Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Mislio sam na kompletna ucitavanja da traju oko 2 sekunde. Od klika do spremnosti za koriscenje. A na androidu to traje sekundu. Nije neka razlika 1s. Kod vibera je malo izrazenije
 
Pokazuje koliko praznog hoda imam a dokazuje da su droid i ios brži [emoji4]


Možda jesu brži a pogotovo android koji kada se zapuca da bi ga otkočio moraš da skineš poklopac i izvadiš bateriju da li i to ulazi u prosek.
 
^ To je mozda bilo tako do 2012. godine tj u periodu kada je android bio djubre od OS-a.
Uzmi koristi nexus ili android sa iole krstenim UI (sa JB i novijom verzijom softvera) i mozda shvatis da su te bajke o stalnom lagovanju, bagovanju i zapucavanju androida da mora da se vadi baterija obicne izlizane WP/WM fanboj mantrice koje jos uvek opstaju samo na MS forumu i u mondo komentarima :d

Ironicno, WP tj W10m se trenutno raspada dok androidi rade nikada bolje uz 100x bolje aplikacije i samu funkcionalnost os-a :)
 
Poslednja izmena:
Možda jesu brži a pogotovo android koji kada se zapuca da bi ga otkočio moraš da skineš poklopac i izvadiš bateriju da li i to ulazi u prosek.
Ne znam, nikad mi se nije desilo. Lažem, desilo se ortaku sa Idol mini pre dve godine.
 
Poslednja izmena:
Nisam započeo, samo se nadovezao. Izvinjavam se, brišite off.
 
WP je jos vise extra, a sada kada smo to ustanovili zaključajte temu.
 
[YOUTUBE]TbavwikdUvg[/YOUTUBE]
@micro

Evo...
 
Poslednja izmena:
Samsung s6 je loš izbor za poređenje, jer previše agresivno gasi aplikacije.
 
S6 dosta brzo ucitava aplikacije zbog mocnog soc-a i brze memorije ali se desava da laguje (u manjoj meri) i multitasking je veoma los i verovatno najgori kada je Android OS u pitanju.
Sa druge strane L950 ce raditi sve bolje, u onim prvim uporednim testovima se bukvalno raspadala i te .00-0.29 verzije softvera su bile uzasne na svim W10m telefonima.

Trenutno je situacija takva da se ceka da W10M lumie ''prorade'' brzo, stabilno i fluidno kao WP8.1 telefoni ali uz nesto bolju ponudu aplikacija i samu funkcionalnost OS-a. Cak i kada se (ako se) to desi W10m ce i dalje biti u zaostatku za androidom/ios-om i to je realno stanje stvari ali daleko od toga da ce biti neupotrebljiv os samo nazalost definitivno nije za svakoga i jos uvek ne mogu da racunaju na primetno veci broj korisnika..
 
Samsung s6 je loš izbor za poređenje, jer previše agresivno gasi aplikacije.

Jel Android ili nije?

Jeste touch wiz ali je i dalje android.

Ne moze da poredimo samo sa Nexusom jer em nije prodat koliko i S6 em su razlicite specifikacije uglavnom.

S6 je odlican za poredjenje jer ima slican hardware.
 
Stim sto i nije bas poredjenje jer na snimku se lepo vidi wm10 moze da "drzi" samo sedam aplikacija. A opet je softverski fejl zvan s6 vise smooth em brzi
 
Jel Android ili nije?

Jeste touch wiz ali je i dalje android.

Ne moze da poredimo samo sa Nexusom jer em nije prodat koliko i S6 em su razlicite specifikacije uglavnom.

S6 je odlican za poredjenje jer ima slican hardware.

Jeste android ali unakazen tj ubedljivo najgore skinovana verzija androida sa veoma losim MT-om. Kakve veze ima sto je S6 mocan hardverski kada ga u kombinovanim speed/MT testovima oderu Nexus 5, M8, Z2 stari po 2-2 i po godine? S6 veoma brzo ucitava aplikacije i ima najmanje laga i ''fluid'' problema od svih Samsunga do sada ali opet nije tako smooth kao Nexusi i ocajan MT ga zakopava u takvim testovima.

Ako hoces da vidis realan odnos snaga w10m vs android poredi sa Nexusima, mozes i sa matorim N4/N5 ;) A mozes i sa htc/sony flagship droidima iz 2014. i novijim pa cak i sa LG G4.
 
Poslednja izmena:
Ali sad odjednom nije fer porediti sa najprodavanijim Android flegshipom :)
 
Stim sto i nije bas poredjenje jer na snimku se lepo vidi wm10 moze da "drzi" samo sedam aplikacija. A opet je softverski fejl zvan s6 vise smooth em brzi


Sve aplikacije ostaju u pozadini ,problem je sto ih ne prikaze sve u task menadzer ,npr izgubi se twitter u task menadzer udjes preko plocice i vidis da je dalje otvoren :)

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ali sad odjednom nije fer porediti sa najprodavanijim Android flegshipom :)

Kakve veze ima sto je najprodavaniji (odlicno se prodaje ono sto se reklamira i ima armiju fanova, botova itd) kada vec godinama Samsung ima ubedljivo najruzniji, najzabloat-ovaniji UI uz ocajan multitasking? To nije merilo kvaliteta androida vec jos jedan dokaz kicha koji dolazi iz JK, od automobilske industrije do IT-a :d

Nexus 4 (model star skoro 4 godine) radi fluidnije i bolje multitaskuje od S6 koji ima drasticno brzi hardver, sta dalje da se prica? :) S6 brze ucitava aplikacije zbog brutalnog hardvera (soc i veoma brza memorija) ali to je sve od prednosti u odnosu na 4 godine star cist android (poredim samo sistem, fluidnost i MT, ne kamere, ekrane itd gde je S6 drasticno bolji, logicno)

Pa sve jedno ga je unistio s6

Upravo to je tragedija ovih W10m beta, kad Sljamsung TouchWiz moze ''da ih izdominira'' :zgran: :d
 
Poslednja izmena:
Pa ono kada te s6 izdominira levo i desno, znas da si nego pogresio. Onaj svajp prelazak sa tiles u app list bi trebalo da srede pod hitno, lag je primetan sa meseca.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima sto je najprodavaniji (odlicno se prodaje ono sto se reklamira i ima armiju fanova, botova itd) kada vec godinama Samsung ima ubedljivo najruzniji, najzabloat-ovaniji UI uz ocajan multitasking? To nije merilo kvaliteta androida vec jos jedan dokaz kicha koji dolazi iz JK, od automobilske industrije do IT-a :d

Nexus 4 (model star skoro 4 godine) radi fluidnije i bolje multitaskuje od S6 koji ima drasticno brzi hardver, sta dalje da se prica? :) S6 brze ucitava aplikacije zbog brutalnog hardvera (soc i veoma brza memorija) ali to je sve od prednosti u odnosu na 4 godine star cist android (poredim samo sistem, fluidnost i MT, ne kamere, ekrane itd gde je S6 drasticno bolji, logicno)



Upravo to je tragedija ovih W10m beta, kad Sljamsung TouchWiz moze ''da ih izdominira'' :zgran: :d

Pa ne bih se bas slozio drugar sa androidom na nexus 4 ima mnogo problema msm mozda je izolovan slucaj ali ne znam.

A sto se tice proedjenja sa S6 bas naprotiv i treba da se poredi.

Jer jedna od mana androida je upravo to sto ga skoro svaki proizvodjac izbogaljise.

Sve to ulazi kad se gledaju prednosti i mane jednog sistema.


Nego opet bezimo od teme. Ja sam svesno postavio klipove jer se poredi lumia sa androidom i iOS.
Naravno vidi se da su se oba pokazala bolje u skoro svim slucajevima.
I u ovoj fazi vidi se da je Windows 10 sporiji .
Kad tome dodamo i nedostatak aplikacija stoji da je i andorid i iOS u vecini stvari bolji sistem.

To je potpuno jasno ja mislim skoro svima nama.


Ja licno ostajem na Windowsu 10 i kupujem L950 iz par razloga:

Izgled i elegancija windowsa.
Isti dizajn i osecaj i skoro isti sistem na telefonu na mom laptopu i na mom PC sto mi je velika prednost.
I jos jedna jako bitna stvar... Meni zavrsava posao potpuno. Ne pogadja me nedostatak aplikacija imam sve sto su mi potrebne.

I jos jedna stvar volim mat dizajn lumie i uvek cu da ga biram pre nego bilo koji od ovih staklenih i metalnih telefona.
I funkcionalnost izmenjive baterije microsd itd...
 
Poslednja izmena:
Pa ono kada te s6 izdominira levo i desno, znas da si nego pogresio. Onaj svajp prelazak sa tiles u app list bi trebalo da srede pod hitno, lag je primetan sa meseca.

Ja taj lag na 640 nemam .

I jedna stvar vredna pomena i iphone i s6 su skuplji od lumie a ni jedan nema microsd i poprilicno se doplacuje ako zelis verziju sa vecom memorijom.
 
Poslednja izmena:
Sve klipove sto sam do sada video po netu su ga imali. Nisam siguran da li su namerno tako uradili ili sta ali bas lose izgleda.
 
Taj lag postoji da se ne lazemo .


Sent from mTalk

Snimicu kad budem imao drugi tel sa kojim da snimim pa proceni.
Mozda je razlika u tome sto ja koristim crnu pozadinu ono bez slike u pozadini vec samo preko tiles pa mozda zbog te slike ima neki lag ****m li ga ja ga ne primecujem.


Inace evo vest da stize Alcatel sa win10 snapdragon 820 procesor itd...

I HPov.

Dolaze polako proizvodjaci videli su neku priliku to je dobro za Windows.
 
Poslednja izmena:
Pa ne bih se bas slozio drugar sa androidom na nexus 4 ima mnogo problema msm mozda je izolovan slucaj ali ne znam.

A sto se tice proedjenja sa S6 bas naprotiv i treba da se poredi.

Jer jedna od mana androida je upravo to sto ga skoro svaki proizvodjac izbogaljise.

Sve to ulazi kad se gledaju prednosti i mane jednog sistema.


Nego opet bezimo od teme. Ja sam svesno postavio klipove jer se poredi lumia sa androidom i iOS.
Naravno vidi se da su se oba pokazala bolje u skoro svim slucajevima.
I u ovoj fazi vidi se da je Windows 10 sporiji .
Kad tome dodamo i nedostatak aplikacija stoji da je i andorid i iOS u vecini stvari bolji sistem.

To je potpuno jasno ja mislim skoro svima nama.


Ja licno ostajem na Windowsu 10 i kupujem L950 iz par razloga:

Izgled i elegancija windowsa.
Isti dizajn i osecaj i skoro isti sistem na telefonu na mom laptopu i na mom PC sto mi je velika prednost.
I jos jedna jako bitna stvar... Meni zavrsava posao potpuno. Ne pogadja me nedostatak aplikacija imam sve sto su mi potrebne.

I jos jedna stvar volim mat dizajn lumie i uvek cu da ga biram pre nego bilo koji od ovih staklenih i metalnih telefona.
I funkcionalnost izmenjive baterije microsd itd...

Ne znam sta je sa tim Nexusom 4 ali taj fon ima jedan ortak, u odnosu na godiste i hardver moze da se kaze da radi sjajno i dalje, evo i ovde na forumu i dalje ima dosta korisnika N4 i nisam primetio da se neko zali na OS/rad telefona.

Ok, treba da se poredi i sa S6 ali se vec zna da Samsung ima najgore skinovan Android i MT radi najlosije. A poredjenje sa Nexusima treba da bude osnova (to opusteno moze da bude i Nexus 5 star 2 i po godine).

Isto tako L950/XL i ajfone treba porediti i sa novijim LG, sony, htc telefonima koji rade odlicno, pa cak i htc/sony stari 2-3 godine a sa LP/MM softverom. Mada S810 sa odredjenim propustima moze lose da utice na performanse i droida i lumie xl.

Problem za Lumie je sw koji je i dalje nedovrsen a proslo je dosta vremena.

A naravno da svako treba da bira fon/os koji mu najvise odgovara i kapiram zasto ti je L950 najbolji izbor ali ipak realnost je su trebali da jos na jesen da izbace ''rock stable'' verziju W10m (i da bude fluidnija od ovih beta) + L950/XL sa bolje izradjenim kucistima a ne da prakticno nema razlike izmedju L550 i L950 izrade/materijala kucista :)

Na taj nacin bi nastavili tradiciju premium WP Lumia + inace 10-ka donosi neke prednosti a stizu valjda i bolje aplikacije, tada bi MS imao premium, stabilan ekosistem/proizvode dok je sada situacija takva da cak i mnogi kineski proizvodjaci smartfona imaju bolje dizajnirane/izradjene android modele koji rade i fluidnije, stabilnije a jeftiniji su. Pa cak imaju i samo malo losije kamere od Lumia.

E zato kazem da je MS dobrim delom failovao.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]SxdaED9Y99A[/YOUTUBE]
 
Novi build?

Utisci ? Vidim da nisu dodali DTTW ali sredili dosta drugih stvari.
 
Nazad
Vrh Dno