktop verziju sajta u Safariju, dugačkim pritiskom na refresh:
13610-8557-IMG_0561-l.jpg

izvor: http://appleinsider.com/articles/15...than-ever-to-request-a-desktop-site-in-safari

Ovo je OGROMNA promjena i isto tako veliko unapređenje. Ne znam koliko puta mi je trebalo da neki sajt pogledam kako treba u desktop modu, a nikako da ga ulovim. Kome je, kao meni, trebao pristup gMail-u kroz browser da bi nešto završio, zna o čemu pričam...
 
Pa imao si opciju i pre sad je samo na drugom mestu
 
Nisam znao… A gdje je sad? Mislim na iOS8.x...
 
Koristim beta od kada postoji, i sce sto mogu reci radi bolje od ios 8 onace req a desktop postoji i:
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    149.8 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:
Izasao iOS9 Beta5 iOS9 Public beta 3 :-D idemo rokaj mileee :-D
 
Pisao sam na nasem forumu ali i ovde cu preporuke za betu fantasticna je ios8 je djubre napram doticnog update-a ispeglano i performanse su brutalne ipad air i mini retina testiram na retini i odusevljen sam... Ko zeli da proba nece se pokajati :)
 
Optimizovanija grafika od iOS 8? Jel mogu i ja sa iPad 4 da ocekujem poboljsanje?
 
Da, optimizovanija beta od bilo koje osmice...
 
E to mi je trebalo :)
Probacu danas na iPad 4 pa cu da javim utiske.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno