Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ja sam bio šokiran kad sam video koliki je to korak unazad, u smislu kvaliteta izrade, tj upotrebljenih materijala, u odnosu na Lumiu 930.
 
Ja sam bio šokiran kad sam video koliki je to korak unazad, u smislu kvaliteta izrade, tj upotrebljenih materijala, u odnosu na Lumiu 930.

Nema nikakve razlike osim toga sto nema ALU felnu :D .

Meni se iskreno svidja. Msm u poredjenju sa crnom 930 kojoj je i ta alu lajsna crna ovo i nije nesto previse razlicito. A dobijes poklopac koji se skida i lako menja u odnosu na lajsnu koja se mnogoooo lako grebe a mnogoo tesko menja.

Sve ima svoje prednosti i nedostatke.


Evo primer mog druga koji je ispustio 830 par puta i ta crna lajsna je katastrofa sad. A izuzetno se tesko menja jer je skoro svaka komponenta telefona nakacena na nju ili zalepljena.

Dok ja sa 640 ispustao sam ga i grebao i evo te ogrebotine se vide samo bas pod svetlom a i taj back cover je celih 6$ na ebay i menja se za 10s .
 
Nema nikakve razlike osim toga sto nema ALU felnu :D .

Meni se iskreno svidja. Msm u poredjenju sa crnom 930 kojoj je i ta alu lajsna crna ovo i nije nesto previse razlicito. A dobijes poklopac koji se skida i lako menja u odnosu na lajsnu koja se mnogoooo lako grebe a mnogoo tesko menja.

Sve ima svoje prednosti i nedostatke.


Evo primer mog druga koji je ispustio 830 par puta i ta crna lajsna je katastrofa sad. A izuzetno se tesko menja jer je skoro svaka komponenta telefona nakacena na nju ili zalepljena.

Dok ja sa 640 ispustao sam ga i grebao i evo te ogrebotine se vide samo bas pod svetlom a i taj back cover je celih 6$ na ebay i menja se za 10s .
Pa nije razlika samo u '' alu felni ''.
Kad uzmes 950 u sake bas je nekako jadan osecaj, previse lagan telefon i ti materijali.Da nije iznad pisalo da je 950 rekao bih da je neka low lumia sto sam prvo i pomislio.
 
Pa nije razlika samo u '' alu felni ''.
Kad uzmes 950 u sake bas je nekako jadan osecaj, previse lagan telefon i ti materijali.Da nije iznad pisalo da je 950 rekao bih da je neka low lumia sto sam prvo i pomislio.


Eeee ja bi voleo da mogu kupiti sebi jednu low lumiu ko što ti kažeš. Meni je lepša od s6 ili nekog drugog androida, ali o ukusima ne vredi raspravljati.
 
Jesi li video L550? Po meni je 950 odličan u odnosu na 550 kad pričamo o izgledu.
 
Jesam ja oba, i deluju kao istog cenovnog ranga po izradi.
Pri tome su performanse jednako loše, probao sam doduše 950 sa 00 build-om.
Mnogo gore od mog Z2 koji je hardverski slabiji.
 
Poslednja izmena:
Pa nije razlika samo u '' alu felni ''.
Kad uzmes 950 u sake bas je nekako jadan osecaj, previse lagan telefon i ti materijali.Da nije iznad pisalo da je 950 rekao bih da je neka low lumia sto sam prvo i pomislio.

Pa valjda se i ide na to da telefoni budu sve laksi. A plastika koja se koristi na oba je ista. Tako da razlika u kvalitetu izrade je samo alu felna.
E sad naravno da to doprinosi osecaju da je telefon bolje izrade. I ako ta alu felna se mnogo lakse osteti od plastike. Tako da je bolja i jaca izrada na 950 ako gledamo realno a ne po osecaju.
 
Razlika između L950 i L1020, L920 i sličnih (po kućištu) je u tome što je MS, sa namerom stavio polikarbonat ("ultra tanak", isti materijal kao kod L1020, L920...), ne bi li za taj format telefona obezbedio manju težinu.
Zbog toga je, istinu za volju, drugačiji osećaj držanja u ruci... Deluje "plastično".
Razlika je i u samoj težini... Dodatkom nillkin futrole, telefon je znatno teži, mislim na L1020, L920, L930...
Inače, polikarbonat nije obična plastika...
Imam gore navedene...
Još nešto... Odziv L820 i L950... U nekim glupostima, L820 starta brže (W10).
 
Poslednja izmena:
Problem je dizajn, jer su predhodne Lumie bile upečatljive. Ove su generičke.
 
Ne bi da branim MS... Ne vidim baš puno navedenog kod drugih proizvođača, BB jedino... Dizajn je diskutabilan za svaki uređaj... Niko ne želi riskirati sa nečim novim... Mislim na nešto revolucionaro...
 
Pogledajte samo Samsung, bem ti zivot na sta to lici, ali ocigledno kad ljudi naviknu na nesto ne zele velike promene. Lumia 930 i 830 jesu najlepse po meni ali i 950 je i dalje Lumia, prepoznas je iz aviona. I ima nesto u tome da posle 2 godine mogu da uzmem cela zadnja ledja za 1000 dinara i kao nov telefon da sam pazario. (mada na pogresnom forumu ovo pricam, ovde je ljudima nepodnosljivo da furaju isti telefon vise od pola godine, u silikonu naravno, i ide na oglas :))
 
Poslednja izmena:
Lumia je bila prepoznatljiva po razlicitim dizajnima ,za svakog po nesto ,lumia 620 ,625 ,730,920 ,925 ,930 ... , uzmite ove telefone u ruke i videcete da je svaka posebna na svoj nacin . A sada ,l535 ,l640 ,l950... svaka je slicna po dizajnu .

Sent from mTalk
 
Cinjenica je da ms ne moze ili nece da napravi kvalitetan telefon kako je to nokia radila. Zbog cega, nije mi jasno kad su preuzeli sve od nokie, doduse posle i podavali otkaze polovini inzenjera i jednom delu radnika. Da su ostsvili nokiu na miru i da su se maximslno posvetili izradi samo wp mozda bi nesto zajedno i napravili. Ovako, telefoni sve vece razocarenje, os takodje...iako sam dugo branio ms i wp i negirao cinjenicu o kojoj su svi pricali, a to je da ga je ms konacno isp*sio na polju mobilnih os, to sve vise izgleda kao realna situacija. Da se ne lazemo vise koji narmalan covek ce uzeti l950 (nemam stvarno nameru nikog da uvredim) pored nekog flag ship androida ili ip (g4, v10, s6, note5, mate 8 i da ne nabrajam vise) koji su sa cenom tu negde +- 50e jer stvarno jednu jedinu prednost ne vidim, sem mozda kamere, mada i to vise nije toliko drasticna razlika kao nekad dok je bila noki. Po funkcionalnosti samog os i aplikacija ne mogu da se uporede, koliko god neki negirali. Jedinu prednost su imali u najnizem segmentu gde je android lose radio na slabim telefonima. Medjutim google je taj problem ozbiljno shvatio i sada adroid radi vrlo, vrlo solidno i na slabijim konfiguracijama, a na top telefonima je uvek radio dobro, sad radi odlicno. Dok se wp sa izlaskom w10m vraca unazad, pa je polako dobio vecinu bagova koja je krasila android, dok se funkcionalnos nije mnogo povecala u poredjenju sa wp, a idalje daleko ispod androida ili ios. Tako da ovom politikom ms nema mnogo sansi za uspeh. Mislim da to i ms vec odavno zna i polako gasi lumia brend. Verovatno ce izbacivati jednom godisnje neki surface phone, slicno apple-u i to je to, cisto da ga ima u mobilnoj industriji. Nemam nameru da pljujem ono sto sam koristio tri godine, naprotiv, da mi nije odgovaralo ne bih koristio, ali mislim da sam sada sve blizi povratku na android jer stvarno ne vidim sta bi me vise, sem neke znatizelje, zadrzalo na winu. Sad ce verovatno neki da krenu da me pljuju, ali nema potrebe, da li sam bio u pravu mozemo da vidimo vec do kraja godine. A ako ms napravi nesto bitno i pomakne se sa udela koji je na nivou statisticke greske ja sam spreman da pojedem gov*o. :)
 
Ne mogu da se složim da androidi nižeg segmentirane dobro. Možda mesec dva dok se ne napuni aplikacijama. Srednji segment se dosta popravio u odnosu na pre par godina. W10 je jos ne ispeglan i zvanično nije izaso za starije modele li na 8.1 sve radi glatko i bez bagova. Naravno problem su aplikacije
 
Ja sam te prednosti naveo.

Jedini android koji vredi nesto a ima removable back je g4 , ali mi se dizajn ni malo ne svidja a ni ono dugme pozadi.

iPhone mi je katastrofa izgledom a i ne nosim futrole tako da bi posle mesec dana izgledao kao asfalt :D .

Galaxy s6 a i cela ta s linija mi je uvek bila ruzna ovaj sad i nije tako los izgledom ali opet ono staklo pozadi i alu sa starana ne uliva poverenje bez futrole.

Jedini android koji mi se svidja potpuno u dizajnu je Nexus 5 , pa ajde tu je i 5x ali nije kompletan telefon po meni.

Sto se tice sistema, slazem se da Android ima bolje i vise aplikacija , iOS takodje ali meni to ne znaci puno jer sve aplikacije koje su mi potrebne imam i na W10M i rade odlicno.

Meni W10M na 640 radi odlicno i nemam nikakvih primedbi jos od .63 builda cini mi se.


Iz svega navedenog i ako sam stvarno bio otvoren za sve varijante pri biranju novog telefona, svi putevi me na kraju opet vode ka Lumiji.
Tako da sam odlucio da uzmem 950 na bar godinu dana pa da vidimo sta dalje.
 
Ne mogu da se složim da androidi nižeg segmentirane dobro. Možda mesec dva dok se ne napuni aplikacijama. Srednji segment se dosta popravio u odnosu na pre par godina. W10 je jos ne ispeglan i zvanično nije izaso za starije modele li na 8.1 sve radi glatko i bez bagova. Naravno problem su aplikacije
Pa ne znam, evo recimo pada mi na pamet lg spirit, ima ga ortak pa mogu da pricam konkretno o njemu, a ima takvih mobova jos dosta. Telefon nov na oglasima kosta 120e, a polovan star vrlo malo, bukvalno kao nov i za 100e. Od specifikacija sd410 i 1gb rama, bolje od recimo moje lumie 640 koja je na oglasima cak malo i skuplja. Ok, kamera i ekran su na strani l640 u to sam se uverio. Ali recimo sto se bagova i lagova tice, pa vise mojoj 640 treba za neku komandu nego spiritu. Bas smo uporedjivali fb aplikaciju i decko se frapirao koliko ocajno ucitava kod mene, a ja jos nahvalio wp kako sve sljaka ko ludo. Malo me bilo i sramota. A zamislite tek da smo otvarali instagram tj. ja 6tag koji se na w10m otvara samo 18 sekundi koji bi to haos bio. Pa njemu bi ladno instagram mogao da se 5x force close-uje i da ga opet pokrene pre mene. Znam da to nije do sistema nego do app, ALI, po stoti put, sta mene ili bilo kog korisnika briga do koga je ili do cega je kad je tako kako je i sto je najgore, nema ni naznaka da ce biti bolje. Mislim to sam naveo kao primer, ali sa vecinom komandi je isti slucaj, mahom on na spiritu odradi pre nego ja na l640. I to ga koristi kako ga je dobio, a mogu misliti da ga rutuje i ubaci neki vanila rom, bez bloata, koji je jos uvek rak rana androida, pa taj telefon bi tek onda poleteo, a ponavljam vec za 100e, pagde ces nizu klasu? Naravno, ja ako definitivno budem odlucio da se vracam na android to nece biti neki od 100e, ipak bih isao na sigurno. Nameracio sam g flex 2, koji je nesto jako povoljan sada pa ako se skupe parice verovatno cu uzeti njega, ali kazem da i jeftini androidi mogu sasvim pristojno da rade sada, a ako se malo i pobrines oko njega moze da radi super. Ipak nije vise ovo 2012 godina kad su androidi do 150e imali raspali gingerbred, 512 mb rama i sinle core na 800mhz.
 
Ja sam te prednosti naveo.

Jedini android koji vredi nesto a ima removable back je g4 , ali mi se dizajn ni malo ne svidja a ni ono dugme pozadi.

iPhone mi je katastrofa izgledom a i ne nosim futrole tako da bi posle mesec dana izgledao kao asfalt :D .

Galaxy s6 a i cela ta s linija mi je uvek bila ruzna ovaj sad i nije tako los izgledom ali opet ono staklo pozadi i alu sa starana ne uliva poverenje bez futrole.

Jedini android koji mi se svidja potpuno u dizajnu je Nexus 5 , pa ajde tu je i 5x ali nije kompletan telefon po meni.

Sto se tice sistema, slazem se da Android ima bolje i vise aplikacija , iOS takodje ali meni to ne znaci puno jer sve aplikacije koje su mi potrebne imam i na W10M i rade odlicno.

Meni W10M na 640 radi odlicno i nemam nikakvih primedbi jos od .63 builda cini mi se.


Iz svega navedenog i ako sam stvarno bio otvoren za sve varijante pri biranju novog telefona, svi putevi me na kraju opet vode ka Lumiji.
Tako da sam odlucio da uzmem 950 na bar godinu dana pa da vidimo sta dalje.
Pa kao sto sam naveo u gornjem postu, nije stvar u broju splikacija vise, ima ih dovoljno. Sve koje i meni trebaju nadjem na win store, dobro ne bas sve, ali 95%. Medjutim, problem kod tih aplikacija je sto su jadne u poredjenji sa android i ios aplikacijama i po izgledu i po funkcijama, a kompatibilne su do bola, otvaraju se po 15-20 sekundi, cast izuzecima. I sto je najstrasnije tako je bilo i pre 2 godine kad sam jos imao l520 i ista je prica bila, sad kad dodje 8.1 pa kad krenu aplikacije, pa ludilo, sasavilo...eto ista pompa i sa w10, a zavrsice slicno ako ne i gore. Jednostavno developere ne zanima da rade za sistem koji je na ispod 2 posto trzisnog udela, a jos kad vide kako se i ms odnosi prema svom sopstvenom os, tj. da su mu i android i ios preci od wp onda se stvarno treba zapitati ko je ovde lud i ko koga zeza. Pa sta dalje reci kad vidis coveka koji je glavni za mobilni os u ms kako fura ios? On je time dovoljno rekao sta misli o ovom sistemu. Ili mi ovde mislimo da znamo vise od njega i kako se ustvari on zeznuo, jer covek zapravo ne zna koliko je win dobar? Ne znam gde ce sve to da ih odvede, ali mene verovatno na droid ponovo u neko skorije vreme.
 
Odoste u veliki off. Napisao sam neko svoje misljenje i pored svega toga meni je Lumia i dalje broj 1.Na stranu to sto se meni ne dopada dizajn/izrada, L950 je super. Kamera, brzina, ekran.Barem ono sto sam ja video.
 
Ne mogu da shvatim potrebu ljudi koji su jako zadovoljni sa svojim android telefonima i pokušavaju druge ubediti u njihovu sreću i objasniti da je android savšen OS u odnosu na sve ostale, svaka tema se koristi za poređenje dva sistema ?? Čemu i zašto se odlazi u off ovo je tema o Lumi 950 i 950 XL koga briga da li je neko zadovoljan sa nekim androidom. Evo zabo le me kako radi S6 niti koliko je extra android OS da me zanima sve to čitao bih u temi o tom modelu. Nadam se da će moderator reagovati i da svaki pokušaj lupetanja i skretanja u off rešavati brisanjem nesuvislih postova ali i banovanjem ....
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam, evo recimo pada mi na pamet lg spirit, ima ga ortak pa mogu da pricam konkretno o njemu, a ima takvih mobova jos dosta. Telefon nov na oglasima kosta 120e, a polovan star vrlo malo, bukvalno kao nov i za 100e. Od specifikacija sd410 i 1gb rama, bolje od recimo moje lumie 640 koja je na oglasima cak malo i skuplja. Ok, kamera i ekran su na strani l640 u to sam se uverio. Ali recimo sto se bagova i lagova tice, pa vise mojoj 640 treba za neku komandu nego spiritu. Bas smo uporedjivali fb aplikaciju i decko se frapirao koliko ocajno ucitava kod mene, a ja jos nahvalio wp kako sve sljaka ko ludo. Malo me bilo i sramota. A zamislite tek da smo otvarali instagram tj. ja 6tag koji se na w10m otvara samo 18 sekundi koji bi to haos bio. Pa njemu bi ladno instagram mogao da se 5x force close-uje i da ga opet pokrene pre mene. Znam da to nije do sistema nego do app, ALI, po stoti put, sta mene ili bilo kog korisnika briga do koga je ili do cega je kad je tako kako je i sto je najgore, nema ni naznaka da ce biti bolje. Mislim to sam naveo kao primer, ali sa vecinom komandi je isti slucaj, mahom on na spiritu odradi pre nego ja na l640. I to ga koristi kako ga je dobio, a mogu misliti da ga rutuje i ubaci neki vanila rom, bez bloata, koji je jos uvek rak rana androida, pa taj telefon bi tek onda poleteo, a ponavljam vec za 100e, pagde ces nizu klasu? Naravno, ja ako definitivno budem odlucio da se vracam na android to nece biti neki od 100e, ipak bih isao na sigurno. Nameracio sam g flex 2, koji je nesto jako povoljan sada pa ako se skupe parice verovatno cu uzeti njega, ali kazem da i jeftini androidi mogu sasvim pristojno da rade sada, a ako se malo i pobrines oko njega moze da radi super. Ipak nije vise ovo 2012 godina kad su androidi do 150e imali raspali gingerbred, 512 mb rama i sinle core na 800mhz.

Na osnovu mog iskustva sa androidim nize klase je da oni rade solidno dok se ne napune aplikacijama. Onda krece zesci lag i punjenje memorije pa mora root da bi se sve to pobrisalo. W10 nije jos izaso za L640 i kad izadje finalna verzija mislim da ce biti dosra bolje. Ja na mojoj L1520 nemam konkretnih problema mozda samo nema fluidnost kao na 8.1. Instagram tj 6tag meni otvara za 5-6 sekundi. Da se vratimo na L950. Ona sigurnobradi bolje od moje L1520 sa najnovijim buildovima. I peglace se dodatno
 
Mihajlo je izneo realno misljenje, covek koristi Win, nije nikako za poredjenje i brisanje komentara kao ono sto izbacuju kernelovci poput sam66 i telepa, to je vec klasicno trovanje tema i bili bi mi banovani 6 puta do sad da mene neko pita.
Ovo je realno stanje sa aplikacijama, na sve moras da se naviknes da cekas. Sreca pa 6tag izlazi sad Win10 verzija.
Ali recimo za taj Spirit, rekao sam Hsv-u, oni indijski komentari sa GSM arene pominju takodje neko zabadanje i cekanje na otvaranje aplikacija po 10 sekundi, to mozda posle nekog vremena. Androidu treba suditi posle par meseci. Mada drugar moj je imao Xperiu M prvi model, nije nikad updateovao sistem, ne znam uz koji android je dosla, i tipa 2 godine mu radila identicno, sve se otvaralo mnogo brze nego kod mene na 8.1 i sad na 10. Tako da verovatno zavisi dosta i do proizvodjaca i njihovog softvera.
 
Poslednja izmena:
To za Spirit mogu da se slozim sa Mihajlom ali stvarno ne znam kako radi taj telefon posle nekoliko meseci. Ipak ono sto sam video je iznenadjujuce dobro za prakticno najjeftiniji LG android.
Ali recimo za taj Spirit, rekao sam Hsv-u, oni indijski komentari sa GSM arene pominju takodje neko zabadanje i cekanje na otvaranje aplikacija po 10 sekundi, to mozda posle nekog vremena. Androidu treba suditi posle par meseci. Mada drugar moj je imao Xperiu M prvi model, nije nikad updateovao sistem, ne znam uz koji android je dosla, i tipa 2 godine mu radila identicno, sve se otvaralo mnogo brze nego kod mene na 8.1 i sad na 10. Tako da verovatno zavisi dosta i do proizvodjaca i njihovog softvera.

Pazi, komentari po raznim ''arenama'' su stvarno miks svega i svacega, od realnih problema preko lupetanja, trolovanja do idio.tluka. Ti Indijci ubedljivo najvise kukaju po netu, ima vec 5 godina kako se svi ovde na forumu sprdamo na taj racun (koliko stalno nesto kukaju, polazi im od ruke da syebu svaki fon, nemaju pojma engleski itd). Bukvalno ne postoji telefon/os na svetu na koji se ne kuka po tim arenama.

E sad, situacija na androidu je ipak rizicna kada su u pitanju low/mid telefoni, tu se stvarno nikada ne zna kako ce raditi posle nekog vremena, da li ce sledeci manji apdejt upropastiti nesto.. ali mi deluje da je sada situacija i u tim najnizim klasama daleko bolja nego pre 3,4 godine jer je i sam hardver brzi a i proizvodjaci polako optimizuju svoje zabloatovane UI.

Ali na kraju dosta toga zavisi i od samog korisnika i opsteg poznavanja androida. Smem da se kladim da ce prosecnom klincu koji instalira brdo AV/cleaner djubreta i lose odradjenih tupavih aplikacija taj Spirit pre poceti da baguje nego nekome ko ima iole iskustva sa tim OS-om. Cak i lose odradjena aplikacija moze da napravi velike probleme (random restarti, povecano trosenje baterije, usporavanje/lag itd). To se i meni desilo par puta (pre 3-4 godine), npr kada sam nasao neku kao off road simulaciju za droid pre nekoliko godina, ocajna ocena aplikacije i ja reko aj da probam fiziku kad ono bukvalno djubre, odmah je morao da padne restart (telefon usporio a posle je i pojela bateriju) e sad zamisli kada dete iz Indije kupi android od 150$ i mesecima ga djubri AV/cleanerima, ******skim aplikacijama sa ocenom 2-3.

I da, zavisi i od fabrickog UI, htc i sony su tu do sada bili najbolji (sto ne znaci da nisu pravili greske) ali sam se uverio da je i LG prilicno uspesno sredio interfejs iako je za mnoge i dalje previse izmenjem i zabloat-ovan u odnosu na cist android ali ce cinjenica da im telefoni rade sve bolje.

Kod W10m me najvise brine sto su odavno poceli sa razvojem os-a, prezentacija je bila na jesen 2015. a jos uvek to nije u potpunosti brz/fluidan, stabilan, funkcionalan softver. Jeste bolja situacija od .71 i nisam jos probao poslednju ins. verziju ali..
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam bio rad da cekam w10 i stvarno sam bio optimistican, al ovi ga oduzise opasno...sad i kad bih nastaviio da cekam vise ne znam ni kad bi stiglo ni sta bi stiglo. Ovo sto sam video od w10 me je u prvu ruku obradovalo, ali to je bio samo prvi utisak posle prelaska sa 8.1 koji je bas zastareo os, ali tek sad vidim da sem sminke i par nekih poboljsanja nema nista drasticno bolje od 8.1. A ponavljam, sto je najgore, ne vidim pomaka uopste. Ja sam instalirao w10 kad je stiga .63 bild, posle sam bio na .74, juce instalirah .107 i meni sve apsolutno isto, nikakav pomak ne vidim. A kad udje covek da vidi na sta se ljudi zale sve se vrte jedni te isti problemi i ljudi uporno salju povratne informacije sa jednim te istim bagovima, a jedan se nije ispravio. Stvarno ne znam kad ce da ga zavrse i ne znam da li vredi cekati. No dobro, da ne sirimo pricu vise, kao sto neki kazu, ipak je ovo tema za l950, a sto se nje tice, moj stav je da je ne bih uzeo. Los kvalitet izrade, inferioran i nedovrsen sistem, specifikacije solidne, jedino fleg ship cena. Mislim da nece doziveti veci uspeh na trzistu. Ponovio bih reci nekog odavde sa foruma, ne secam se tacno kog, kad je rekao, treba bezati od jeftinih androids i skupih wp...mada ovo prvo polako pocinje da se menja, a ovo drugo...no, jos uvek sam na wp, dokle, videcemo.
 
Kvalitet izrade je sasvim solidan. Samo mozes zameriti sto nije metal ali onda je to druga prica. Na oko plastika deluje jeftinije od metala naravno i uvek je bila. Ali kvalitet izdrade nije los samo su ubacili polikarbonat plastiku umesto metala. Ne vidim sta ce ti metal kad ga 90% ljudi nosi u silikonu ili plasticnoj oblozi
 
Kvalitet izrade je sasvim solidan. Samo mozes zameriti sto nije metal ali onda je to druga prica. Na oko plastika deluje jeftinije od metala naravno i uvek je bila. Ali kvalitet izdrade nije los samo su ubacili polikarbonat plastiku umesto metala. Ne vidim sta ce ti metal kad ga 90% ljudi nosi u silikonu ili plasticnoj oblozi

Upravo to sam hteo da napisem.

Kvalitet izrade l950 je bolji od svih alu telefona. Iz prostog razloga sto se mnogo teze grebe, ne vidi se kad se izgrebe i sto je najbolje lako se menja.

Samo je OSECAJ kvaliteta izrade losiji nego sa alu telefonima. Ali to je samo osecaj koji je takodje subjektivan.

Ja naprimer trazim i zelim telefon koji je mat crni. I koji ne moram da stavljam u kondom da se ne bi izgrebao.

Trenutno to su samo L950/XL i Nexus 5x tako da kupujem lumiu.


Sto se tice ovih prica da se aplikacije otvaraju po 20 sekundi . ja stvarno ne znam sta vi koristite.

Meni na L640 sa .107 buildom facebook cold start bez app u pozadini max 4 sekunde.
Sa app vec u pozadini 0.5 sekundi onoliko koliko mu treba za animaciju.
 
Poslednja izmena:
Malo je previse hejtera. Dok je samsung bio plastican nikom nije smetalo. A sad odjednom ne moze da se zivi ako nije metalan. To svi kopitaju jabuku i od njih je pocelo. A niko sene zali na izgiljenej ip4 i ap5? Crni modeli su 99% sareni ako se ne nose u "kondomu".
Nije problem u otvaranju aplikacija. Sve je to u granicama normale. Retko preko 5s da se ucita nestosto vec nije u pozadini. A ono sto jeste ide jako brzo. Meni jos nedostaje samo fluidnost kreranja kroz meni i podesavanja. Ipak jos nije na nivou 8.1 ali valjda ce i to uskoro da ispeglaju. Treba da ima samo sto vise kvalitetnih univerzalnih aplikacija i bice bolje. Ali za to moraju finansijski da stimulisu developere jer oni tesko ostvaruju zaradu posle zbog malog broja korisnika.
L950 iako je od plastike pre ce da prezivi pad nego ip6 ili s6
 
Nazad
Vrh Dno