Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

E takvi odgovori su zlata vredni :)
 
Poslednja izmena:
E takvi odgovori su zlata vredni :)


Batali vidi ti šta ima od neksusa, sonija ili huaveija da skratimo priču, u protivnom počeće nadmudrivanje i ubeđivanje. Moj ti je predlog ako imaš gde da probaš 950xl biće ti sve jasno na prvu odličan telefon više klase i sam ćeš se uveriti koliko je bolji u odnosu na 640xl.
 
Batali vidi ti šta ima od neksusa, sonija ili huaveija da skratimo priču, u protivnom počeće nadmudrivanje i ubeđivanje. Moj ti je predlog ako imaš gde da probaš 950xl biće ti sve jasno na prvu odličan telefon više klase i sam ćeš se uveriti koliko je bolji u odnosu na 640xl.

Probacu da nadjem negde da probam, WM10 mi fino zavrsava neke stvari ali opet za neke su potrebni android "geni" . Ako jos ko ima neki savet ili komentar bio bih zahvalan.
 
Gena, pa Da ne ulazimo u "nadmudrivanje" o hronicnom nedostatku aplikacija- licno meni fali aplikacije za wifi povezivanje sa bilo kojom akcionom kamerom ili fotoaparatom - no poenta mog prvobitnog pitanja je bila da li postoji lag ili "please wait.." priliko ucitavanja nekih aplikacija ili programa, i naravno neke stvari poput brzine ucitavnja email-ova sa vise naloga u outlook aplkaciji gde je na 640xl primetan lag. Svestan sam da je osnova aparata (kamera, ekran, bat - na vrlo dobrom nivou).
 
Prelaskom dobijas: fenomenalan ekran koji je stvarno fenomenalan, kameru koja je naravno bolja od 640xl, nrzinu rada ( mada ako je neka aplikacija bagovita ne pomaze nikakav hardver. Mislim na brzinu rada sistema generalno) bezicno punjenje, iris skener (ako ti nesto znaci) zvuk je isto dosta bolji kao i zvucnik koje se cuje bas jako i cisto.
Gubis: bateriju koja je na 640xl sigurno bolja, koliko ne zn nisam uporedjivao, na 950xl je ok, nije losa ali ni nesto wooow. I naravno razlika u ceni koja je 200-250€ (tvoj polovni i L950xl nova)
 
A da li je neko pomišljao ovde da sam ide u Mađarsku i da kupi sebi telefon za manje pare?
 
Pa kad odbiješ troškove prevoza, ne znam kako nije isplativije uzeti od švercera? Drugo, povraćaj poreza se valjda dobija po drugom ulasku u Mađarsku a ne kad izlaziš. Što znači da se to isplati samo onome ko ide često tamo.
 
Cena povratne autobuske karte iz Novog Sada do Budimpeste je 4730 dinara (jednosmerna je 3005 dinara). Ako treba da izvodis jos jedno napred - nazad putovanje, tipa Novi Sad - Budimpesta - Subotica - Segedin - Novi Sad, nece te izaci vise od 10.000 (izaslo bi te dosta manje od toga), mada koliko sam razumeo sve vas ovde, to sa kupovinom telefona u Madjarskoj je isplativo cak i bez povracaja PDV-a. Zar ne?
 
A kakva je garancija na KP, i da li su to ganc novi telefoni ili korišćeni? Mislim da i ovo treba uzeti u obzir. Još da dodam, možda nije ni potrebno ići do Subotice, možda može i samo do Segedina da se ode.
 
Pa oni ti daju garanciju ali ja se ne bih mnogo uzdao u to. Then again ti računaj koliko ćeš puta morati da ideš u HU da ostvariš garanciju.
 
Then again ti računaj koliko ćeš puta morati da ideš u HU da ostvariš garanciju.
S ovim se slazem. Sto bi opet bilo podnosljivo ako bih mogao sve, ukljucujuci i kupovinu, da obavim u Segedinu. Povratna karta donde iz Novog Sada je 1500-1600 dinara.
 
Ima jeftinije jer ovi nasi ne bi to radili da nije isplativo.Soping ture su oko 1500-2000 din i povracaj se redi odmah ovde u komercijalnoj b.
Ako gresim neka neko ispravi.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Tako sam nesto i ja procitao ovde, ali mislim da je neko napisao da se u Komercijalnoj banci kod nas manje vrati novca nego sto bi nam vratili da sami odemo opet do granice. Ipak, mislim da nam je i to tako isplativo.

U svakom slucaju, i ti sto uvoze iz Madjarske zaradjuju najverovatnije samo na tome sto ljudi ili nisu informisani, ili ne zele da sami istrazuju, ili ih mrzi. Isto tako imamo i na fejsbuku gomilu likusa koji zaradjuju novac tako sto preprodaju robu kupljenu sa aliexpressa.
 
Dogovoreno!
Skokni do Ugarske, kupi telefon i javi nama neupućenima kako si prošao i koliko te izašlo na kraju. :D
 
Nemam nameru ovom trenutka da menjam telefon (iako bih ga rado menjao zbog kamere), ali kad dodje do toga, videcu sta i kako i javljam utiske. :D U svakom slucaju, ja ne krijem da govorim ovo sve napamet svoje neke procene. Samo kazem sta kako mi se cini da je stanje. :)
 
Bilo bi super ako bi vise nas htelo da pazari u Madjarskoj, pa da odemo zajedno.99% sam siguran da bi ispalo jeftinije nego ovde (cak i preko oglasa).

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Drustvo, danas mi stize 950. Na sluzbenom sam putu u maticnoj firmi u Zagrebu, gledam neki cenovnik i vidim 950 za 65 evra. Ja pitam kolegu, jel ovo nije greska, kaze nije, jel hoces da uzmes? MA NEEEE :) :) :) :). Jedva cekam :).
 
Upravo. Ako je 65€ da kupiš još jednu :D
Sent from my Lumia 625 using Tapatalk
 
Mozes slobodno JOS JEDNU na koliko god da su ti porucili :D Dobijes i kilo jagnjetine plus 'ladno pivo za troskove vadjenja telefona iz torbe :)
 
Bogami, ako je tako, jos jedan komad ovamo :D Ma sta jedan, daj dva komada, odma :D
 
Poslednja izmena:
Kad bi doneo 10-20 lumija 950, i rekao dodjite u BG po telefon za po 100 evra, to bi bilo najbrze okupljanje Benchmark ekipe ikad. :D
 
Po toj ceni se isplati otici u ZG po nju, eto ja mogu koliko sad da krenem :) Ali mislim da ce se ispostaviti da je greska u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno