Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Pa dobro, sto ljudi sto ćudi. Ni meni iskreno nije bitno da li je telefon plastika ili aluminijum, nego ne mogu da se otmem utisku da kad sam ušao da pročačka malo lumie i uzeo u ruke l550 i posle toga l950, ja ama apsolutno nikakvu razliku nisam video u kvalitetu izrade izmedju telefona od 100€ i telefona od 400-500€. A sto se samsunga tice, ja ih isto ne podnosim organski, ali ne bih rekao da nikom nije smetalo sto je plastikaner, pre bih rekao da su ga ljudi pljuvali na svakom koraku i pravili sprdačinu sa njim, zbog "eurokrem Takovo" poklopca baterije. A da je plastika zahvalnija za održavanje to stoji...
 
Jaoo sta sam ja zaboravio da pitam :D .

Kako bre radi iris skener. Windows hello.

Jel koristi neko to? I kako radi ?
 
Vama je otvaranje app od 5 sekundi u redu? Ako to nije sporo ne znam sta jeste.
 
Ni meni iskreno nije bitno da li je telefon plastika ili aluminijum, nego ne mogu da se otmem utisku da kad sam ušao da pročačka malo lumie i uzeo u ruke l550 i posle toga l950, ja ama apsolutno nikakvu razliku nisam video u kvalitetu izrade izmedju telefona od 100€ i telefona od 400-500€.
Svaka ti je na mestu. [emoji106]
 
Vama je otvaranje app od 5 sekundi u redu? Ako to nije sporo ne znam sta jeste.

Pa naravno, MS/W10m fanovima je sve ''normalno, ok, sta fali sto to i to ne radi/laguje/baguje - bice bolje'' ali zato uvek vazi cuvena fraza ''bagdroid nikad vise'' (a u realnosti ovo stanje softvera je na nivou tog bagdroida iz 2010. godine) i do pre 2 meseca je po pisanju u ovom podforumu delovalo kao da je MS izbacio sjajan sistem i da je sve u najboljem redu a u realnosti je taj sw poluproizvod koji krpe vec pola godine a kraj se ne nazire.
Jedina ''pozitivna'' stvar je to sto sa .71 buildom telefon moze normalno da se koristi u smislu da nema bas katastrofalnih bagova i cestih restartivanja ali zato sitnih bagova i laga ima koliko oces :)
Ni meni iskreno nije bitno da li je telefon plastika ili aluminijum, nego ne mogu da se otmem utisku da kad sam ušao da pročačka malo lumie i uzeo u ruke l550 i posle toga l950, ja ama apsolutno nikakvu razliku nisam video u kvalitetu izrade izmedju telefona od 100€ i telefona od 400-500€.

Ako je tacno da obe L950 imaju materijale i kvalitet izrade kao L550 onda je to lose za jedan flagship jer ova plastika i izrada mogu da prodju samo za najjeftiniju Lumiu kao sto je L550. Naravno sad ce da krenu price o tome kako se ta MS plastika ne grebe, kako moze da se zameni za iljadu dinara, kako je telefon stealth crn itd.

Ocigledno da je MS uspeo skoro sve da unisti (rip nokia), imali su tenkove od telefona sa odlicnim kamerama i stabilnim softverom a od toga sada su ostale samo te kvalitetne kamere (koje u sustini nista posebno nisu bolje od konkurencije) a softver su doveli na ''bug/lag droid nivo iscekivanja iz 2009-2012 aka evo sa' ce apdejt'' a materijale i izradu na ex samsung/LG nivo ali uz nesto bolji dizajn. Sacuvaj Boze

I kad (ako?) izbace 100% funkcionalnu, stabilnu i lagfree verziju desetke ja cu se opet cuditi njihovim odlukama, ''strucnjacima'' i planovima i jedino sto cu ceniti su ove najjeftinije lumie (hw/sw za te pare ali nista ''epic'').

Pre nego sto me sad nesto ''napadnete'' :d razmislite malo o ovome sto sam napisao - imali su sve top prakticno a uspeli su 2 od 3 glavne prednosti da syebu (izradu pa i dizajn, softver) i ostala je samo ta kamera a cak i kineski telefoni danas imaju odlicne kamere. Sve to su trebali da zadrze a da porade na kvalitetu/apdejtovanju i ponudi aplikacija pa onda da se nadaju postepenom rastu na trzistu, ovo sto vec 6 meseci rade je recept za neuspeh.
 
Poslednja izmena:
Citajuci ovu temu sticem utisak da vecina nije probala Android skorije. Ja ne pamtim da neki Android telefon iz srednjeg ranga otvara aplikacije toliko dugo.
 
ICS Androidi iz 2012 ne otvaraju aplikacije toliko dugo.

Ali evo na osnovu L550/.71 mogu da kazem da nekada brzo radi a onda se desi da totalno uspori, neke app otvara relativno brze a neke po nekoliko sekundi. Isto vazi i za lag - cas je nepodnosljiv pa onda ''moze da prodje'' ili je aj kao sve ok.

Ipak najvise nervira kada kucanje slova prsne pa sve to kasni i po nekoliko sekundi (otkucas poduzu rec a ona se pojavi tek posle 3-5 sekundi), to nisam doziveo ni na Sagem telefonima pre 15 godina! Nesto slicno sam video samo na nekom raspad alcatelu kod drugarice, negde tamo 2003-4. godine, kucanje teksta je bilo nemoguce. Ali na srecu taj lag na L550 se ne desava previse cesto ali kad se desi..
 
Poslednja izmena:
Taj lag sa kucanjem nekad se desi i na l640 .

Sent from mTalk
 
Kad ti je danas takvo trziste da gomila ljudi placa neku igru da bi igrao alfu/betu, sto ne bi placao za telefon sa beta softverom? Em zarade, em imaju besplatne testere.
 
Ovih zadnjih par postova nema veze sa temom, al uopšte. Pa zar u svakoj temi moramo da čitamo o L550 itd?
 
@MICRO
Izgleda da je tako... Tako da ne razumem kako se ova tema beskonačno dopunjuje, po meni bespotrebnim, saznanjima o androidu ili pak "nekom" WP uređaju, a da nije u pitanju L950.
Pokazaću vam neke stvari koje se tiču samo sistema... L950 vs L820.
Pre toga da objasnim...
Build 107.
 
[YOUTUBE]aIa304I3pPA[/YOUTUBE]

Mala razlika u brzini otvaranja app...
 
[YOUTUBE]aIa304I3pPA[/YOUTUBE]

Mala razlika u brzini otvaranja app...

Isprobaj malo iris scaner pa javi.

Msm nije da cu da koristim to duze od nedelju dana cisto iz znatizelje ali ono nije losa stvar za neke situacije :D
 
Hoću, samo.. Ne mogu danas... Baš sam umoran... :(
 
Ko nije umoran posle guce :)
 
Vama je otvaranje app od 5 sekundi u redu? Ako to nije sporo ne znam sta jeste.

Evo vrsio sam direktno poredjenje L1520 w10 i flex2 5.1.
Viber otvara brze 2 sekunde. WA mozda oko sekundu. Here mape su tu negde manje vise. Tako da nije to toliko strasno ali da treba da se jos pegla treba.
 
Pa malo li je 2 sekunde kad se Viber otvara instant na boljim Androidima?
 
To je do app nema veze sa telefonom, kad izađe nova app biće instant :) Dokon sam pa sam kontaktirao viber podršku i odgovorili su mi da prave novu app ali da ne znaju tačan datum izlaska :)
 
To je do app nema veze sa telefonom, kad izađe nova app biće instant :) Dokon sam pa sam kontaktirao viber podršku i odgovorili su mi da prave novu app ali da ne znaju tačan datum izlaska :)


Prave oni nju jos od avgusta meseca, kada su blokirali onu PC verziju.
 
Pa malo li je 2 sekunde kad se Viber otvara instant na boljim Androidima?

Nije malo ali nije ni po 10 sekundi razlike kao sto neki pisu. Rekoh treba da se pegla to poprilicno. Ali nije to tolika katastrofa. Sigurno ce univerzalna viber aplikacija raditi bolje i valjda ce brzo da izadje
WA sa resumningom oko 2s. Na Androidu 1s. Kada su otvoreni u pozadini i viber i WA skoro instant
 
Poslednja izmena:
Nije malo ali nije ni po 10 sekundi razlike kao sto neki pisu. Rekoh treba da se pegla to poprilicno. Ali nije to tolika katastrofa. Sigurno ce univerzalna viber aplikacija raditi bolje i valjda ce brzo da izadje
WA sa resumningom oko 2s. Na Androidu 1s. Kada su otvoreni u pozadini i viber i WA skoro instant

Whaattt? :D

Meni wac na 640 otvara za pola sekunde do sekundu cold start msm ono dok pokaze onu animaciju i onda animacija kako se pojavljuje chat.

A kad je vec pokrenut u pozadini onda skoro instant samo animacija ****m li ga sad koliko ona traje ali nije vise od 250ms.

Na andoridu je mozda samo malo kraca animacija. Mada opet se ne drzimo teme :D
 
Pa dal je moguće da merite brzinu otvaranja app? Samo mi nije jasno šta dokzuje ta brzina???
 
Nazad
Vrh Dno