Šta je novo?

RTS HD?

Navedi prvo sta imas. Kablovsku... koju televiziju?
 
Nema ga više na zemaljskoj mreži jer nema dozvolu za emitovanje, kao i RTS Digital, od danas RTS 3
 
Nemaju dozvolu za emitovanje al nije iskljuceno da je dobiju.Po zakonu,RTS ima pravo na minimum 2 TV kanala.
 
Jel' ga ima na SBB D3? Nisam kući za vikend pa ne vidim
 
Ne znam sta vidite posebno u RTS HD.Nema neke vece razlike u kvalitetu slike u odnosu na ostale RTS kanale,u DVBT2 mrezi bi samo zauzimao prostor drugim televizijama.Na mesto jednog HD kanala moze da stane bar dva SD a RTS HD je kopija RTS 1 i RTS 2 samo u HD.
 
Realno kad gledas utakmicu na RTS 1 i RTS HD,preko digitalne mreze,tesko je uociti neku razliku u kvalitetu.Po propisima SD kanali imaju minimum 2 MB/s protoka u DVB-T2 sto je sasvim dovoljno za dobru sliku.HD vuce minimum 5 MB/s.Znaci vise od dva kanala umesto jednog.Razlika u tonu je malo vise primetna al u slici je skoro isto gledao utakmicu preko RTS 1 SD ili RTS HD.
 
Ogromna je razlika :)
Sport u HD i 5.1 zvuk nema bolje...
 
Pa dobro kad smo vec presli na DVBT2,nije lose i da ima neki HD kanal,posebno ako je javni servis u pitanju...al zato treba iskljuciti SD verziju a ne da imamo jedan isti kanal i u SD i u HD verziji i tako zauzimati prostor drugim kandidatima za nacionalno pokrivanje.
 
Pa i nije neka ogromna razlika, dosta rts hd sroza kvalitet slike niskim biltrejtom pa je dosta muljava slika, pogotovo za neke stvari koje traze visok biltrejt kao npr. fudbal, vaterpolo... ali je za tenis dovoljno dobro.
 
Nije isto (cesto) prenosi na RTS HD idu u 1080i, i tu je razlika.
 
Znam da nije isto al nije ni velika razlika.Bolje staviti 2 SD kanala nego jedan RTS HD u DVBT2.To je moje misljenje i znam da mnogi ne misle tako.
 
Nije isto (cesto) prenosi na RTS HD idu u 1080i, i tu je razlika.
Rezolucija ne znaci puno ako je biltrejt nizak, evo recimo nemci, kanal Das Erste HD emituju program u 720p a slika i zvuk su neuporedivo kvalitetniji od rts hd (uporedjivao sam programe kada je isla ova zadnja evrovizija posto su i oni prenosili). Ali zato je kod njih biltrejt od 8-14 Mbps, a rts hd 4-5 Mbps.
 
Rezolucija ne znaci puno ako je biltrejt nizak, evo recimo nemci, kanal Das Erste HD emituju program u 720p a slika i zvuk su neuporedivo kvalitetniji od rts hd (uporedjivao sam programe kada je isla ova zadnja evrovizija posto su i oni prenosili). Ali zato je kod njih biltrejt od 8-14 Mbps, a rts hd 4-5 Mbps.

Upravo tako.Ja npr. hvatam Al Jazeeru HD na satelitu Eutelsat 16A.Slika ne moze biti cistija i bolja.A protok im je 1,5 MB/s. A po nasim propisima ko emituje DVBT2 u HD ima pravo na minimum 5 MB/s.Brzina od 2 MB/s predvidjena za SD kanale u DVBT2 mrezi u Srbiji je sasvim dovoljna.Ogromna vecina lokalaca i regionalnih kanala ne moze da dosegne ni 1 MB/s ...sudeci po kvalitetu slike koji podseca na VHS.
 
Realno kad gledas utakmicu na RTS 1 i RTS HD,preko digitalne mreze,tesko je uociti neku razliku u kvalitetu.Po propisima SD kanali imaju minimum 2 MB/s protoka u DVB-T2 sto je sasvim dovoljno za dobru sliku.HD vuce minimum 5 MB/s.Znaci vise od dva kanala umesto jednog.Razlika u tonu je malo vise primetna al u slici je skoro isto gledao utakmicu preko RTS 1 SD ili RTS HD.
Ako ne primećuješ razliku mora da ti je ekran mnogo zamrljan. [emoji1]
Razlika je ogromna.
 
Presli na DVBT2 a nema ni jedan HD kanal. Sramota. Cak su me iza RTS HD uskratili.....
 
Znam da nije isto al nije ni velika razlika.Bolje staviti 2 SD kanala nego jedan RTS HD u DVBT2.To je moje misljenje i znam da mnogi ne misle tako.
Frekvencija ima koliko hoćeš, ne mora da se štedi. Bolje da uslove nacionalne televizije da moraju da imaju HD sliku. 21. vek je.
 
Razliku u rts i tts hd ne ni mogo da opisem u kilometrima. Ali! Samo za sport. Ako je izvor signala los, bice los makar bio i rts 4k . Za ligu sampiona i tenis, izvor je dobar i sve je u savrsenom.
Inace, 720p je bolje od 1080i!
 
Poslednja izmena:
RTS hd cesto emituje rts1 ili 2 i tada nema neke razlike zato sto sam sadrzaj nije u 1080i.
Rts 1 ako vec neko nije napisao se emituje u rezoluciji 576i.
Kada je sadrzaj u hd formatu(1080i) tu se vec vidi razlika i corav bi video. :D
 
Da potvrdim i ja da je RTS HD keva kada je prenos sporta u pitanju. Kvalitet daleko viši nego SK HD kanali kod SBBa.
 
OK,
slazem se da je RTS HD dobar samo kod prenosa utakmica,ali ne dobismo odgovor šta je sa njim. Zašto ga nema?
 
Receno sto puta. Nema dozvolu.
 
Ima ga, kod skoro svih kablovskih operatora.
 
Mislim da ti prenosi aba lige i nisu radjeni sa hd kamerama (video sam negde te snimke na torentima), i nisu uporedivi sa ligom sampiona ili stranim turnirima u tenisu gde se koristi oprema za snimanje vrhunskog kvaliteta.
 
Nazad
Vrh Dno