Šta je novo?

iOS 9

Da li postoji predictive text input za srpski na IOS 9 i kako da ga uključim? To znači sledeće, kad kucam reč da mi iznad tastature telefon nudi slične reči koje mogu da izaberem...
 
Da li postoji predictive text input za srpski na IOS 9 i kako da ga uključim? To znači sledeće, kad kucam reč da mi iznad tastature telefon nudi slične reči koje mogu da izaberem...

To i mene zanima, posto mi se bas dopada stock keyboard, ali izgleda da predictive text postoji samo za engleski.
 
Ja otkako sam updateovao na 9.3.3 telefon radi kriminalno...

Prvo mi zabo onaj meni sa notifikacijama, nisam mogao da ga spustim, da bi potom zabo i ovaj koji se povlaci od dole. Onda je odjednom home dugme krenulo da baguje, gde god da udjem nije hteo da izadje, morao sam dvoklik pa da izaberem home screen. Nakon restarta telefona se sve normalizovalo. U pitanju je 5S
 
Pa kad je beta, sta ocekujes...
 
Pa valjda sa svakom novom betom treba da isprave nedostatke prethodne i na kraju da izbace stable verziju, a ne obrnuto.
 
Nema pravila. Znali su da izbace 3-4 bete koje valjaju, pa poslednju koja ne valja, da bi finalna verzija radila odlicno. Ali su isto tako znali da sto sa jednom betom poprave sa drugom pokvare.
 
Da li postoji mogucnost da se iskljuci spootlight kad se na prvom home screen-u swipe-uje u desno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da ne postoji ili barem ne znam da postoji. Neka me neko ispravi ako gresim.
Apple misli da to tako treba i da je korisno, a ko smo mi korisnici da se tu nesto kao bunimo i izvoljevamo [emoji1]
 
Hahahaha tako nekako, ali dobro ima za to jb resenje.
ps: Na SE i 5s 9.3.2 radi kao zmaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi na svim telefonima koji ga podrzavaju, ali JB-a nema ni na vidiku. Previse je vremena proslo od poslednjeg, a ja mu se nesto i ne nadam da ce uskoro.
Lepo je kad ne razmisljas o telefonu, ali bi bilo jos lepse kada bi makar malo otvorili sistem i dozvolili nama krajnjim korisnicima da ga oblikujemo makar delom spram svojih potreba i zelja.
Licno sam ranijih godina imao neke izlete na iOS, ali sam poslednjih 18 meseci iskljucivo na njemu i ne mogu reci da nisam zadovoljam. Sistem zaista lepo radi, ne razmisljam o telefonu nego ga samo napunim i koristim. Sa druge strane, ne svidja mi se to nametanje nekih tudjih ideja i prosto odsustvo bilo kakve mogucnosti da promenis bilo sta osim pozadine. Apple zna sta radi, cak i neke elementarne stvari tipa toggles sad na ovom novom iOS-u 10 su docekane kao nesto WOW, a zapravo to je nesto sto postoji (uz mogucnost promene kako rasporeda tako i dodavanja novih i uklanjanja nepotrebnih) na konkurentskoj platformi. Fora je sto sve daju na kasicicu, doziraju, ali daju odjednom nekoliko stvari od koji ce nam se neke svideti i zelimo ih, a druge se nekima (meni licno) ne svidjaju i ne zelim da tako izgledaju, a nemam mogucnost da im promenim. Ovo se odnosi ma notifikacije na zakljucanom ekranu. Ali sa druge strane dobili smo tj dobicemo cellular toggle. Stave te u neprijatnu situaciju, prakticno te teraju da ukoliko zelis jedno, moras sve da prihvatis, a ako neces sve da prihvatis onda nema nicega. Isto je bilo sa prelaskom sa 8 na 9. Smajliji su docekani kao WOW, pa ako ih hoces moras i neke druge, nepotrebne ili na oko ruzne stvari da prihvatis. krastavac. Tako je kako je. Uzmi ili ostavi.
Sreca u celoj prici da se i Apple okrenuo JB zajednici i da prakticno uzimaju tvikove i ubacuju ih kao default opcije u sam iOS.
 
Apple se u poslednje vreme dosta okrece ka Open Source zajednici... [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako se to okreće ka Open Source zajednici?
 
Za pocetak otvaranje Swift-a kao open source projekat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Primetio sam da mi ne drži lepo tapatalk u memoriji od kada se app poslednji put updejtovala, jel primetio još neko to?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znači nisam jedini. Gde god da se okrenem, ios ili Android, uvek je zeznu nekim updejtom. :D
Ne znam da li bi pomoglo ako bih ovo stavio na always:
1f314fd42788f4aaddadbf6be1af7fdb.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čekaj, ti očekuješ da CrapaStalk radi dobro ?!?!?

Kod mene to sve isključeno, i do sad nije bilo mnogo loše, samo već treći put nakon ažuriranja sam uključi potpis. Ništa više. I ovo sad sa izbacivanjem iz memorije. Nemam tt nalog, niti planiram da ga pravim, možda je i to...

c'est la vie
 
Nekako sam navikao njega da koristim kad listam forume. To sa potpisom stalno radi. Ima li neke alternative?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekako sam navikao njega da koristim kad listam forume. To sa potpisom stalno radi. Ima li neke alternative?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima... Predjes na reddit ili nesto drugo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reddit? Pretpostaviću da se zajebavaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavisi za sta ti treba - ako ne ucestvujes u diskusijama imas milion aplikacija - kod reddita je dobro sto imas milion subreddita, pa samo pratis ono sto te zanima. Sem toga imas Apple/Google News, TechCrunch, ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali nema mi bencha, bez toga se ne može. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to je razlog zasto i ja koristim isti (nazalost)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa JB?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikakva. I dalje je poslednji za 9.1.
 
I za 9.3.2. Ali u oba slučaja samo za 64 bit mašine, tj od 5s na gore.
 
Da li postoji sansa da mi se baterija brze trosi na 9.3.3? Danas sam ga instalirala i cini mi se kao da ide malo brze nego inace.
 
Nazad
Vrh Dno