Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ljudi, televizori se uvoze sa višegodišnjom garancijom (mislim na uvoz fizičkih lica). Zašto ne bi i telefoni? Smem da se kladim da svaki KP prodavac ili slični imaju dužu garanciju od one koju nude. Osim ako je kradena roba.
Da niko neće da im kupi telefone, i kod njih bi se brzo pojavile garancije.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od sutra u Zagrebu, sim free nova 950XL kosta 441 euro, jos kada se vrati pdv (ne znam koliki je na tehnicku robu u HR) bude to jako lepa kupovina sa 2 godine garancije u HR.
 
Neko je spomenuo da je microspot trange frange radnja. Pa sam samo ispravio. A dosta ljudi imaju rodbine prijatelja po CH ili DE pa moze da mu donese ako dolazi na odmor. Ne vidim nista lose u tome sto sam dao info


A kako onda garancija da se koristi?Da čekamo rođake kad će na odmor ;)
 
Ili bolje DHL-om pa platis napred i nazad paket kao ceo aparat :D.
 
Dok dođe kod nas da važi...ihaj :).
 
A kako onda garancija da se koristi?Da čekamo rođake kad će na odmor ;)


Pa za ne daj Boze uvek možeš tel da pošalješ busom ako je neki fizički kvar u pitanju. Mada svaki 20-ti tel se kvari fizički (ne računam softverske probleme koji se resavaju hard resetom). A kako ces ostvariti usmenu garanciju sa KP od 3 ili 6 meseci? Ovako bar imas 2 godine prave garancije. Ali odosmo u debeli off
 
To i kažem,isto nam se hvata,kupili na kp ili da nam neko donese iz inostranstva :) Ne daj Bože samo da se pokvari i muke koje tad nastaju u svakom slučaju :)
 
Poslednja izmena:
Da li neko ko ima L950 (ne XL), moze da kaze da li je uredjaj dobio na brzini nakon firmware update-a? (koji god da su izasli)
 
Brzinu nisam uspeo sagledati, mislim da je sve vezano za samu aplikaciju...
Tako npr. fotografije, ponekad, nakon slikanja, ne mogu odmah prstima povećati fotografiju, zumirati...
Mislim da novi firmware donosi rešenja, poboljšanja za druge stvari...
 
Ja licno nisam primetio neke razlike. Mozda postoje ali su male. Telefon generalno radi brzo ali aplikacija neka zna da se zaglupi ali to je do same aplikacije a ne do sistema
 
Aha, posto sam video neki video vezan za 950xl gde se vidi ubrzanje nakon firmeware update-a, pa sam se ponadao i da je kod 950ke tako :)
 
Poslednja izmena:
A na nekom njihovom starijem videu kad su ih poredili, L950 ispade maltene brza od L950 xl verzije.
 
Jel ima neko iskustva sa Logic Shopom ? Posto vidim tamo kosta 370 evra sa dve godine garancije
 
To je garancija radnje, odstampana sa njihovima uslovima, nista specijalno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li neko zna koliko je zamena displeja za Lumia 950, koliku cenu da očekujem?
 
Original ekran 150 eura sigurno

Sent from my Nexus 5X
 
Ljudi, prosto pitanjce, vredi li prelaziti na 950xl sa 640xl? Ima li ko iskustva?
 
A sta ti mislis jel vredi preci sa proslogodisnjeg low end telefona na ovogodisnji high end telefon?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
oba su proslogodisnji modeli, razlika je 2 meseca. poenta pitanja je da li je 950xl osetno brza, aplikacije poput facebooka, instagrama, viber...
 
Najbolje da sve stavis na papir.
Novac koji treba da dodas za 950 i prednosti koje ima..

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
oba su proslogodisnji modeli, razlika je 2 meseca. poenta pitanja je da li je 950xl osetno brza, aplikacije poput facebooka, instagrama, viber...


Kao neko ko je prešao sa 735 na 950xl, slobodno mogu da kažem da se razlika itekako oseća. Aplikacije bukvalno lete i otvaraju se momentalno.
 
ma otvara aplikaciju cim pomislis ;)

Koristio sam 640xl dugo, dosta nedostataka naspram androida, hronican nedostatak aplikacija, al ajd, kao sekundarni tel je ok, ono sto mi je smetalo je sporoca tokom otvaranja nekih aplickacija, nemogucnost prikazivanja fotki na facebooku koje su slikana photoshperom, itd. Opet postoje i prednosti naspram androida, kamera na 640xl recimo opusteno oduva neke kamere od 16mpx na android platformi.. koliko znam WM10 nema uopste podrsku za VR? ili gresim.. 640xl opet recimo ima izvanrednu bateriju-autonomija je vrh. No ono sto me interesuje da li je brze ucitavanje aplikacija koje su preuzete i treba da se updatuju-to na 640xl traje dugo, facebook recimo ne ocitava toliko brzi kao na androidu, nemogucnost slikanja panorama fotki-koliko sam cuo to je ispravljeno nekim updatom...ako ima jos nesto..
 
Koristio sam 640xl dugo, dosta nedostataka naspram androida, hronican nedostatak aplikacija, al ajd, kao sekundarni tel je ok, ono sto mi je smetalo je sporoca tokom otvaranja nekih aplickacija, nemogucnost prikazivanja fotki na facebooku koje su slikana photoshperom, itd. Opet postoje i prednosti naspram androida, kamera na 640xl recimo opusteno oduva neke kamere od 16mpx na android platformi.. koliko znam WM10 nema uopste podrsku za VR? ili gresim.. 640xl opet recimo ima izvanrednu bateriju-autonomija je vrh. No ono sto me interesuje da li je brze ucitavanje aplikacija koje su preuzete i treba da se updatuju-to na 640xl traje dugo, facebook recimo ne ocitava toliko brzi kao na androidu, nemogucnost slikanja panorama fotki-koliko sam cuo to je ispravljeno nekim updatom...ako ima jos nesto..
Malo sam se nasalio a to je zbog toga sto se nikad ne zna kakva su necija ocekivanja pa mozda misli da za duplo vise ulozenog novca dobija spravicu buducnosti ;) Telefon kao telefon,meni radi odlicno ali to je radio i 640xl,naravno da je brzi i da je bolji u svemu mada ja nisam ni ocekivao kad sam ga kupovao da cu leteti s njim.Neko ce mu mozda naci(kao sto i rade) milion mana,ja mu nisam nasao ni jednu.A recimo,koristim fb ali nisam ni obratio paznju da li otvara ili ne otvara neku sliku koja je radjena photoshoperom,hocu da kazem da nisam neko ko po ceo dan drnda telefon,na internet najvise volim da idem preko racunara ,preko fona samo kad moram,isto tako,mailove volim preko racunara da saljem,telefon mi je ponekad za to itdU svakom slucaju mislim da je vredelo sto sam sa 640xl presao na 950 xl ali to je samo moje subjektivno misljenje.
 
Ok. Objektivno slabo koristiš telefon.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno